Yin joga z jogą nidrą – środy od 15ego listopada godz. 18:45

Yin joga z jogą nidrą – środy od 15ego listopada godz. 18:45

Z nastaniem jesieni i zimy nadchodzącej wielkimi krokami widzimy jak przyroda wycofuje się a zwierzęta zmniejszają aktywność a nawet zapadają w sen. Czas kiedy panuje ciemność jest coraz dłuższy, dni są coraz chłodniejsze, a pogoda bywa bardzo nieprzyjemna. To sprawia, że także i my mamy mniej energii i coraz częściej chcielibyśmy tylko zaszyć się pod ciepłym kocem z potrzebą nicnierobienia. Jest to naturalny cykl a z Naturą nie ma co walczyć 😉 Dlatego w listopadzie i grudniu zapraszam Was na spokojne zajęcia yin jogi z jogą nidrą.

Yin joga to praktyka jogi, podczas której dłużej zostajemy w pozycjach, poddajemy się grawitacji i pozwalamy ciału się rozciągać. Szczególnie wdzięczne będą nasze nogi, plecy i biodra ale nie zapomnimy też o barkach, ramionach i klatce piersiowej. Praktyka yin to zatrzymanie, wyciszenie umysłu, relaks i głębokie rozluźnienie. Ten rodzaj ćwiczeń wpływa pozytywnie na powięzi, ścięgna, więzadła i mięśnie, docierając do struktur, które trudniej rozluźnić podczas krótkotrwałego trwania w pozycjach. Jest doskonałym uzupełnieniem treningu sportowego i bardziej dynamicznych form jogi. Będzie idealnym wyborem dla osób bardzo aktywnych, ambitnych, szybkich i mających wiele obowiązków.

Joga nidra zaś jest nazywana joga snu, ponieważ nie wykonujemy w czasie jej trwania żadnych asan, a jedynie wygodnie leżymy i podążamy za głosem osoby prowadzącej. Praktyka jogi nidry pozwala zregenerować się ciału i umysłowi, a także dotrzeć do ukrytych w podświadomości odpowiedzi i zasobów. Mózg z częstotliwości fal beta (normalne funkcjonowanie, myślenie) zwalnia i przechodzi na fale alfa (stan relaksu między jawą a snem oraz sen) a nawet theta (faza głęboka snu, medytacja). Ponadto następuję uwolnienie hormonu szczęścia, czyli serotoniny. Uważa się, że czterdzieści pięć minut jogi nidry odpowiada aż trzem godzinom snu. Podczas kiedy Ty odpoczywasz pod ciepłym kocem dzieje się „magia” żebyś wstał zrelaksowany i gotowy na wyzwania codzienności.

Na zajęciach najpierw będziemy praktykowali yin jogę, aby rozciągnąć ciało, rozluźnić mięśnie i sprawić aby umysł zacząć wyhamowywać. Następnie przejdziemy do jogi nidry aby zregenerować się i głęboko odpocząć.

Dla kogo?

Zajęcia będą odpowiednie dla każdego, także dla osób, które nigdy wcześniej nie ćwiczyły jogi. Zapraszam wszystkich, którzy pragną wyciszenia, relaksu, spokoju, odpoczynku i rozluźnienia ciała.

Kiedy?

W środy w godzinach 18:45-20:15 od 15. listopada

Gdzie?

Studio Prana ul. Mickiewicza 7/6 w Olsztynie (naprzeciwko Optyka, zielone drzwi pod złotymi balkonami, drugie piętro)

Cena:

55 zł za pojedyncze wejście

Lub obowiązujące w studio karnety:

170 zł karnet na 4 wejścia do wykorzystania w ciągu 30 dni

290 zł – karnet na 8 wejść do wykorzystania w ciągu 30 dni

Prowadząca:

Justyna Cilulko-Dołęga – nauczycielka jogi i medytacji, w nurcie vinyasa, vinyasa krama, yin joga i joga nidra, certyfikowana konsultantka i praktyk ajurwedy, a od niedawna także terapeutka reiki. Zafascynowana zdrowym stylem życia i metodami zachowującymi w równowadze ciało, umysł i duszę. Ukończyła szereg kursów i warsztatów dotyczących medytacji, pranajamy i oddechu, przeczytała wiele książek na ten temat, a co ważniejsze doświadczyła mnóstwo praktyk na sobie. Stale podnosi swoje kompetencje uczestnicząc w rozmaitych warsztatach i kursach z zakresu jogi, medytacji, oddychania, ajurwedy i duchowości. Organizuje zajęcia, warsztaty, wyjazdy i kręgi dla kobiet wspierając je w odnajdywaniu swojej pełni, mocy i zdrowia na każdym poziomie. Z wykształcenia przyrodniczka z doktoratem. Uwielbia się rozwijać, uczyć nowych rzeczy i przekazywać swoją wiedzę. Poprzez swoje poszukiwania, naukę, codzienne życie oraz pracę z ludźmi stara się dotrzeć do prawdy, esencji – o sobie, o świecie, życiu. Istota twórcza, która poza tworzeniem ciekawych i inspirujących treści, zajęć i warsztatów, uwielbia pisać, malować i na inne sposoby kreować swój świat. Więcej przeczytasz tutaj.

Zapisy:

poprzez system rezerwacji Fitssey: https://app.fitssey.com/justyna-cilulko-dolega

Na górze tabeli z grafikiem zmień datę na 13.11.2023!

osobiście u mnie

e-mail: justyna@cilulko-dolega.pl

500534416

Ilość miejsc mocno ograniczona – będziemy praktykować w kameralnym gronie.

Jeśli masz pytania chętnie na nie odpowiem 🙂

Kontakt:

e-mail: justyna@cilulko-dolega.pl

tel. 500534416

Uczestnicząc w zajęciach, zobowiązujesz się na przestrzeganie zasad zawartych w obowiązującym Regulaminie zajęć.

Zapraszam serdecznie! 🙂Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *