Zajęcia jogi online na czas kwarantanny

Zajęcia jogi online na czas kwarantanny

W związku z aktualną sytuacją zapraszam na swoje zajęcia jogi w przestrzeni wirtualnej.

Ostatnie wydarzenia silnie wpłynęły na nas wszystkich. Z dnia na dzień nasze życia diametralnie się zmieniły. Niektórzy z nas stracili możliwość wykonywania swojej pracy, inni przyzwyczajeni do ciągłego biegu, zostali zatrzymani w domach. Większość czasu spędzamy w swoich mieszkaniach z najbliższymi, ograniczeni do wykonywania czynności, które są możliwe warunkach domowych. Ta sytuacja może budzić wiele frustracji, stresu, napięcia, jak również lęku podsycanego przez media. Ponadto na naszą niekorzyść działa bezruch, brak aktywności, stagnacja, ponieważ ruch, aktywność fizyczna, znacznie oprawiają samopoczucie – zarówno psychiczne jak i fizyczne. Wykonując ćwiczenia fizyczne czujemy się lepiej, mamy więcej energii, jesteśmy radośniejsi, a to wszystko wpływa na naszą odporność – na wielu poziomach. Dlatego joga jest świetnym rozwiązaniem na czas kwarantanny – można ją ćwiczyć w domu, nie potrzebujemy specjalnego sprzętu, a jej korzystne działanie na nasze ciało i umysł odczujemy natychmiast. Uwolnimy napięcia z ciała spowodowane brakiem ruchu, siedzeniem, ale też stresem, który gromadzimy w różnych obszarach naszego ciała – w barkach, biodrach, klatce piersiowej, jak również rozluźnimy się psychicznie zanurzając się w w ciele, oddechu, w tu i teraz. Dzięki temu z maty po praktyce zejdziemy lżejsi, bardziej zrelaksowani i wyciszeni przez co będziemy mieli więcej energii aby stawić czoła wyzwaniom, które przed nami stoją.

Jak wyglądają zajęcia?

Prowadzę zajęcia jogi w nurcie vinyasa – jest to joga dynamiczna, podczas której nie zostajemy długo w jednej pozycji, a ruch jest zsynchronizowany z oddechem. Praktyka jest tak skonstruowana, że kolejne asany przygotowują nas do wykonania następnych, abyśmy po sesji czuli się harmonijnie. Zajęcia będą o średnim stopniu trudności, tak aby każdy mógł w nich uczestniczyć, niezależnie od stopnia zaawansowania. Będę pokazywała różne warianty pozycji, aby uczestnicy mogli wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie na dany dzień. Zajęcia rozpoczynają się wyciszeniem, obserwacją oddechu, uważnością, a kończą relaksacją na leżąco. Będziemy również wplatać w zajęcia techniki oddechowe – pranajamę i medytację, aby jeszcze bardziej wyciszyć umysł w tych trudnych dla wszystkich czasach. Zajęcia trwają 75 minut.

Gdzie odbywają się zajęcia?

Spotykamy się na platformie Zoom. Ja widzę Was na dużym ekranie telewizora, Wy widzicie mnie i innych uczestników. Wasza kamera może być włączona lub nie (zależy to od Was). Po zapisaniu się i opłaceniu zajęć otrzymacie link do spotkania wraz z jego ID i hasłem dostępu. Klikając w link na komputerze aplikacja Zoom zainstaluje się automatycznie, po tym jak wyrazicie swoją zgodę. Jeśli chcecie korzystać z telefonu, należy na nim zainstalować aplikację Zoom Cloud Meeting, wybrać „Join” i wpisać ID spotkania oraz hasło.

Czego potrzebujesz?

Oprócz komputera lub smartfona (opcjonalnie z kamerką i mikrofonem) a także połączenia internetowego, na zajęcia potrzebujecie własnej maty do jogi (ewentualnie może być koc lub dywanik, na którym nie będziecie się ślizgać), gruby twardy koc, kostkę do jogi, bolster lub poduszkę do medytacji oraz na niektóre zajęcia (uprzedzę wcześniej) pasek do jogi lub długi, cienki szal/apaszkę.

Przygotujcie też sobie wodę do picia, coś do okrycia na czas relaksu, a jeśli posiadacie to również woreczek na oczy i ulubiony olejek eteryczny.

Kiedy?

Zajęcia będą się odbywały od poniedziałku do czwartku w godzinach 18:00-19:15.

Koszty:

Pierwsze zajęcia (jeśli jeszcze nie ćwiczyłeś ze mną lub jest to Twój pierwszy raz online) są gratis, abyś mógł sprawdzić czy jest to coś dla Ciebie 🙂

– karnet miesięczny open – ważny przez miesiąc od zakupu, uprawnia do uczestnictwa we wszystkich zajęciach – 150 zł

– karnet tygodniowy – ważny na dany tydzień (od poniedziałku do niedzieli), uprawnia do uczestnictwa we wszystkich zajęciach regularnych w danych tygodniu – 40 zł

– karnet miesięczny na jedne zajęcia w tygodniu – 90 zł

– pojedyncze zajęcia – 25 zł

W przypadku zniesienia kwarantanny, karnety będą ważne na zajęcia w sali wg reguł obowiązujących spotkania na żywo. Tutaj przeczytasz więcej.

Zapisy:

tel. 500 534 416 lub e-mail: justyna@cilulko-dolega.pl

Opłatę za zajęcia przelewamy na konto podane poniżej. Jeśli potrzebujesz fakturę bądź rachunek – daj mi znać wcześniej. W tytule wpisz proszę swoje imię i nazwisko, ZALICZKA za zajęcia jogi online + okres na jaki kupujesz karnet.

Justyna Cilulko-Dołęga – joga i rozwój

ul. ks. J. Popiełuszki 26/12
10-693 Olsztyn

Millennium Bank

numer: 49 1160 2202 0000 0003 8860 6560

Tutaj przeczytasz więcej o mnie i mojej praktyce jogi.

Do zobaczenia na macie! ?Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *