O mnie

Cześć! 🙂 Miło mi, że tutaj jesteś. Nazywam się Justyna Cilulko-Dołęga i chciałabym abyś mógł tu znaleźć ciekawe informacje i inspiracje, które być może skłonią Cię do postawienia pierwszego kroku, w kierunku lepszego, szczęśliwszego i pełniejszego życia.

Kim jestem?

To pytanie zadaję sobie nieustannie, a odpowiedź zmienia się w zależności od tego, kiedy pytam i w jakim kontekście. Jestem przede wszystkim kobietą, która jakiś czas temu postanowiła iść własną drogą za głosem serca, odważnie, bez kompromisów i po swojemu. Jestem także nauczycielką jogi i medytacji, która prowadzi zajęcia rozwijające świadomość i obejmujące uważnością nie tylko potrzeby ciała, ale także umysłu i duszy. Jestem również konsultantką ajurwedy (tradycyjna naturalna medycyna indyjska), dzięki czemu mam szerszy obraz zależności i procesów zachodzących w naturze i w człowieku, co przekłada się na moje podejście do innych i do tego co robię. Od wielu lat jestem też na ścieżce rozwoju, co pozwoliło mi poznać mnóstwo interesujących osób, rozmaite sposoby na rozwiązywanie problemów z jakimi wszyscy się borykamy, a przede wszystkim lepsze zrozumienie, akceptację i pokochanie siebie. Uniwersalna duchowość, kobiecość, połączenie z Naturą i praca z energią to ważne elementy tej ścieżki. Ponadto jestem istotą twórczą, która poza tworzeniem ciekawych i inspirujących treści, zajęć i warsztatów, uwielbia pisać, malować i na inne sposoby kreować swój świat.

Konkrety dla dociekliwych:

Joga

Jogę ćwiczę od ponad 20 lat, uczę od 2016 roku. Poznałam różne style jogi – Sivananda jogę, ashtanga vinyasę, vinyasę, vinyasa kramę, yin jogę, jogę nidrę a nawet jogę śmiechu. Jestem certyfikowaną nauczycielką jogi w nurcie  vinyasa z dyplomem Yoga Alliance RYT 200, który otrzymałam po kursie nauczycielskim w Poznaniu prowadzonym przez Ullę Wilczyńską-Kalak. Od wielu lat uczę się jogi w podejściu vinyasa krama oraz medytacji i pranajamy u Agnieszki i Macieja Wielobobów z Krakowa. Najbardziej cenię sobie ich uważność, świadomość i łagodność, którą przekazują innym. U Maćka i Agnieszki ukończyłam także kurs terapii jogą oraz kurs jogi dla kobiet w ciąży i połogu, prowadzony przez Olę Uruszczak z Krakowa. Ponadto mam za sobą kurs Anatomii i Fizjologii Ćwiczeń Jogi u Bartosza Niedaszkowskiego. W 2020 roku ukończyłam certyfikowany kurs Yin jogi, MyoYin i pracy z powięzią prowadzony przez Dominika Trznadla. W sierpniu 2021 odbyłam 30 h kurs doszkalający dla nauczycieli w nurcie vinyasa krama uzyskując dyplom Yoga Alliance od Iwony Górczyńskiej z Poznania. W październiku 2021 ukończyłam 50 h kurs Yoga Alliance – Joga nidra i Prana Vidya, prowadzony przez Sarę Jolantę Siemaszkiewicz. Ponadto jestem również certyfikowaną trenerką jogi śmiechu z międzynarodowym dyplomem Laughter Yoga University z siedzibą w Indiach. Ciągle się kształcę jeśli chodzi o jogę, anatomię, pranajamę, medytację, filozofię i tradycję jogi i uważam, że jest to zdecydowanie nauka na całe życie 😉

Ajurweda

Pierwszy raz z ajurwedą zetknęłam się na warsztatach prowadzonych przez Agnieszkę Wielobób, czyli ok 2015 roku. Już wtedy ajurweda zafascynowała mnie i byłam pod wielkim wrażeniem tego jak dobrze opisuje ona funkcjonowanie człowieka na różnych poziomach. Od tamtej pory ajurweda była mi bliska i interesowałam się nią, ucząc się o niej we własnym zakresie. W 2021 roku zdecydowałam się na wymarzony kurs konsultanta ajurwedy organizowany przez Atma Ajurweda, pod kierownictwem dr Pratapa Chauhana i uzyskałam dyplom konsultantki pierwszego i drugiego stopnia, wydany przez Jiva Ayurveda z siedzibą w Indiach. Dodatkowo ukończyłam kurs AyurBaby dotyczący przygotowania do ciąży, opieki nad kobietą w trakcie ciąży i po porodzie, oraz opieki nad niemowlęciem, a także kurs „Ajurweda dla zaawansowanych”, „Ajurweda dla kobiet” oraz „Duchowe uzdrawianie”. Ponadto ukończyłam także kursy masaży i zabiegów ajurwedyjskich prowadzone przez Marię Koszucką-Dębicką i Elżbietę Żuk-Widmańską.

Rozwój

Moja przygoda z rozwojem osobistym rozpoczęła się ok 2014 roku i ewoluowała od metod obejmujących motywację, zwiększanie poczucia własnej wartości, osiąganie celów i zarządzanie sobą w czasie poprzez afirmacje, poznawanie siebie na głębokim poziomie, pracę z przekonaniami, wewnętrznymi archetypami, do pracy z energią i uniwersalną duchowością. Dzisiaj ciągle się rozwijam biorąc udział w licznych warsztatach z zakresu duchowości, świadomości, relaksacji, zdrowia, kobiecości, psychologii itd.. W 2021 roku ukończyłam 2-letni cykl warsztatów dla kobiet pt. „Pełnia Kobiecości” z Komalą Amorim, który był głęboką podróżą po różnych aspektach kobiecości. Następnie byłam asystentką Komali na tych warsztatach. Jesienią 2020 roku ukończyłam certyfikowany międzynarodowy kurs praktyka a także kurs nauczycielski metody Soul Body Fusion® u Kasi Gwiazdowskiej. Ukończyłam też kilka kursów i warsztatów prowadzonych przez Dagmarę Gmitrzak, autorkę wielu książek z zakresu rozwoju osobistego, w tym kursy dla kobiet „Przebudzenie Bogini”, „Archetypy przebudzonej kobiecości” oraz „Czakry – kobieca podróż w głąb siebie”. Ponadto od czerwca 2023 jestem absolwentką 2-letniej Szkoły Szamańskiej prowadzonej przez Arvick Baghramian, w której poznałam szamanizm rdzeniowy (z ang. core shamanism; tzn. czerpiący z tego, co wspólne dla różnych tradycji rdzennych). Jest to narzędzie terapeutyczne pomocne w bardzo szerokim spektrum problemów i sytuacji, z którymi mierzy się współczesny człowiek – od traum z dzieciństwa, problemów ze zdrowiem, poprzez nałogi, kulejące relacje, do braku poczucia mocy i przepływu obfitości w życiu. W październiku zostałam inicjowana do pierwszego stopnia Reiki. Organizuję też kręgi kobiet, warsztaty i spotkania rozwojowe.

Poza tym jestem certyfikowaną masażystką hawajskiej metody pracy z ciałem Lomi Lomi Nui i znam podstawy dynamicznego masażu tajskiego nazywanego jogą pasywną.

Jeśli masz do mnie pytanie – napisz!

Moje dyplomy

JOGA

JOGA ŚMIECHUAJURWEDA

MEDYTACJA

MASAŻ

ROZWÓJ