Ja, Kobieta – świadome odkrywanie swojej kobiecości – Plajny Ogród Dobrych Myśli 11-13.02.2022

Ja, Kobieta – świadome odkrywanie swojej kobiecości – Plajny Ogród Dobrych Myśli 11-13.02.2022

Czy w pędzie codziennego życia masz czas by zapytać siebie kim jesteś? Jaka chcesz być? Czego potrzebujesz? Czego pragniesz? Czy masz przestrzeń na to by wyrażać siebie i być w kontakcie ze swoją kobiecością – z ciałem, psychiką, sercem, i duszą? Czy czujesz się kobieca, zmysłowa, swobodna, pełna mocy?

Współczesny świat jest zdominowany przez energię męską – to siła działania, ambicji, odkryć naukowych, podbojów, osiągania celów, perfekcji, struktury, schematów. Ma w sobie dużo wspaniałych jakości, bardzo potrzebnych, ale ma też swój cień, który szczególnie odczuwają kobiety. Wymaga się od nas bardzo dużo – mamy być niezależne, piękne, ambitne, pracowite, czułe, wyrozumiałe, mamy być wspaniałymi matkami, żonami, kochankami, gospodyniami, menadżerkami, przedsiębiorczyniami itd. Znamy to. Społeczeństwo i kultura dość szybko zaczynają nas kształtować tak abyśmy „dawały radę” na każdym polu. Z różnych względów my same – wobec samych siebie i innych kobiet – mamy bardzo wysokie wymagania, surowo się oceniamy i próbujemy sprostać wyznaczonym celom w każdej dziedzinie. Wiemy jak to się kończy – plagą depresji, nerwic, załamań psychicznych, rozwodami, wypaleniem albo odcięciem od siebie i świata. Tworzymy sobie zbroję, która nas trzyma i pozwala jakoś funkcjonować. Czasem emocje wydostają się na zewnątrz, kiedy nazbiera się ich za dużo, ale zazwyczaj wiemy jak trzymać je na wodzy. Bo co by się stało gdyby wypłynęły na zewnątrz? Gdybyś pozwoliła sobie czuć to co czujesz? Wykrzyczeć to co pali pod skórą? Puścić te wszystkie tamy i rozkruszyć mury? Gdybyś dotknęła i posłuchała serca, skontaktowała się ze swoim brzuchem, łonem? Poczuła swoją moc, seksualność, kruchość? Zobaczyła siebie naprawdę?

Zapraszam Was w kobiecą podróż, podczas której w łagodny sposób będziemy odkrywać swoją kobiecość, łączyć się z różnymi aspektami siebie, ze swoim ciałem, sercem i łonem. Rozpalimy ogień w biodrach i sercu, zejdziemy do jaskini podświadomości, zaprosimy boginię Afrodytę i jej jakości. Wsłuchamy się w swój wewnętrzny głos, odbędziemy podróż w czasie. Poznacie koło życia w odniesieniu do cyklu życia, ale także naszego cyklu miesięcznego. Będziemy pracować z wewnętrzną dziewczynką, boginią i staruchą/wiedźmą w nas. W naszej podróży wykorzystamy takie techniki jak praca z ciałem, taniec, oddech, krąg, relaksacja z wizualizacją, malowanie intuicyjne, medytacja, praca z podświadomością, joga nidra, rytuały i inne.

Dla kogo?

Dla kobiet, które chcą połączyć się bardziej ze swoją kobiecością, odkryć ją na nowo, pogłębić kontakt ze swoim kobiecym ciałem, poczuć moc ale też  miękkość i łagodność, wsłuchać się w głos serca, duszy, uczcić bycie kobietą, nauczyć się bycia w otwartości na siebie i innych, spędzić czas z innymi kobietami. Idealna propozycja na weekendowy wyjazd dla przyjaciółek, sióstr, mamy i córki 🙂

Nie musisz umieć tańczyć, malować, jogować ani medytować 🙂 Tak jak jest – jest wystarczająco dobrze 🙂

Orientacyjny program, który może ulec zmianie:

Piątek 11.02.

15-16.45 – przyjazd i zakwaterowanie

17:00 – spotkanie powitalnie w kręgu, taniec intuicyjny, medytacja prowadzona z wizualizacją, malowanie.

19:00 – kolacja

20:00 – joga nidra

Sobota 12.02.

8:00 – poranny rozruch, medytacja

9:00 – śniadanie

10:30 – 14:00 – spotkanie w kręgu, praca z kołem życia, fazy cyklu kobiety, praca z łonem, brzuchem, taniec intuicyjny, medytacja prowadzona z wizualizacją, malowanie (w międzyczasie przerwa).

14:00 obiad i czas wolny

16:00 – spotkanie w kręgu, taniec, medytacja prowadzona z wizualizacją, praca z ciałem, praca w podgrupach, medytacja dynamiczna kundalini (przerwa w międzyczasie).

19:00 – kolacja

20:00 – koncert relaksacyjny z Alicją Ruczko

Niedziela 13.02.

8:00 – poranny rozruch, medytacja

9:00 – śniadanie

10:00-12:00 – warsztaty artystyczne z Jolantą Niedzielą-Chudzik lub czas wolny

12:30 – spotkanie w kręgu, ceremonia kobiecości, taniec, spotkanie z boginią Afrodytą, krąg zamykający

14:00 – obiad

15:00 – zakończenie warsztatów

Co zabrać ze sobą?

Wygodne ubranie (do ćwiczeń, tańca, siedzenia w kręgu, medytacji, spacerów), długą spódnicę lub sukienkę, piękny odświętny strój, w którym będziesz czuła się kobieco (także biżuterię), opaskę na oczy, matę do jogi, koc i/lub szal/pled do medytacji i relaksacji, poduszkę, notes, kredki lub pastele do malowania, długopis i otwarty umysł.

ATRAKCJE DODATKOWE:

Koncert relaksacyjno-kontemplacyjny „Podróż do siebie” – Alicja Ruczko

Koncert ten jest zatrzymaniem biegu codzienności i daniem uwagi swojemu ciału. Nasze ciało komunikuje się z nami min. za pomocą doznań i obrazów. Koncert ten, może być dla Ciebie takim spotkaniem ze swoim wewnętrznym światem. Może być urzeczywistnieniem twojej przestrzeni intuicji oraz obrazów i symboli które nosisz w ciele, a które trudno dostrzec w codziennym życiu. Możliwe, że usłyszysz co Cię woła, za czym tęsknisz, o czym marzysz.

Może przypomnisz sobie SIEBIE.

Koncert ten, jest też, po prostu, chwilą wytchnienia i głębokiego relaksu.

To czym różni się ten koncert od formuły koncertu artystycznego to to, że pełną uwagę dajesz sobie, a artystka towarzyszy Ci, prowadzi głosem i tworzy krajobrazy dźwiękowe dla wspólnej podróży. Sama artystka pozostaje transparentna.

Koncertu powstał z potrzeby obcowania z harmonią dźwięków, kolorów, form, wyższej komunikacji.

Koncert rozpocznie medytacja prowadzona. Podczas koncertu usłyszymy zestaw trzynastu mis tybetańskich i inne instrumenty tzw. wysokowibracyjne. Część instrumentów jest nastrojona w ciepło brzmiącym stroju 432 MHz.  W trakcie koncertu usłyszymy również pieśni tradycyjne, dobrane na to spotkanie.

Podczas Podróży uspokajają się myśli, koją emocje, regeneruje ciało, aktywuje się i realizuje ta nasza część, która odpowiada za czucie, myślenie abstrakcyjne, intuicję, oraz wyższe poznanie.

Koncert prowadzi Alicja Ruczko.

Artystka, dyplomowana specjalistka w dziedzinie emisji i terapii głosu; terapeutka dźwiękami mis tybetańskich. Twórczyni metody – Voice Healing© ku przywracaniu zdrowia, witalności i komfortu życia. Kluczowym narzędziem Voice Healing© jest wibracja głosu. Główny cel metody to wspieranie procesu uwalniającego naturalną ekspresję życiową i przywracanie komfortu życia.

