Czakry – Mapa Życia – warsztat wprowadzający 21.10.2023

Czakry – Mapa Życia – warsztat wprowadzający 21.10.2023

Wszyscy chyba słyszeliśmy już o czakrach, ale czy wiemy o nich coś więcej tak naprawdę? Niezależnie od tego czy wierzysz w istnienie czakr czy też nie, stanowią one przejrzysty elegancki system pracy z samoświadomością. Zapraszam Was do bogatej i głębokiej podróży w kierunku szczęśliwszego życia, która pomoże Wam odzyskać energię i poczuć się lepiej na wielu poziomach.

W jodze uważa się, że ciało człowieka składa się z różnych warstw a jego fizyczna postać jest najbardziej gęstą formą energii. Pozostałe są niewidoczne i bardziej subtelne, chociaż przy odrobinie uważności i praktyki również jesteśmy w stanie je poczuć. Fizycy kwantowi potwierdzają dzisiaj to co wiele starożytnych filozofii głosiło od tysięcy lat – że wszystko jest energią a światem rządzą nie tylko proste prawa odnoszące się do widzialnej materii. Czakry są ośrodkami energii zlokalizowanymi w ludzkim ciele w okolicy ważnych organów i gruczołów. Chociaż ich nie widać to ich działanie ma na nas bardzo duży wpływ.

System czakr wywodzi się z filozofii jogi i tantry i jest symbolicznym przedstawieniem zależności pomiędzy różnymi aspektami wielowymiarowego wszechświata, jakim jest człowiek. W sanskrycie słowo czakra oznacza dysk lub koło. Powstały one na styku świadomości i naszego ciała fizycznego łącząc ze sobą materię, umysł i bardziej subtelne wymiary. Są to ciągle aktywne centra energetyczne, które przyjmują, asymilują i rozprowadzają energię w naszym ciele. Najczęściej mówimy o siedmiu głównych czakrach rozmieszczonych wzdłuż kręgosłupa, chociaż zarówno w tekstach jogi jak i innych tradycjach (np. w medycynie chińskiej) mówimy o większej ilości centrów energetycznych w ciele połączonych ze sobą kanałami (w tantrze są to nadis, a w medycynie chińskiej meridiany).

Główne czakry często są symbolicznie przedstawiane, jako kwiaty lotosu o różnej liczbie płatków i kolorze przypisanym im kolorze. Tak jak kwiaty są również bardzo wrażliwe na to co się z nami dzieje, co nas spotyka i jak traktujemy siebie. Mogą być bardziej otwarte lub zamknięte, nadaktywne lub niedoczynne albo mogą być w nierównowadze i wykazywać połączenie różnych stanów. Rozwijają się na przestrzeni życia – poczynając od życia płodowego do starości, wpływając na funkcjonowanie ciała fizycznego i asymilując przekonania, w jakie wierzymy na danym etapie życia lub jakie zostały nam ‘wgrane’. Działają trochę tak jak dyskietki, na których zapisane są różne informacje, które sobie przyswoiliśmy. Na przykład w pierwszej czakrze, która odpowiada za przetrwanie mamy zapisane informacje o tym jak dieta jest dla nas najlepsza, kiedy musimy odpoczywać a kiedy być aktywni, jak zająć się sobą podczas choroby, ale także jaki ogólnie mamy kontakt ze swoim ciałem, ze światem materialnym (również finansami). Nierównowaga danej czakry lub jej zablokowanie bardzo często powoduje zaburzenia w ciele fizycznym. Przykładowo nieprawidłowo działająca druga czakra (sakralna) może się wiązać z dolegliwościami dolnego odcinka kręgosłupa i bioder, macicy i jajników u kobiet, czy jelita grubego i zaparć. Każda czakra reprezentuje także jedno podstawowe prawo, należne nam od urodzenia. Są one następujące:

Czakra 1 – Prawo do bycia tutaj i posiadania

Czakra 2 – Prawo do odczuwania

Czakra 3 – Prawo do działania

Czakra 4 – Prawo do kochania i bycia kochanym

Czakra 5 – Prawo do mówienia i słyszenia prawdy

Czakra 6 – Prawo do widzenia

Czakra 7 – Prawo do wiedzenia i połączenia z duchowością

Niestety, z funkcjonowaniem tych praw w naszym życiu różnie bywa, a to przekłada się na wiele praktycznych aspektów.

W optymalnie działającym systemie energetycznym energia powinna swobodnie przepływać przez wszystkie czakry w głównej kolumnie wewnątrz naszego ciała, którą w jodze nazywany Suszumną. Składają się na nią 2 kanały – Ida (po lewej stronie) i Pingala (po prawej), które krzyżują się ze sobą spiralnie w kilku miejscach. Tam gdzie się ze sobą łączą są umiejscowione główne czakry. Niestety często jest tak, że czakry nie działają prawidłowo i energia nie jest pobierana, nie przepływa, gdzieś się blokuje, a w innym miejscu jest jej nadmiar. Dobra wiadomość jest jednak taka, że możemy coś z tym zrobić. Już sama praktyka jogi pomaga zharmonizować czakry, ale są też inne, bardziej bezpośrednie i szerzej działające sposoby.

Poprzez różnego rodzaju ćwiczenia fizyczne, medytacje, wizualizacje, pracę z przekonaniami i uważne obserwowanie siebie możemy wpływać na funkcjonowanie czakr i ich balansowanie. W tym roku chciałam Was zaprosić do cyklu warsztatów poświęconym czakrom właśnie. Każdy miesiąc to będzie praca z jedną czakrą. Rozpoczniemy od warsztatu wprowadzającego, na którym opowiem Wam więcej o systemie czakr a także przeprowadzicie autodiagnozę swojego systemu energetycznego. Wykonamy także inne ćwiczenia, które pomogą Wam ocenić w jakim stanie są obecnie Wasze czakry i czego potrzebujecie do ich usprawnienia. Każdy kolejny warsztat będzie bardzo bogaty w praktyczne ćwiczenia, medytacje, techniki pracy z ciałem, rytuały, wglądy i prace domowe odpowiednio dobrane do danej czakry. Dostaniecie wskazówki jak możecie poprawiać funkcjonowanie każdej czakry w życiu codziennym.

Niezależnie od tego czy wierzysz w czakry czy też masz co do nich wątpliwości, system czakr jest bardzo przydatną mapą do uporządkowanej pracy z przekonaniami i pogłębianiem swojej świadomości, a tym samym sposobem na osiągnięcie większej harmonii, poczucia szczęścia i spełnienia. Zapraszam Was w tą podróż po przebogatym świecie wewnętrznym, w którym możemy spotkać się ze sobą na jeszcze głębszym poziomie i stać się szczęśliwszymi, zdrowszymi i bardziej świadomymi ludźmi.

Cały cykl przyniesie Ci potężną odczuwalną zmianę na wielu płaszczyznach Twojego życia – zdrowia, samopoczucia, obfitości, sprawczości, kreatywności, relacji ze sobą i z innymi ludźmi, wyrażania się w świecie a także zaufania do życia i połączenia ze Źródłem. Pomoże uwolnić się od starych wzorców, które już Ci nie służą i stworzyć nowe wspierające przekonania. To piękna transformująca podróż z wykorzystaniem sprawdzonej mapy.

Terminy kolejnych warsztatów:

  • 21.10.2023 – warsztat wprowadzający
  • 18.11.2023 – Czakra Podstawy
  • 9.12.2023 – Czakra Sakralna
  • 13.01.2024 – Czakra Splotu Słonecznego
  • 10.02.2024 – Czakra Serca
  • 16.03.2024 – Czakra Gardła
  • 13.04.2024 – Czakra Trzeciego Oka
  • 11.05.2024 – Czakra Korony
  • 8.06.2024 – warsztat podsumowujący wszystkie czakry

Kiedy?

21 października 2023 (sobota) godz. 10-13/14 (3-4 godziny w zależności od potrzeb i dynamiki grupy)

Gdzie?

Studio Prana ul. Mickiewicza 7/6 w Olsztynie (naprzeciwko Optyka, zielone drzwi pod złotymi balkonami, drugie piętro)

Dla kogo?

Dla każdego – nie musisz mieć doświadczenia w praktyce jogi, medytacji ani w samorozwoju. Tym bardziej nie musisz nic wiedzieć o czakrach na ten moment 🙂

Inwestycja w równowagę:

200zł 150 zł

Prowadząca:

Justyna Cilulko-Dołęga – nauczycielka jogi i medytacji, certyfikowana konsultantka i praktyk ajurwedy. Zafascynowana zdrowym stylem życia i metodami zachowującymi w równowadze ciało, umysł i duszę. Organizuje zajęcia, warsztaty, wyjazdy i kręgi dla kobiet wspierając je w odnajdywaniu swojej pełni, mocy i zdrowia na każdym poziomie. Absolwentka licznych kursów na temat kobiecości i świadomego życia, w tym 2-letniej szamańskiej szkoły Arvick Baghramian i cyklu „Pełnia kobiecości” prowadzonego przez Komalę Amorim, na którym później asystowała. Uniwersalna duchowość, kobiecość, połączenie z Naturą i praca z energią to ważne elementy jej ścieżki. Z wykształcenia przyrodniczka z doktoratem. Uwielbia się rozwijać, uczyć nowych rzeczy i przekazywać swoją wiedzę. Poprzez swoje poszukiwania, naukę, codzienne życie oraz pracę z ludźmi stara się dotrzeć do prawdy, esencji – o sobie, o świecie, życiu. Istota twórcza, która poza tworzeniem ciekawych i inspirujących treści, zajęć i warsztatów, uwielbia pisać, malować i na inne sposoby kreować swój świat. Więcej przeczytasz tutaj.

Zapisy:

osobiście u mnie

lub:

e-mail: justyna@cilulko-dolega.pl

tel. 500534416

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca na warsztatach jest wpłata całości kwoty gotówką lub przelewem na konto przed warsztatami:

Millennium Bank

numer: 49 1160 2202 0000 0003 8860 6560

W tytule proszę wpisać: „Zaliczka za warsztat Czakry – wprowadzenie” + swoje imię i nazwisko

Osoby, które się zgłoszą otrzymają przed warsztatami informacje o tym jak się przygotować i co będzie potrzebne.

Ilość miejsc mocno ograniczona – będziemy pracować w kameralnym gronie.

Jeśli masz pytania chętnie na nie odpowiem 🙂

Kontakt:

e-mail: justyna@cilulko-dolega.pl

tel. 500534416

UWAGA!

Pełna podróż przez wszystkie czakry przyniesie Ci najwięcej korzyści i zrozumienia, ale można też uczestniczyć w każdym warsztacie z cyklu niezależnie. Każdy z nich jest bardzo obfity i pełny sam w sobie.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *