RozkwitajMy! – wiosenne weekendowe warsztaty jogi w Leśniczówce Gaja 9-11.04.2021

RozkwitajMy! – wiosenne weekendowe warsztaty jogi w Leśniczówce Gaja 9-11.04.2021

Jak to mówią – „Kwiecień plecień…” – w związku z tym, tuż po świętach zapraszam Was na kolorowy i różnorodny weekend z jogą i pleceniem makram w Leśniczówce Gaja 🙂 Będzie to znakomita okazja aby zrelaksować się, naładować akumulatory, ożywić uśpioną na czas zimy energię i poszukać swoich wewnętrznych skarbów, aby rozkwitnąć na wiosnę. Pokażę Wam, że joga, podobnie jak każda kobieta, ma wiele twarzy – od tej roześmianej i radosnej, przez skupioną, zamyśloną i łagodną. W planie są aż 4 różne praktyki jogi – wieczorna spokojna praktyka yin jogi, poranna energetyczna vinyasa i joga śmiechu, joga nidra, pranajama, medytacje, krąg i dodatkowe ćwiczenia rozwijające kreatywność. Poza tym będzie można skorzystać z warsztatów plecenia makramy i wieczornego relaksującego koncertu z rzadko spotykaną magiczną harfą kryształową. Leśniczówka Gaja, w której czas płynie wolniej i przyjemniej, otuli nas swoją miękkością i ciszą, a otaczająca przyroda będzie nas wspierać i dawać liczne powody do zachwytu nad jej różnorodnością i pomysłowością.

Warsztaty są przeznaczone dla każdego, niezależnie od poziomu zaawansowania w jodze (także dla osób zupełnie początkujących).

Więcej o technikach:

Yin joga – nazywana też jogą powięziową, gdyż oddziałuje intensywnie na nasze powięzi, ścięgna, więzadła, a także chrząstki oraz kości, masowane są także nasze narządy wewnętrzne i uciskane punkty akupresury (meridiany – linie łączące punkty akupunkturowe, odnoszące się do kanału, którą przemieszcza się energia życiowa). Praca z meridianami usprawnia przepływ energii życiowej Qi i przywraca ciału zdrowie. W pozycjach zostajemy na dłużej i poddajemy się ich działaniu. Tutaj największym wyzwaniem jest pozostanie w bezruchu i zapanowanie nad umysłem. Poza zajęciach czujemy się zrelaksowani, rozciągnięci i uziemieni.

Vinyasa joga –  jest dynamiczną odmianą jogi, w której nie zostajemy na długo w żadnej pozycji, a ruch jest zsynchronizowany z oddechem. Zajęcia są tak ułożone, aby następujące po sobie asany przygotowywały ciało do kolejnych. Podczas praktyki vinyasy poruszamy całe ciało, angażujemy wszystkie stawy, masujemy narządy wewnętrzne, wchodzimy w niewykorzystywane na co dzień zakresy ruchu, rozgrzewamy ciało, poprawiamy krążenie, wzmacniamy mięśnie, uelastyczniamy tkanki.  W efekcie czujemy się lekko i harmonijnie, spalamy kalorie, wyszczuplamy i rzeźbimy sylwetkę, zwiększamy swoją sprawność i zdrowie kręgosłupa oraz pogłębiamy oddech, a umysł jest skoncentrowany i spokojny.

Joga nidra –  jest techniką relaksacyjną i medytacyjną, która tak naprawdę ma niewiele wspólnego jogą jaką zna i kojarzy większość z nas. W czasie praktyki jogi nidry nie wykonujemy żadnych asan (pozycji jogi) a jedynie leżymy wygodnie na macie i podążamy za głosem osoby prowadzącej, kierując naszą uwagą. Technika ta nazywana jest też jogicznym snem lub drzemką, gdyż sen i różne stany świadomości z nim związane, są jej podstawą (z sanskrytu słowo ‘nidra’ oznacza sen). W czasie jogi nidry wchodzimy w stan snu, ale zachowujemy świadomość, pozostając na wpół rozbudzonym w stanie głębokiego odprężenia. Słuchając instrukcji osoby prowadzącej zagłębiamy się w siebie i głęboko odpoczywamy. Uważa się, że czterdzieści pięć minut jogi nidry odpowiada aż trzem godzinom snu.

Joga śmiechu – prozdrowotna gimnastyka, uznana metoda redukcji stresu stosowana w ponad 120 krajach na całym świecie, stworzona przez lekarza medycyny 25 lat temu w Indiach. Łączy elementy beztroskiej zabawy, śmiechu i spontanicznego tańca z technikami oddechowymi i relaksacyjnymi. Korzyści płynące z jogi śmiechu to m.in. obniżenie poziomu kortyzolu (hormonu stresu), podwyższenie poziomu endorfin, dotlenienie, poprawa krążenia krwi, aktywacja układu odpornościowego, spalenie kalorii, pobudzenie prawej półkuli mózgu (odpowiedzialnej za twórcze myślenie), polepszenie kontaktu ze sobą i z innymi ludźmi, zwiększenie akceptacji siebie i w stosunku do innych, nabranie dystansu do siebie i życiowych trudności, poprawa samopoczucia, pomocna w leczeniu chorób przewlekłych i depresji. Po sesji czujemy się radośni i naenergetyzowani ale równocześnie spokojni i zrelaksowani.

Dodatkowe atrakcje:

Warsztaty plecenia makramy

W sobotę i niedzielę zapraszamy na warsztaty plecenia makramy, podczas których nauczycie się podstawowych splotów makramowych i stworzycie swoją własną makramę na ścianę (sobota) i/lub wiszący kwietnik (niedziela). Dowiesz się jakie sznurki najlepiej wybierać i z których najlepiej wykonywać poszczególne sploty. Wszystkie materiały będą już przygotowane dla Was razem z instrukcjami i wzorami.

Warsztaty prowadzi Kamila Cilulko, która z rękodziełem różnej maści i kalibru jest za pan brat od wielu lat – maluje, majsterkuje, odnawia meble, plecie makramy, oplata kamienie szlachetne tworząc z nich wyjątkowe naszyjniki i bransoletki z intencją. Jak sama mówi, rękodzieło jest dla niej formą medytacji, która ją wycisza i ładuje akumulatory. Zapraszamy do wspólnej przygody 🙂

 

Cena:

Sobota 10:00-14:00 – makrama ścienna– 60 zł

Niedziela 10:00-12:00 – wiszący kwietnik – 30 zł

Oba warsztaty – 70 zł

Płatne gotówką na warsztatach.

Zapisy: u Justyny

 

Kryształowy Pałac – Misterium dźwięku na misach Kryształowych

Misterium Dźwięku Mis Kryształowych – to piękna i poruszająca dźwiękowa opowieść, medytacja, dzięki której oczyścisz swoją osobę na głębokim duchowym poziomie. Misy kryształowe, swoim dźwiękiem chwytają za serce. Harmonijna melodia i spokojny oddech, pozwalają doświadczać wyższych stanów świadomości – jak wszechobejmujący spokój, intensywny zachwyt, wdzięczność, poczucie jedności z innymi, bezwarunkową miłość, wszechogarniające poczucie piękna. Tło do dźwięków mis, zbudują brzmienia gongów tybetańskich.

KONCERT PROWADZI: Jacek Wiktor – terapeuta dźwiękiem, Mistrz Gongu,artysta, przedsiębiorca. Jego przygoda z koncertami zaczęła się w 2005 roku. Ukończył kurs gongów u Sławomira Sówki w tradycji Don Conreaux, który z kolei jest jednym z trzech głównych nauczycieli Kundalini Joga. Jacek po latach wypracował własną drogę prowadzenia koncertów, opartej na doświadczeniach z oddechem, ustawieniami hellingerowskimi , archetypami, artystycznej podróży w głąb emocji i siebie. W pracy wykorzystuje kilkunastoletnie doświadczenie, uzyskane podczas uczestnictwa w ustawieniach helingerowskich.

Koszt:  40 zł płatne gotówką na miejscu

Zapisy: u Justyny (kontakt na dole)

Na warsztaty zabierz ze sobą otwarty umysł, wygodne ubranie do ćwiczeń, ciepłe skarpetki, ulubiony szal lub kocyk, dziennik lub notes i długopis, własną matę do jogi (jeśli nie masz – odezwij się do mnie, a wypożyczę Ci ją na czas warsztatów). Jeśli macie własną kostkę do jogi i pasek to również weźcie ze sobą. Zabierzcie też cieplejsze ubrania abyście mogły skorzystać ze spacerów w lesie.

Poniżej przedstawiam Wam orientacyjny harmonogram, który w miarę potrzeb może ulec zmianie:

Piątek 09.04.

15:00-16:30 – przyjazd i zakwaterowanie do Leśniczówki Gaja

17:00 -19:00 – spotkanie otwierające, praktyka yin jogi, medytacja

19:00 – kolacja

20:00 – wspólny czas na poznanie się/krąg

Sobota 10.04.

7:30 – 9:00 – poranna praktyka vinyasy + pranajama + medytacja

9:00 – 10:00 – śniadanie

10:00 – 14:00 – warsztaty plecenia makramy na ścianę z Kamilą/ czas wolny

14:00 – 15:00 – obiad

15:00-17:00 – czas wolny

17:00 – 19:00 – delikatna praktyka jogi + joga nidra

19:00 – 20:00 – kolacja

Ok 20:00 – 21:30 – koncert z harfą kryształową, prowadzi Jacek Wiktor

Niedziela 11.04.

7:30 – 9:00 – joga śmiechu + medytacja

9:00 – 10:00 – śniadanie

10:00-12:00 – warsztaty plecenia makramy (wiszący kwietnik) z Kamilą/ czas wolny

12:15-13:30 – krąg zamykający i medytacja

14:00 – 15:00 – obiad

Miejsce:

Leśniczówka Gaja, Kaborno 36

W warmińskim siedlisku z długą historią i bajkowym położeniem, mamy szansę poczuć się Dziećmi Matki Ziemi (w mitologii zwanej Gają). Siedlisko usytuowane z dala od innych zabudowań, na granicy stuletniego lasu i warmińskich łąk, przy dzikim stawie. Zabudowania to – 170 letni dom, zabytkowa kapliczka i dwa okazałe budynki gospodarcze. Wszystko wśród starego sadu, przy wiekowej lipie, rozłożystym klonie, u boku sędziwej gruszy. Po minięciu wjazdowej bramy na posesję, wita nas ptasi gwar i kwitnące kwiaty. Zauważamy ustawione po skończonej pracy wiejskie sprzęty i zachwycamy się, nie mogąc oprzeć się wrażeniu, że skądś to wszystko znamy. W panujące tu ład i harmonię pomiędzy działalnością człowieka, a przyrodą, pragniemy się zanurzyć, a w przyszłości powrócić.

Więcej o Leśniczówce przeczytacie na jej stronie internetowej:

https://lesniczowkagaja.pl/

Cena:

600 zł – przy wpłacie zaliczki do 12 marca

650 zł – przy wpłacie zaliczki po 12 marca

Cena obejmuje wszystkie zajęcia jogi, pranajamy i medytacje, krąg, nocleg w pokojach 2, 3 i 4-osobowych z łazienkami oraz pełne wyżywienie wegańskie (można też zgłosić potrzebę posiłków bez glutenu, laktozy, cukru  itp.).

Cena nie zawiera warsztatów plecenia makramy i koncertu relaksującego.

Jeśli chcesz się zapisać na te atrakcje odezwij się do mnie 🙂

Więcej o mnie tutaj.

Zapisy:

Justyna Cilulko-Dołęga

Tel. 500534416

e-mail: justyna@cilulko-dolega.pl

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca na warsztatach jest wpłata zaliczki w wysokości 200 zł gotówką u mnie, a dla osób spoza Olsztyna na konto:

Millennium Bank

numer: 49 1160 2202 0000 0003 8860 6560

UWAGA! Zaliczka jest bezzwrotna w przypadku rezygnacji (z jakiegokolwiek powodu) na mniej niż 14 dni przed planowaną datą ich rozpoczęcia.

Zapisując się na warsztaty potwierdzasz akceptację Regulaminu, dostępnego tutaj

Ilość miejsc ograniczona.

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *