O mnie

Cześć! 🙂 Miło mi, że tutaj jesteś. Nazywam się Justyna Cilulko-Dołęga i chciałabym abyś mógł tu znaleźć ciekawe informacje, które być może skłonią Cię do postawienia pierwszego kroku, w kierunku lepszego, szczęśliwszego i pełniejszego życia.

Joga

Jogę ćwiczę od kilkunastu lat – zaczęło się od Sivanandy z książką na kocu w małym pokoiku, który dzieliłam z siostrą (więcej o moich jogowych początkach przeczytasz tutaj), potem były zajęcia z moją pierwszą nauczycielką w Olsztynie (również Sivananda), następnie samodzielna praktyka Ashatanga jogi, pierwsze warsztaty z Patrycją Gawlińską i tak poznałam Macieja Wieloboba i vinyasa kramę. Od tamtej pory przez 4 lata uczyłam się jogi pod okiem Macieja i jego żony Agnieszki, biorąc udział w ich warsztatach w Krakowie oraz szkoleniach wyjazdowych podczas wakacji z jogą. Ukończyłam u nich również kurs terapii jogą, a ponadto mam za sobą kurs Anatomii i Fizjologii  Ćwiczeń Jogi u Bartosza Niedaszkowskiego. Obecnie jestem w trakcie kursu nauczycielskiego vinyasa jogi Yoga Alliance RYT 200 prowadzonego przez Ullę Wiliczyńską-Kalak. Jestem także certyfikowaną trenerką jogi śmiechu z międzynarodowym dyplomem Laughter Yoga University z siedzibą w Indiach. Ciągle się kształcę jeśli chodzi o jogę, anatomię, pranajamę i medytację i uważam, że jest to zdecydowanie nauka na całe życie 😉

Rozwój

Rozwój zawsze był dla mnie ważną częścią życia, chociaż wcześniej nie do końca zdawałam sobie z tego sprawę – po prostu lubiłam się uczyć i próbować nowych rzeczy, stawiać sobie ambitne wyzwania i działać. Pewnie dlatego po ukończeniu studiów doktoranckich postanowiłam rzucić się na głęboką wodę i założyć własną firmę, która pomaga w rozwoju innym – Hobbiton. Jako pierwsza w Olsztynie zaczęłam regularnie zapraszać znanych nauczycieli i trenerów z różnych dziedzin z całej Polski, abyśmy mogli na miejscu uczyć się od najlepszych. Prowadzenie firmy wiele mnie nauczyło i wyklarowało to czym chcę się zajmować. Dzisiaj ciągle się rozwijam biorąc udział w rozmaitych warsztatach, a najciekawszych nauczycieli mam zamiar nadal od czasu do czasu zapraszać do naszego miasta 🙂

Ekologia

Przyrodę mam w sercu od zawsze. Moimi idolami od dawna są Jane Goodall i David Attenborough. Zawsze chciałam tak jak oni, żyć wśród dzikich zwierząt, obserwować je a później opowiadać o tym innym. Moje marzenia częściowo się ziściły, bo podczas prowadzenia badań do swojej pracy magisterskiej oraz doktorskiej spędziłam wiele godzin i dni na przebywaniu wśród jeleni, obserwacji ich zachowań, a później przełożeniu tego na język nauki. Dzisiaj nadal jestem zafascynowana życiem i przyrodą, uważam też, że jesteśmy częścią Natury i naszym obowiązkiem jest dbanie o nią w naszym codziennym życiu, poprzez podejmowanie świadomych, dobrych decyzji. Jestem autorką autorką licznych publikacji popularnonaukowych (m.in. Głos Przyrody; Natura. Przyroda Warmii i Mazur; Yoga&Ayurweda), jak również wielu artykułów naukowych oraz aktywnie wspieram ruch na rzecz przyrody i praw zwierząt, angażując się w akcje społeczne.

Ponadto uwielbiam pisać, czytać książki, grać w planszówki, spędzać czas na świeżym powietrzu i podróżować. Interesuję się zdrowym odżywianiem oraz ajurwedą a także filozofią praw zwierząt.

Jeśli masz do mnie pytanie – napisz!

Lista publikacji