O mnie

Cześć! 🙂 Miło mi, że tutaj jesteś. Nazywam się Justyna Cilulko-Dołęga i chciałabym abyś mógł tu znaleźć ciekawe informacje, które być może skłonią Cię do postawienia pierwszego kroku, w kierunku lepszego, szczęśliwszego i pełniejszego życia.

Joga

Jestem certyfikowanym nauczycielem jogi w nurcie  Vinyasa z dyplomem Yoga Alliance RYT 200, który otrzymałam po kursie nauczycielskim w Poznaniu prowadzonym przez wspaniałą nauczycielkę i niedoścignioną Mistrzynię Vinyasy –  Ullę Wilczyńską-Kalak. Jogę ćwiczę od prawie 20 lat – zaczęło się od Sivanandy z książką na kocu w małym pokoiku (więcej o moich jogowych początkach przeczytasz tutaj), potem były zajęcia z moją pierwszą nauczycielką w Olsztynie Moniką Wojczulanis (również Sivananda), następnie samodzielna praktyka Ashatanga jogi, pierwsze warsztaty z Patrycją Gawlińską i tak poznałam Macieja Wieloboba i vinyasa kramę. Od tamtej pory do 2018 oku zgłębiałam tajniki jogi, filozofii i medytacji pod okiem Macieja i jego żony Agnieszki, biorąc udział w ich warsztatach w Krakowie oraz szkoleniach wyjazdowych podczas wakacji z jogą. Ukończyłam u nich również kurs terapii jogą, a ponadto mam za sobą kurs Anatomii i Fizjologii  Ćwiczeń Jogi u Bartosza Niedaszkowskiego, a także warsztaty na temat jogi w ciąży prowadzone przez Olę Uruszczak z Pracowni Terapii Jogą w Krakowie. W 2020 roku ukończyłam certyfikowany kurs Yin jogi, MyoYin (technika pracy z powięzią, w której wykorzystuje się piłeczki) i pracy z powięzią prowadzony przez Dominika Trznadla, który jest wieloletnim asystentem znanej na całym świecie i cenionej nauczycielki yin jogi Jo Phee. W sierpniu 2021 przypieczętowałam swoją znajomość z metodą vinyasa kramy, uzyskując dyplom Yoga Alliance od Madame Ifa – Iwony Górczyńskiej z Poznania. W październiku 2021 ukończyłam 50 h kurs Yoga Alliance – joga nidra i prana vidya, prowadzony przez Sarabjot – znaną jako Sara Lilia Jolanta Siemaszkiewicz. Sara pobierała nauki bezpośrednio u Jogiego Bhajana a następnie wprowadzała jogę kundalini według jego metody do Polski. Poza tym przekaz Sary zawiera nauki Swamiego Satynandy i dotyczy takich aspektów jak pranajama, medytacja, praca z energią subtelną, filozofia i duchowość, które również mnie bardzo interesują pod kątem rozwoju własnego, jak również tego co chciałabym przekazywać innym.

Ponadto jestem również certyfikowaną trenerką jogi śmiechu z międzynarodowym dyplomem Laughter Yoga University z siedzibą w Indiach. Ciągle się kształcę jeśli chodzi o jogę, anatomię, pranajamę, medytację i filozofię i uważam, że jest to zdecydowanie nauka na całe życie 😉 Prowadzę zajęcia od 2016 roku.

Rozwój

Rozwój zawsze był dla mnie ważną częścią życia, chociaż wcześniej nie do końca zdawałam sobie z tego sprawę – po prostu lubiłam się uczyć i próbować nowych rzeczy, stawiać sobie ambitne wyzwania i działać. Pewnie dlatego po ukończeniu studiów doktoranckich postanowiłam rzucić się na głęboką wodę i założyć własną firmę, która pomagała w rozwoju innym – Hobbiton. Jako pierwsza w Olsztynie zaczęłam regularnie zapraszać znanych nauczycieli i trenerów z różnych dziedzin z całej Polski, abyśmy mogli na miejscu uczyć się od najlepszych. Prowadzenie firmy wiele mnie nauczyło i wyklarowało to czym chcę się zajmować. Dzisiaj ciągle się rozwijam biorąc udział w rozmaitych warsztatach, a najciekawszych nauczycieli mam zamiar nadal od czasu do czasu zapraszać do naszego miasta. Biorę udział w różnych warsztatach rozwojowych i kursach w tym kobiecych. Obecnie kończę cykl warsztatów dla kobiet pt. „Pełnia Kobiecości” z Komalą de Amorim, wspaniałą nauczycielką z Brazylii, mieszkającą w Austrii, która kilkanaście lat spędziła w Punie w ośrodku Osho, a także asystuję jej na tych warsztatach. Jesienią 2020 roku ukończyłam certyfikowany międzynarodowy kurs praktyka a także kurs nauczycielski metody Soul Body Fusion®. W 2021 roku kończyłam także kurs dla kobiet „Przebudzenie Bogini” z Dagmarą Gmitrzak. Organizuję też kręgi kobiet i spotkania rozwojowe.

Poza tym jestem certyfikowaną masażystką hawajskiej metody pracy z ciałem Lomi Lomi Nui i znam podstawy dynamicznego masażu tajskiego nazywanego jogą pasywną.

W 2021 roku ukończyłam kurs ajurwedy organizowany przez Atma Ajurweda, pod kierownictwem dr Pratapa Chauhana i uzyskałam dyplom konsultantki pierwszego i drugiego stopnia, wydany przez Jiva Ayurveda z siedzibą w Indiach.

Ponadto uwielbiam pisać, czytać książki, oglądać inspirujące filmy i seriale oraz spędzać czas na świeżym powietrzu i podróżować. Interesuje mnie wszystko co związane z jogą, filozofią i psychologią jogi, ajurwedą, zdrowym stylem życia i duchowością. Kocham przyrodę i zwierzęta, mam dwa kochane koty i jednego męża 😉

Jeśli masz do mnie pytanie – napisz!

 

Moje dyplomy

JOGA

JOGA ŚMIECHUAJURWEDA

MEDYTACJA

MASAŻ

ROZWÓJ