O mnie

Cześć! 🙂 Miło mi, że tutaj jesteś. Nazywam się Justyna Cilulko-Dołęga i chciałabym abyś mógł tu znaleźć ciekawe informacje, które być może skłonią Cię do postawienia pierwszego kroku, w kierunku lepszego, szczęśliwszego i pełniejszego życia.

Joga

Jestem certyfikowanym nauczycielem jogi w nurcie  Vinyasa z dyplomem Yoga Alliance RYT 200, który otrzymałam po kursie nauczycielskim w Poznaniu prowadzonym przez wspaniałą nauczycielkę i niedoścignioną Mistrzynię Vinyasy –  Ullę Wilczyńską-Kalak. Jogę ćwiczę od prawie 20 lat – zaczęło się od Sivanandy z książką na kocu w małym pokoiku (więcej o moich jogowych początkach przeczytasz tutaj), potem były zajęcia z moją pierwszą nauczycielką w Olsztynie Moniką Wojczulanis (również Sivananda), następnie samodzielna praktyka Ashatanga jogi, pierwsze warsztaty z Patrycją Gawlińską i tak poznałam Macieja Wieloboba i vinyasa kramę. Od tamtej pory do 2018 oku zgłębiałam tajniki jogi, filozofii i medytacji pod okiem Macieja i jego żony Agnieszki, biorąc udział w ich warsztatach w Krakowie oraz szkoleniach wyjazdowych podczas wakacji z jogą. Ukończyłam u nich również kurs terapii jogą, a ponadto mam za sobą kurs Anatomii i Fizjologii  Ćwiczeń Jogi u Bartosza Niedaszkowskiego, a także warsztaty na temat jogi w ciąży prowadzone przez Olę Uruszczak z Pracowni Terapii Jogą w Krakowie. W 2019 roku rozpoczęłam kurs nauczycielski Yoga Alliannce RYT 200 w Studio Namaste Yoga w Poznaniu pod kierownictwem Ulli Wilczyńskiej-Kalak, a dyplom otrzymałam w 2020 roku. W trakcie kursu uczyłam się pranajamy od Patrycji Gawlińskiej, filozofii i histroii jogi od Piotra Marcinowa i anatomii jogi od Mateusza Stańczaka. W 2020 roku ukończyłam certyfikowany kurs Yin jogi, MyoYin (technika pracy z powięzią, w której wykorzystuje się piłeczki) i pracy z powięzią prowadzony przez Dominika Trznadla, który jest wieloletnim asystentem znanej na całym świecie i cenionej nauczycielki yin jogi Jo Phee. Ponadto jestem również certyfikowaną trenerką jogi śmiechu z międzynarodowym dyplomem Laughter Yoga University z siedzibą w Indiach. Ciągle się kształcę jeśli chodzi o jogę, anatomię, pranajamę, medytację i filozofię i uważam, że jest to zdecydowanie nauka na całe życie 😉 Prowadzę zajęcia od 2016 roku.

 

Rozwój

Rozwój zawsze był dla mnie ważną częścią życia, chociaż wcześniej nie do końca zdawałam sobie z tego sprawę – po prostu lubiłam się uczyć i próbować nowych rzeczy, stawiać sobie ambitne wyzwania i działać. Pewnie dlatego po ukończeniu studiów doktoranckich postanowiłam rzucić się na głęboką wodę i założyć własną firmę, która pomaga w rozwoju innym – Hobbiton. Jako pierwsza w Olsztynie zaczęłam regularnie zapraszać znanych nauczycieli i trenerów z różnych dziedzin z całej Polski, abyśmy mogli na miejscu uczyć się od najlepszych. Prowadzenie firmy wiele mnie nauczyło i wyklarowało to czym chcę się zajmować. Dzisiaj ciągle się rozwijam biorąc udział w rozmaitych warsztatach, a najciekawszych nauczycieli mam zamiar nadal od czasu do czasu zapraszać do naszego miasta. Biorę udział w różnych warsztatach rozwojowych i kursach w tym kobiecych. Obecnie realizuję cykl warsztatów dla kobiet pt. „Pełnia Kobiecości” z Komalą de Amorim, wspaniałą nauczycielką z Brazylii, mieszkającą w Austrii, która kilkanaście lat spędziła w Punie w ośrodku Osho, jak również kurs „Przebudzenie Bogini” z Dagmarą Gmitrzak. Wiosną 2020 r. ukończyłam kurs „Obudź swoją kreatywność” z Dagmarą Gmitrzak, a także „(Współ)pracuj z energią”, „Odblokuj Obfitość” oraz „Pokochaj siebie” z Beatą Kiewisz. Jesienią 2020 roku ukończyłam certyfikowany międzynarodowy kurs praktyka a także kurs nauczycielski metody Soul Body Fusion®. Organizuję też kręgi kobiet i spotkania rozwojowe. W czasie kwarantanny w 2020 r. przeprowadziłam bezpłatne 40-dniowe wyzwanie online z jogą nidrą dla kobiet.

Masaż

W 2020 roku rozpoczęłam swoją przygodę z masażem, czego wcześniej nie spodziewałbym się nawet w najśmielszych snach. W masażu odnalazłam łagodność, nauczyłam się zwalniać, być bardziej w chwili teraźniejszej, w kontakcie ze swoim ciałem i sercem. Masaż przyniósł mi czułość, delikatność i sprawił wiele radości. Za każdym razem kiedy mogę dać masaż czuję ogromną wdzięczność – za zaufanie, bliskość, możliwość wsparcia drugiego człowieka w jego rozwoju i samouzdrawianiu. Jestem certyfikowaną masażystką Lomi Lomi Nui i Kahi Loa (Kino Mana I i II od Aloha International). Ukończyłam także intensywny kurs tajskiego masażu dynamicznego prowadzonego przez jedynego nauczyciela tej metody w Polsce Alfonso Cazenave i zamierzam kontynuować moją przygodę z poznawaniem współczesnego masażu tajskiego. Cały czas kształcę się w tej dziedzinie, pragnę zdobywać nową wiedzę i doświadczenie w pracy z ciałem poprzez praktykę.

Ponadto uwielbiam pisać, czytać książki, oglądać inspirujące filmy i seriale oraz spędzać czas na świeżym powietrzu i podróżować. Interesuję się zdrowym odżywianiem oraz ajurwedą a także filozofią praw zwierząt.

Jeśli masz do mnie pytanie – napisz!

 

Moje dyplomy

JOGA

JOGA ŚMIECHU

MEDYTACJA

MASAŻ

ROZWÓJ