Usłysz Ciszę – usłysz Siebie – relaksacyjne warsztaty dla kobiet z jogą, medytacją i sztuką – Lipowy Dom 14-17.10.2021

Usłysz Ciszę – usłysz Siebie – relaksacyjne warsztaty dla kobiet z jogą, medytacją i sztuką – Lipowy Dom 14-17.10.2021

Po raz kolejny zapraszam Was na spotkanie, podczas którego we wspólnych zajęciach spotykamy się z innymi kobietami ale przede wszystkim ze sobą. To czas kiedy zostawiamy codzienność i świat zewnętrzny, który tak wiele od nas wymaga i oczekuje, aby zanurkować w siebie i w ciszę oraz usłyszeć swój głos, zobaczyć wewnętrzny krajobraz, swoje potrzeby. Możesz bez wyrzutów sumienia leżeć na trawie i patrzeć na chmury, słuchać wiatru, rzucić się w wir kreatywnego rękodzieła czy po prostu odczuwać świat każdą komórką swojego ciała. W tej wewnętrznej podróży do siebie, naszej wewnętrznej ciszy i intuicji wspierać nas będą takie praktyki jak delikatna vinyasa joga, joga nidra, pranajma, medytacja, Soul Body Fusion®, warsztaty artystyczne, koncert mis tybetańskich, spacery w przyrodzie, spotkania w kręgu oraz pyszne, zdrowe jedzenie. Tym razem podnosimy poprzeczkę i dajemy sobie aż 3 dni odpoczynku! 😉 Zostawiamy za sobą codzienność, zmartwienia, oczekiwania, presję i przytulamy siebie, dajemy sobie miłość, czas i przestrzeń. Pozwalamy aby w ciszy i spokoju wypłynęły na powierzchnię odpowiedzi na nurtujące nas pytania, które spędzają nam sen z powiek a sprawy same się rozwiązały, bo już teraz masz wszystko czego potrzebujesz. Wystarczy tylko, że odpuścisz i wsłuchasz się w siebie. Twoje problemy nie znikną jak za dotknięciem magicznej różdżki, ale te 3 dni mogą być pięknym wstępem do podróży ku sobie, otwarciem drzwi do siebie i swojej prawdy, zobaczeniem siebie naprawdę, razem z cieniem i niedoskonałościami. Jest to także czas ładowania akumulatorów, napełniania „wewnętrznej studni”, uzupełniania naszych wewnętrznych zasobów, z których czerpiemy w codziennym życiu a także czas nabierania dystansu do pewnych spraw i zdarzeń. Wyjedziesz wypoczęta, zaopiekowana, wysłuchana, rozluźniona, naładowana pozytywną energią i gotowa aby stawić czoła codzienności.

A to wszystko w pięknym i klimatycznym miejscu na Mazurach – w Lipowym Domu, położonym nad samym jeziorem i w niedalekiej odległości lasu. Więcej o miejscu przeczytacie tutaj.

Oprócz zajęć jogi medytacji oraz spotkań kręgowych ze mną czekają Was jeszcze dodatkowe atrakcje:

Warsztaty artystyczne – „Mandale intencyjne”

Zapraszam na twórczą podróż w głąb siebie. Na dwuipółgodzinnych warsztatach za pomocą różnych technik stworzymy obrazy – amulety, z których każdy będzie niósł naszą własną Opowieść. Mandala to rysunek na planie koła, wywodzi się tradycji hinduskiej, jej nazwa oznacza „koło życia, cały świat, święty krąg”. Tworzenie jej ma działanie terapeutyczne, pomaga w odzyskaniu równowagi, rozwija wyobraźnię, wycisza i relaksuje. Przy tworzeniu naszych dzieł popracujemy z naszą intuicją i intencją, przekładając nasze własne odkrycia na twórczą ekspresję. Ponieważ jestem wielką zwolenniczką przenikania się różnych technik plastycznych i wolnością kreacji twórczej w naszych mandalach wykorzystamy elementy abstrakcji, kolażu (korzystając m.in z darów Natury) i inne, które będziemy poznawać w czasie tworzenia. Przynieś ze sobą dobre chęci i otwarte serce i odkryj moc twórczą, która drzemie w Tobie. Jeśli uważasz, że nie masz zdolności plastycznych, ten warsztat miło Cię zaskoczy. Jesteśmy zanurzone razem w chwili obecnej, bez oceniania, w radości tworzenia i odkrywania siebie wciąż na nowo. Wszystkie potrzebne materiały dostępne będą na miejscu.

Prowadzenie:

Jolanta Niedziela-Chudzik –  od ponad 20 lat maluje obrazy, od kilku tworzy lalki artystyczne i lalki amulety. Jej pasją jest również ilustracja i szeroko pojęte rękodzieło. Organizuje warsztaty twórcze dla kobiet, pod nazwą „Ogrody Kobiet”. Więcej o artystce niech powiedzą jej prace:

https://www.facebook.com/jolaniedziela.il

https://www.facebook.com/Jola-Niedziela-paintings-614968458574916/

Koncert relaksacyjno-kontemplacyjny – „Podróż do siebie”

Koncert ten jest zatrzymaniem biegu codzienności i daniem uwagi swojemu ciału. Nasze ciało komunikuje się z nami min. za pomocą doznań i obrazów. Koncert ten, może być dla Ciebie takim spotkaniem ze swoim wewnętrznym światem. Może być urzeczywistnieniem twojej przestrzeni intuicji oraz obrazów i symboli, które nosisz w ciele, a które trudno dostrzec w codziennym życiu. Możliwe, że usłyszysz co Cię woła, za czym tęsknisz, o czym marzysz.

Może przypomnisz sobie SIEBIE.

Koncert ten, jest też, po prostu, chwilą wytchnienia i głębokiego relaksu.

To czym różni się ten koncert od formuły koncertu artystycznego to to, że pełną uwagę dajesz sobie, a artystka towarzyszy Ci, prowadzi głosem i tworzy krajobrazy dźwiękowe dla wspólnej podróży. Sama artystka pozostaje transparentna.

Koncertu powstał z potrzeby obcowania z harmonią dźwięków, kolorów, form, wyższej komunikacji.

Koncert rozpocznie medytacja prowadzona. Podczas koncertu usłyszymy zestaw trzynastu mis tybetańskich i inne instrumenty tzw. wysokowibracyjne. Część instrumentów jest nastrojona w ciepło brzmiącym stroju 432 MHz.  W trakcie koncertu usłyszymy również pieśni tradycyjne, dobrane na to spotkanie.

Podczas Podróży uspokajają się myśli, koją emocje, regeneruje ciało, aktywuje się i realizuje ta nasza część, która odpowiada za czucie, myślenie abstrakcyjne, intuicję, oraz wyższe poznanie.

Bezpieczeństwo i komfort

Doświadcza się koncertu w najwygodniejszej dla siebie pozycji, na leżąco lub na siedząco, jesteśmy przykryci kocem.

Koncert nie zalecany jest dla osób posiadających rozrusznik serca. Nie ma badań dotyczących wpływu wibracji mis na mamę i dziecko w pierwszym trymestrze ciąży.

Koncert prowadzi Alicja Ruczko – Spirit Tree

Artystka, dyplomowana specjalistka w dziedzinie emisji i terapii głosu; terapeutka dźwiękami mis tybetańskich. Twórczyni metody – Voice Healing© ku przywracaniu zdrowia, witalności i komfortu życia. Kluczowym narzędziem Voice Haling© jest wibracja głosu. Główny cel metody to wspieranie procesu uwalniającego naturalną ekspresję życiową i przywracanie komfortu życia.

Od 2006 roku prowadzi swoją praktykę Studio Głosu i Dźwięku; współpracuje z HARMONIUM Studio w Olsztynie i innymi ośrodkami wspierającymi rozwój człowieka.

Prowadzi sesje indywidualne emisji i terapii głosu, sesje Voice Healing, indywidualne i grupowe masaże dźwiękiem mis tybetańskich, wykłada w Policealnym Studium Aktorskim przy Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie. Tworzy muzykę kontemplacyjno-relaksacyjną w zespole Spirit Tree.

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/StudioGlosuiDzwieku

https://www.facebook.com/SpiritTree.music

http://www.voicemission.pl/

https://www.youtube.com/channel/UC5mAB8CsSWYPDg_gUfTrSBA

O misach:

Misy tzw. tybetańskie lub inaczej śpiewające są instrumentami o długiej tradycji wywodzącej się z okolic Himalajów. Aktualnie, korzysta się z wibracji mis podczas min. relaksacji czy muzykoterapii. Ich właściwości wibracyjne wspierają i wzmacniają układ odpornościowy, nerwowy, oddechowy, krążenia i inne. Wibracje mis i instrumentów wysokowibracyjnych wspierają proces regeneracji narządów wewnętrznych, poprawiają proces usuwania toksyn z organizmu, pomaga w komunikacji pomiędzy prawą a lewą półkulą mózgową. Dzięki subtelnej jakości wibracji oraz wielotonom, którymi „śpiewają” misy, nasz mózg szybciej przechodzi ze stanu Beta do Alfa i dalej w kierunku Theta, co daje wielokrotnie szybsze osiągnięcie stanu głębokiego relaksu czyli regeneracji całego organizmu.

Ponadto chętne osoby będą mogły skorzystać z masażu Lomi Lomi Nui, wykonywanego przez gospodarzy miejsca – Magdę i Radka.

 

Orientacyjny plan, który może ulec zmianie:

Czwartek 14.10.

15-17 – przyjazd i zakwaterowanie uczestniczek

17-19 – powitanie uczestniczek, krąg otwierający, relaksacja i/lub Soul Body Fusion®

19:00 – kolacja

20:00 – dynamiczna medytacja kundalini

Piątek 15.10.

7:30 – poranny rozruch z vinyasą, pranajama i medytacja

9:00 – śniadanie

10-14 – czas wolny lub wykład o ajurwedzie i test na prakriti (konstytucję psychofizyczną) w międzyczasie

14:00 – obiad

15:30-18:30 – warsztaty artystyczne z Jolą Niedzielą-Chudzik

19:00 – kolacja

20:00 – joga nidra i krąg

Sobota 16.10.

7:30 – poranny rozruch z vinyasą, pranajama i medytacja

9:00 – śniadanie

10-14 – czas wolny

14:00 – obiad

17-19 – joga nidra i krąg

19:00 – kolacja

20:00 – koncert relaksacyjny z Alicją Ruczko

Niedziela 17.10.

7:30 – poranny rozruch z vinyasą, pranajama i medytacja

9:00 – śniadanie

10-12 – czas wolny

12-14 – krąg zamykający i dobrane do grupy dodatkowe techniki

14:00 – obiad

Dla kogo?

Dla wszystkich kobiet zainteresowanych wyciszeniem, naładowaniem akumulatorów, wsłuchaniem się w siebie i połączeniem z Naturą. Nie musisz mieć doświadczenia w jodze, medytacji, pranajamie i innych technikach rozwojowych.

Co ze sobą zabrać?

Wygodne ubranie – do ćwiczeń, medytacji, spacerów, długą spódnicę lub sukienkę, opaskę na oczy, matę do jogi, kostkę/bloczek do jogi (jeśli masz), koc i/lub szal/pled do medytacji i relaksacji, poduszkę, notes i długopis i otwarty umysł.

Cena:

1000 zł/os

W cenę warsztatu wchodzi nocleg, pełne wyżywienie wegańskie (śniadanie, obiad, kolacja, napoje i napary dostępne w międzyczasie, świeże owoce), wszystkie zajęcia i praktyki a także warsztaty artystyczne i koncert relaksacyjny.

Dla chętnych osób masaże płatne dodatkowo:

  • Masaż Lomi Lomi Nui – cena 250 PLN/1,5 godz. lub 400 PLN w przypadku masażu na 4 ręce (masaż wykonywany przez 2 osoby jednocześnie).
  • Japoński masaż liftingujący twarzy Kobido – 200 PLN/75min

Zapisy:

osobiście u mnie

lub:

e-mail: justyna@cilulko-dolega.pl

tel. 500534416

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca na warsztatach jest wpłata zaliczki w wysokości 300 zł gotówką u mnie, a dla osób spoza Olsztyna na konto:

Millennium Bank

numer: 49 1160 2202 0000 0003 8860 6560

UWAGA! Tylko wpłata zaliczki rezerwuje Twoje miejsce – w przypadku zapisu i nieopłacenia zaliczki w ciągu 7 dni, rezerwacja zostanie anulowana.

Zaliczka jest bezzwrotna w przypadku rezygnacji (z jakiegokolwiek powodu) na mniej niż 14 dni przed planowaną datą rozpoczęcia warsztatów.

Pozostała kwota płatna gotówką na miejscu na warsztatach.

Zapisując się na warsztaty potwierdzasz akceptację Regulaminu, dostępnego tutaj.

Ilość miejsc ograniczona.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *