Twój wewnętrzny ogień – warsztaty dla kobiet z jogą, ajurwedą i rozwojem – 3-5 listopada, Dom Nad Rogalami

Twój wewnętrzny ogień – warsztaty dla kobiet z jogą, ajurwedą i rozwojem – 3-5 listopada, Dom Nad Rogalami

Kiedy opadną już prawie wszystkie liście, za oknem będzie coraz chłodniej i ciemniej, w nasze ciała zacznie się wkradać apatia a w serca melancholia, zaproszę Was na rozgrzewające warsztaty, które rozpalą Wasz wewnętrzny ogień. Spotkajmy się w pierwszy weekend listopada w pięknym miejscu na Mazurach, aby wspólnie praktykować jogę, poznawać ajurwedę i odkrywać kobiece archetypy związane z ogniem.

Dlaczego ogień? Jesień i zima są okresem, kiedy szczególnie potrzebujemy dodatkowej porcji ciepła, nie tylko dosłownie, ale także na poziomie psychicznym, społecznym i duchowym. To czas, kiedy jest więcej ciemności, a my naturalnie ograniczamy swoją aktywność i kierujemy swoją uwagę do wnętrza. Chciałabym pokazać Wam jak możemy same zapewnić sobie więcej ognia w naszej codzienności, aby wprowadzić więcej harmonii do różnych aspektów naszego życia.

Czym jest element ognia w naszym życiu?

Na poziomie fizycznym ogień to oczywiście ciepło, jakie odczuwamy, ale także metabolizm, trawienie, praca wątroby. Z punktu widzenia ajurwedy nierównowaga tego elementu może powodować problemy ze skórą, wzrokiem, a także oczywiście trawienia, co w konsekwencji przekłada się na wiele innych dolegliwości w tym procesy zapalne. Na poziomie umysłu ogień odpowiada za naszą inteligencję, szybkie myślenie, daję nam energię do działania i realizowania swoich marzeń. Ogień symbolizuje także pasję, namiętność ale też siłę. I wreszcie ogień ma również moc destrukcji i transformacji – przyjmuje wszystko, oczyszcza i zmienia to w coś innego. Ogień silnych emocji, takich jak gniew czy zazdrość pomaga nam skontaktować się z naszą prawdą, aby odkryć, czego już nie chcemy w naszym życiu, albo daje sygnał, że nasze granice zostały przekroczone. Wiele z nas boi się tego ognia, byłyśmy uczone, aby go nie dotykać, ponieważ jego płomień może być niewygodny, nieprzyjemny dla innych. Na tych warsztatach zaproszę Was do zaprzyjaźnienia się ze swoim wewnętrznym ogniem – w różnych jego aspektach i pokażę jak możemy o niego dbać.

Na zajęciach jogi pobudzimy naszą energię za pomocą asan a także technik oddechowych. Poznacie sposoby na rozgrzanie się i pobudzenie naszego wewnętrznego słońca. Techniki oddechowe, a także wskazówki dotyczące odżywiania i codziennych czynności zalecane przez ajurwedę, pomogą usunąć nadmiar śluzu, zimna i ciężkości, które mogą sprzyjać przeziębieniom w tym okresie. Okres, kiedy za oknem przez większość czasu panuje ciemność, sprzyja wewnętrznym podróżom i odkrywaniu siebie i to również będzie ważnym elementem tego wyjazdu. Na listopadowych warsztatach poznamy bliżej archetyp Strażniczki Ognia (z ang. Heartkeeper), która opiekuje się Twoim wewnętrznym ogniem, ale także ogniskiem domowym. Naszą drugą przewodniczką będzie archetyp Ciemnej Boginii, która przypomni o transformującej mocy ognia i potrzebie kończenia tego, co już nam nie służy. Spotkamy się ze swoją mocą i poruszymy temat złości, gniewu i innych emocji, które nie przystoją grzecznym dziewczynkom, a które mogą być źródłem wielkiej siły i zrozumienia siebie. Ostatnim z ognistych archetypów będzie Płonąca Kobieta, która pokaże nam ogień pasji, piękna, miłości, wyrażania siebie i stawania przy sobie bez względu na okoliczności. Na warsztatach z archetypami będziemy pracować w kręgu poprzez rozmowę, dzielenie się, inspirujące pytania, pracę z ciałem, odpowiednio dobrane ćwiczenia a także wizualizacje, medytacje i podróże wewnętrzne.

Dodatkowym rozgrzewającym i otulającym elementem naszych warsztatów będą masaże ajurwedyjskie serwowane przez Emilię Laszczykowską, wykwalifikowaną masażystkę i terapeutkę ajurwedy.

Opis i cennik zabiegów i masaży

Warsztaty będą odpowiednie dla każdej kobiety, która pragnie naładować swoje akumulatory i zanurkować w siebie w otoczeniu przyrody i w towarzystwie innych świadomych kobiet. Nie musisz mieć doświadczenia w praktyce jogi, ajurwedzie czy na ścieżce rozwoju. Wystarczy wolny weekend i otwarte serce. To świetny pomysł na wyjazd z przyjaciółką, mamą lub siostrą.

A wszystko to na Mazurach Garbatych gdzie pośród pól, łąk i lasów nad jeziorem powstało piękne miejsce prowadzone z pasją i sercem. Budynki otoczone są z dwóch stron ścianą lasu i pofalowanymi łąkami nad jeziorami Rogale i Rogalik, za wsią Rogale. To właśnie stąd bierze się nazwa miejsca – “Nad Rogalami”. Do naszej dyspozycji będzie przestronna wspólna przestrzeń, w tym sala z drewnianą, podgrzewaną podłogą z 11 metrowym oknem oraz tarasem widokowym, a także patio i jadalnia. Wszystkie pokoje i apartamenty (2 i 3 osobowe) mają ogromne 9 m okna, własną łazienkę i są urządzone w stylu skandynawskim i boho, a patronują im ptaki. Tutaj poczytasz więcej o tym wspaniałym miejscu i obejrzysz więcej zdjęć.

 

 

 

 

 

 

Orientacyjny plan warsztatów, który może ulec zmianie:

Piątek 3.11.

15:00-16:30 – przyjazd na miejsce i zakwaterowanie

17:00-18:00 – przywitanie uczestniczek i spotkanie wstępne

18:00-19:00 – kolacja

19:00-21:00 – warsztat z archetypem Strażniczki Ognia

Sobota 4.11.

7:30 – 9:00 – praktyka jogi (+pranajama i medytacja)

9:00-10:00 – śniadanie

10:00-12:00 – czas wolny

12:00-14:00 – wykład o ajurwedzie „Balansowanie elementu ognia w życiu codziennym”

14:00-15:00 – obiad

15:00-16:00 – czas wolny

16:00-19:00 – warsztat z archetypem Ciemnej Boginii

19:00 – 20:00 – kolacja

20:00 – 21:00 – medytacja

Niedziela 5.11.

7:30 – 9:00 – praktyka jogi (+pranajama i medytacja)

9:00 – 10:00 – śniadanie

10:00-11:00 – czas wolny

11:00-14:00 – warsztat z archetypem Płonąca Kobieta i zakończenie

14:00 -15:00 – obiad i pożegnanie uczestniczek

Kiedy?

3-5 listopada 2023  – rozpoczynamy spotkaniem o 17ej w piątek i kończymy obiadem w niedzielę o 15ej.

Gdzie?

Dom „Nad Rogalami”

Rogale 29

19-330 Stare Juchy

Dla kogo?

Dla każdej kobiety, która chce odpocząć, ciekawie spędzić czas, nawiązać głębszą relację z samą sobą i pragnie rozpalić swój wewnętrzny ogień.

Czego potrzebujesz?

Mata do jogi (jeśli posiadasz, jeśli nie – daj mi znać), koc lub szal do relaksacji i medytacji, wygodny strój do ćwiczeń i na warsztaty kobiece (sukienki i spódnice jeśli lubisz nosić jak najbardziej też), czarne i czerwone ubranie, opaska lub poduszeczka na oczy, notes i długopis, ubranie i buty na spacery, butelka lub kubek termiczny na picie.

Kobiety, które się zapiszą na warsztat otrzymają więcej informacji organizacyjnych przed spotkaniem.

Prowadząca:

Justyna Cilulko-Dołęga – nauczycielka jogi i medytacji, certyfikowana konsultantka i praktyk ajurwedy. Zafascynowana zdrowym stylem życia i metodami zachowującymi w równowadze ciało, umysł i duszę. Organizuje zajęcia, warsztaty, wyjazdy i kręgi dla kobiet wspierając je w odnajdywaniu swojej pełni, mocy i zdrowia na każdym poziomie. Absolwentka licznych kursów na temat kobiecości i świadomego życia, w tym 2-letniej szamańskiej szkoły Arvick Baghramian i cyklu „Pełnia kobiecości” prowadzonego przez Komalę Amorim, na którym później asystowała. Uniwersalna duchowość, kobiecość, połączenie z Naturą i praca z energią to ważne elementy jej ścieżki. Z wykształcenia przyrodniczka z doktoratem. Uwielbia się rozwijać, uczyć nowych rzeczy i przekazywać swoją wiedzę. Poprzez swoje poszukiwania, naukę, codzienne życie oraz pracę z ludźmi stara się dotrzeć do prawdy, esencji – o sobie, o świecie, życiu. Istota twórcza, która poza tworzeniem ciekawych i inspirujących treści, zajęć i warsztatów, uwielbia pisać, malować i na inne sposoby kreować swój świat. Więcej przeczytasz tutaj.

Inwestycja w Twój wewnętrzny ogień:

900 zł – cena obowiązuje przy wpłacie zaliczki do 30.09.2023

1000 zł  – cena po 30.09.2023

Cena obejmuje koszt noclegu w pokojach 2, 3-osobowych, pełne wyżywienie (wegetariańskie śniadania, obiady i kolacje) oraz udział we wszystkich zajęciach i warsztatach.

Masaże są dodatkowo płatne.

UWAGA! Tylko wpłata zaliczki rezerwuje Twoje miejsce – w przypadku zapisu i nieopłacenia zaliczki w ciągu 7 dni, rezerwacja zostanie anulowana.

Zapisy:

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca na warsztatach jest wpłata 400 zł gotówką u mnie lub na konto podane poniżej. W tytule proszę wpisać „Zaliczka za warsztaty ogień + swoje imię i nazwisko”

Millennium Bank

numer: 49 1160 2202 0000 0003 8860 6560

Zaliczka jest bezzwrotna w przypadku rezygnacji (z jakiegokolwiek powodu) na mniej niż 14 dni przed planowaną datą rozpoczęcia warsztatów.

Pozostała kwota płatna gotówką na miejscu na warsztatach.

Zapisując się na warsztaty potwierdzasz akceptację Regulaminu, dostępnego tutaj

W razie dodatkowych pytań odezwij się do mnie 🙂Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *