W zgodzie z Naturą – warsztaty jogi i ajurwedy Stara Szkoła w Harszu 14-16.06.2024

W zgodzie z Naturą – warsztaty jogi i ajurwedy Stara Szkoła w Harszu 14-16.06.2024

Joga i ajurweda są jak dwie wspierające się siostry – każda ma swą filozofię ale czerpią od siebie nawzajem i uzupełniają się. Ajurweda skupia się przede wszystkim na uzdrowieniu ciała, korzystając przy tym z rozmaitych technik, w tym z jogi, ale obejmuje także psychikę i emocje człowieka. Joga zaś postrzega życie ludzkie i drogę do wyzwolenia głównie przez pryzmat umysłu, ale ma również narzędzia do pracy z ciałem i w zasadzie każdą inną sferą życia, opierając się niekiedy na koncepcjach ajurwedy. Dzięki temu, że ajurweda wyróżnia tzw typy konstytucyjne, czyli zbiór indywidualnych cech psychofizycznych, możliwe jest dostosowanie diety, stylu życia ale także praktyki jogi, pranajamy, medytacji i innych do potrzeb danej osoby. To co dla jednych będzie korzystne, może okazać się bezużyteczne lub nawet szkodliwe dla innych. Ajurweda w połączeniu z jogą daje nam możliwość dopasowania pozycji jogi, wykonywanych technik oddechowych i innych praktyk do naszej konstytucji, ale także zmieniających się okoliczności, jak na przykład pora roku, nasze aktualne dolegliwości czy sytuacja życiowa. Tutaj przeczytasz więcej na ten temat.

Na czerwcowych warsztatach w Starej Szkole w Harszu na Mazurach poznacie praktyki jogi, pranajamy i medytacji dostosowane do każdej z dosz. Na początku przeprowadzimy sobie skrócony test na typ konstytucyjny (prakriti), a w sobotę i niedzielę zrobimy sesje dla vaty, pitty i kaphy. Wszystkie praktyki będą odpowiednie dla każdej osoby, niezależnie od jej konstytucji, a ja powiem, jak można je zmodyfikować aby były bardziej korzystne dla naszej doszy lub jeśli akurat wystąpi u nas zaburzenie danych jakości. Ponadto przewidziany jest czas wolny do spędzenia nad jeziorem, które jest kilkanaście metrów od szkoły, w lesie nieopodal, na trawie czy w pokoju z książką lub na rozmowach. Czekają nas też wspaniałe masaże i zabiegi ajurwedyjskie serwowane przez Emilię, które także pomogą nam wrócić do równowagi. Oprócz tego oczywiście doświadczymy uczty dla podniebienia dzięki cudownej roślinnej kuchni Pani Ani. A w sobotę wieczorem zaznamy koncertu relaksacyjnego z misami, gongiem, hang drumem i innymi instrumentami w wykonaniu Szymona.

Miejsce:

Stara Szkoła w Harszu, k. Węgorzewa, Harsz 25/5, 2 godziny drogi z Olsztyna

Położna nad samym brzegiem Jeziora Harsz, w ponad 500-letniej wioseczce, otoczona polami, łąkami i lasami, Stara Szkoła jest klimatycznie urządzonym miejscem z własną historią. Czekają tu na nas przytulne wnętrza, wygodnie urządzone pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami, 2 salony i kominek. W starym pawilonie mieści się jasna i ciepła sala do ćwiczeń i warsztatów z kominkiem i widokiem na jezioro. Goście w Starej Szkole zachwycają się słynną przepyszną roślinną kuchnią Pani Ani, która sama od 30 lat jest wegetarianką. Z pewnością niczego nam tu nie zabraknie! 🙂

Tutaj przejdziesz na stronę Starej Szkoły

https://www.harsz.mazury.pl/

 

Dodatkowe atrakcje:

Koncert relaksacyjny

„Nazywam się Szymon Sajkowski, na co dzień zajmuję się zawodowo techniką dentystyczną, a także terapią czaszkowo krzyżową, hipnoterapią i logopedią. Muzyka, eksperymentowanie z instrumentami i ich dźwiękami od bardzo dawna towarzyszą mi w różnej formie. Zaczynając od fletu i gitary klasycznej w szkole muzycznej poznałem z czasem misy tybetańskie, hang drum i inne instrumenty etniczne i perkusyjne.

Będę miał przyjemność zagrać na waszych warsztatach godzinny koncert, w którym zabiorę was w podróż przez bardzo różne jakości brzmień. Poczujecie wibrację mis tybetańskich, moc bębna szamańskiego, szum bębna morskiego, eterycznie lekkie dzwonki, kalimbę, ocarinę i głębokie brzmienie hang drum.

W kameralnej przestrzeni doświadczycie na własnym ciele jak z Wami zarezonują te wibracje. Zaprosimy Wasze osobiste intencje, które będziecie chcieli wesprzeć podczas tego spotkania lub po prostu głęboko się zrelaksujecie i zregenerujecie, leżąc wygodnie i przepuszczając przez siebie fale uzdrawiających dźwięków.”

Cena – 40 zł/osoby

Zapisy u mnie – Justyna tel. 500534416

 

Masaże i zabiegi ajurwedyjskie

Emilia Laszczkowska – masażem zajmuje się od 2018 roku. Od 2021 roku praktykuje również masaże i zabiegi ajurwedyjskie, masując często podczas warsztatów jogi. Wiedzę z tego zakresu zdobywała u Elżbiety Żuk-Widmańskiej i Marii Koszuckiej-Dębickiej z ajurweda.pl. Nie poprzestając na tym, zgłębia temat dalej, w wyniku czego jest obecnie na Rocznym Kursie na Certyfikowanego Terapeutę Ajurwedy organizowanym przez Szkołę Ajurwedy ATMA w Warszawie. Prywatnie mieszka w Rucianem-Nidzie, jest mamą 11-letniej Dorotki i z powodzeniem stosuje zdobytą wiedzę, by cieszyć się dobrym zdrowiem i dbać o swoich bliskich.

Opis i cennik masaży i zabiegów

Zapisy bezpośrednio u Emilii.

 

Orientacyjny harmonogram, który może ulec zmianie:

Piątek 14.06.

15:00-17:00 – przyjazd i zakwaterowanie uczestników

17:00-19:00 – wprowadzenie, skrócony test na typ konstutucyjny, ogólna praktyka jogi

19:00-20:00 – kolacja

20:00 – pranajama i medytacja

Sobota 15.06.

7:30-9:00 – praktyka jogi dla vaty+pranajama

9:00-10:00 – śniadanie

10:00-14:00 – czas wolny

14:00-15:00 – obiad

15:00-16:30 – czas wolny

16:30-19:00 – praktyka dla pitty+pranajama + joga nidra

19:00-20:00 – kolacja

20:00-21:00 – koncert

(możliwe będzie zorganizowanie ogniska wieczorem jeśli będą chętni)

Niedziela 16.06.

7:30-9:00 – praktyka jogi dla kaphy+pranajama

9:00- 10:00 śniadanie

10:00-12:00 – czas wolny

12:00-14:00 – łagodna praktyka ogólna + medytacja

14:00-15:00 – obiad i pożegnanie uczestników

 

Termin:

14-16.06.2024 (od piątku po południu do niedzieli po obiedzie)

Dla kogo?

Dla każdego kto chce spędzić weekend z jogą i ajurwedą, nawet jeśli dopiero zaczyna swoją przygodę z jogą. To świetny sposób na spędzenie czasu z przyjaciółką, siostrą czy mamą i doładowanie swoich akumulatorów. Dzięki warsztatom nie tylko się zrelaksujesz, ale też ciekawie spędzisz czas, zdobędziesz przydatną wiedzę praktyczną i poznasz osoby o podobnych zainteresowaniach.

Czego potrzebujesz?

Mata do jogi (jeśli posiadasz), koc lub szal do relaksacji i medytacji, wygodny strój do ćwiczeń, opaska lub poduszeczka na oczy, notes i długopis, ubranie i buty na spacery, dodatkowy ręcznik na plażę, środek przeciw komarom i kleszczom na wyprawy do lasu, butelka na picie.

Koszt:

950 zł – cena obowiązuje przy wpłacie zaliczki do 30.04.2024

1050 zł  – cena po 30.04.2024

Cena obejmuje koszt noclegu w pokojach 2, 3-osobowych, pełne wyżywienie (wegetariańskie śniadania, obiady i kolacje) oraz udział we wszystkich zajęciach za wyjątkiem koncertu relaksacyjnego.

Masaże są dodatkowo płatne.

Dopłata do pokoju jednoosobowego – 200 zł.

UWAGA! Tylko wpłata zaliczki rezerwuje Twoje miejsce – w przypadku zapisu i nieopłacenia zaliczki w ciągu 7 dni, rezerwacja zostanie anulowana.

Zapisy:

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca na warsztatach jest wpłata 400 zł gotówką u mnie lub na konto podane poniżej. W tytule proszę wpisać „Zaliczka za warsztaty jogi i ajurwedy + swoje imię i nazwisko”

Millennium Bank

numer: 49 1160 2202 0000 0003 8860 6560

Zaliczka jest bezzwrotna w przypadku rezygnacji (z jakiegokolwiek powodu) na mniej niż 14 dni przed planowaną datą rozpoczęcia warsztatów.

Pozostała kwota płatna gotówką na miejscu na warsztatach.

Zapisując się na warsztaty potwierdzasz akceptację Regulaminu, dostępnego tutaj.

W razie dodatkowych pytań odezwij się do mnie 🙂Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *