Zdrowe plecy

Zdrowe plecy

Zdrowe plecy

Siedzący tryb życia, brak ruchu, nienaturalne dla naszego ciała pozycje, jakie przybieramy w życiu codziennym, przeciążenia, stres – to wszystko może sprawić, że odczuwamy ból lub dyskomfort w okolicach pleców. Często są to dolegliwości związane z odcinkiem lędźwiowym, ale nie tylko. Co raz więcej z nas narzeka na odcinek szyjny, piersiowy, krzyżowy, biodra. Pewne japońskie przysłowie mówi, że jesteś tak młody jak elastyczny jest Twój kręgosłup, dlatego warto zadbać o to, aby nasz kręgosłup i ogólnie całe plecy były w dobrej kondycji. Zapraszam, więc na łagodne zajęcia ruchowe, przeznaczone dla każdego, niezależnie od wieku, kondycji i stopnia zaawansowania w jodze.

Podczas tych zajęć wykonujemy różnorodne ćwiczenia i praktyki, które pomagają utrzymać plecy w dobrej formie.  Ćwiczenia są tak dobrane alby były odpowiednie dla osób zmagających się z dolegliwościami i napięciami w okolicy kręgosłupa i/lub takich, które dużo siedzą. Będą to ćwiczenia rozluźniające, ale także wzmacniające. Właściwe, bezpieczne wzmacnianie ciała odciąża kręgosłup, przynosząc ulgę plecom a także zapobiegając bólowi. Poświęcimy także uwagę nogom, biodrom i barkom, w których czasami tkwi źródło dolegliwości, a czasami właśnie tam odczuwamy skutki niezdrowych nawyków i stresu. Łagodna praktyka jogi, połączona z automasażem, zastosowaniem mikroruchów oraz oddechu jest doskonałym sposobem na przywrócenie i utrzymanie dobrego samopoczucia w ciele.

Podczas zajęć wykorzystujemy ćwiczenia jogi w stylu vinyasa krama oraz yin jogi. Stosujemy miękkie piłki sensoryczne do automasażu ciała, a także mikroruchy, działające niezwykle rozluźniająco na nasze powięzi. Wiele z tych ćwiczeń będziecie mogli potem sami wykonać w domu, aby pomóc sobie doraźnie w dolegliwościach związanych z bólem, napięciem czy dyskomfortem pleców.

W zajęciach nie mogą brać udziału osoby mające przeciwwskazania do ćwiczenia jogi oraz takie, u których trwa obecnie ostra faza choroby. Jeśli masz stwierdzoną chorobę związaną w układem ruchu, a szczególnie z kręgosłupem, zasięgnij porady swojego lekarza lub fizjoterapeuty zanim zdecydujesz się na zajęcia. Jeśli natomiast sytuacja jest pod kontrolą, albo od czasu do czasu odczuwasz dolegliwości, te zajęcia są dla Ciebie odpowiednie 🙂