Od 2006 roku prowadzi swoją praktykę Studio Głosu i Dźwięku; współpracuje z HARMONIUM Studio w Olsztynie i innymi ośrodkami wspierającymi rozwój człowieka.

Prowadzi sesje indywidualne emisji i terapii głosu, sesje Voice Healing, indywidualne i grupowe masaże dźwiękiem mis tybetańskich, wykłada w Policealnym Studium Aktorskim przy Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie. Tworzy muzykę kontemplacyjno-relaksacyjną w zespole Spirit Tree.

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/StudioGlosuiDzwieku

Bezpieczeństwo i komfort

Doświadcza się koncertu w najwygodniejszej dla siebie pozycji, na leżąco lub na siedząco, jesteśmy przykryci kocem.

Koncert nie zalecany jest dla osób posiadających rozrusznik serca. Nie ma badań dotyczących wpływu wibracji mis na mamę i dziecko w pierwszym trymestrze ciąży.

O misach:

Misy tzw. tybetańskie lub inaczej śpiewające są instrumentami o długiej tradycji wywodzącej się z okolic Himalajów. Aktualnie, korzysta się z wibracji mis podczas min. relaksacji czy muzykoterapii. Ich właściwości wibracyjne wspierają i wzmacniają układ odpornościowy, nerwowy, oddechowy, krążenia i inne. Wibracje mis i instrumentów wysokowibracyjnych wspierają proces regeneracji narządów wewnętrznych, poprawiają proces usuwania toksyn z organizmu, pomaga w komunikacji pomiędzy prawą a lewą półkulą mózgową. Dzięki subtelnej jakości wibracji oraz wielotonom, którymi „śpiewają” misy, nasz mózg szybciej przechodzi ze stanu Beta do Alfa i dalej w kierunku Theta, co daje wielokrotnie szybsze osiągnięcie stanu głębokiego relaksu czyli regeneracji całego organizmu.

Cena: 60 zł od osoby – obowiązują wcześniejsze zapisy, płatność na miejscu

Jeśli nie zbierze się wystarczająca ilość chętnych koncert może się nie odbyć lub może wzrosnąć cena od osoby.

Warsztaty artystyczne z Jolą Niedzielą-Chudzik

„Moja wewnętrzna dziewczynka” – kolaż

Spotkaj się ze swoją wewnętrzną dziką dziewczynką, która jest wolna, odważna i ma nieograniczoną wyobraźnię. Jest w niej czysty potencjał twórczy, radość i zadziwienie, ciekawość świata i otwartość 🙂 Chciałabym, żebyśmy na warsztatach przypomniały sobie o niej, pozwoliły jej przemówić w nas.

Będziemy używały kolorowych papierów, wycinków z gazet, farb i kredek. Połączymy elementy surrealizmu, abstrakcji i realizmu magicznego. Nie chodzi tu o talent lub jego brak – chcemy pobudzić wyobraźnię. Nasza kobieca natura jest naturalnie twórcza, kreatywna i pełna pomysłów a my sobie o tym przypomnimy. Każda z nas stworzy swój własny, niepowtarzalny kolaż. Wszystkie materiały do kolażu będą zapewnione.

Cena: 50 zł od osoby

Prowadzenie:

Jolanta Niedziela-Chudzik –  od ponad 20 lat maluje obrazy, od kilku tworzy lalki artystyczne i lalki amulety. Jej pasją jest również ilustracja i szeroko pojęte rękodzieło. Organizuje warsztaty twórcze dla kobiet, pod nazwą „Ogrody Kobiet”. Więcej o artystce niech powiedzą jej prace:

https://www.facebook.com/jolaniedziela.il

https://www.facebook.com/Jola-Niedziela-paintings-614968458574916/

Kiedy?

11-13.02.2022 – zaczynamy w piątek kręgiem o 17ej, kończymy w niedzielę obiadem o 14ej

Gdzie?

PLAJNY – Ogród Dobrych Myśli
Plajny 10

14-407 Godkowo

www.plajny.pl

Cena:

– 800 zł – zapis i wpłata zaliczki do 16ego stycznia

– 850 zł – zapis i wpłata zaliczki po 16tym stycznia

Cena zawiera:

  • udział we wszystkich zajęciach prowadzonych przez Justynę Cilulko-Dołęga
  • 2 noclegi z pełnym wyżywieniem wegetariańskim (śniadanie, obiad, kolacja) w pokojach 2, 3-osobowych z łazienkami

*Możliwość rezerwacji pokoju 1-osobowego – dopłata 100 zł

Cena nie zawiera działu w koncercie relaksacyjnym i warsztatach artystycznych.

Prowadząca:

Justyna Cilulko-Dołęga

Praktykuje jogę i medytację od ponad 20 lat, od kilku lat dzieli się nią z innymi. Nauczycielka jogi w nurcie vinyasa (dynamiczna odmiana jogi), vinyasa krama a także yin jogi (spokojna, statyczna), jogi nidry, myoyin i jogi śmiechu. Certyfikowana konsultantka ajurwedy, zafascynowana zdrowym stylem życia i metodami zachowującymi w równowadze ciało, umysł i duszę. Absolwentka cyklu warsztatów dla kobiet „Pełnia Kobiecości” z Komalą de Amorim, łączących w sobie tantrę dla kobiet, pracę z ciałem, doświadczenie somatyczne (SE®), dekodowanie dzieciństwa, wędrówki z Przewodnikiem, medytacje dynamiczne i w ciszy, pracę z oddechem, taniec, ekspresję dźwięku i głosu, świadomy dotyk, rytuały uzdrawiania, praca ze świadomą seksualnością i inne. Obecnie asystentka Komali na jej kobiecych warsztatach w Polsce. Ukończyła kurs dla kobiet „Przebudzenie Bogini” z Dagmarą Gmitrzak, wykorzystującego kulturowe archetypy kobiecości do wewnętrznej pracy z psychiką i podświadomością. Studentka 2-letniej Szkoły Szamańskiej prowadzonej przez Arvick Baghramian, znaną na świecie terapeutkę i nauczycielkę. Praktyk i nauczycielka metody Soul Body Fusion. Organizuje zajęcia, warsztaty, wyjazdy i kręgi dla kobiet wspierając je w odnajdywaniu swojej pełni, mocy i zdrowia na każdym poziomie. Praktyk hawajskiej pracy z ciałem poprzez masaż Lomi Lomi Nui. Z wykształcenia przyrodniczka z doktoratem. Uwielbia się rozwijać, uczyć nowych rzeczy i przekazywać swoją wiedzę. Poprzez swoje poszukiwania, naukę, codzienne życie oraz pracę z ludźmi stara się dotrzeć do prawdy, esencji – o sobie, o świecie, życiu. Kocha przyrodę, koty w szczególności, dobre roślinne jedzenie i podróżowanie. Żona Mariusza 🙂

Więcej o mnie przeczytasz tutaj.

Zapisy:

osobiście u mnie

lub:

e-mail: justyna@cilulko-dolega.pl

tel. 500534416

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca na warsztatach jest wpłata zaliczki w wysokości 300 zł gotówką lub na konto:

Millennium Bank

numer: 49 1160 2202 0000 0003 8860 6560

UWAGA! Tylko wpłata zaliczki rezerwuje Twoje miejsce – w przypadku zapisu i nieopłacenia zaliczki w ciągu 7 dni, rezerwacja zostanie anulowana.

Zaliczka jest bezzwrotna w przypadku rezygnacji na mniej niż 14 dni przed planowaną datą rozpoczęcia warsztatów.

Pozostała kwota płatna do 3.02.2022 (czwartek) gotówką lub przelewem na to samo konto.

W razie lockdownu cała kwota zostanie zwrócona.

Zapisując się na warsztaty potwierdzasz akceptację Regulaminu, dostępnego tutaj

Ilość miejsc ograniczona.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *