Czakra podstawy – Muladhara 18.11.2023

Czakra podstawy – Muladhara 18.11.2023

Naszą podróż przez czakry rozpoczynamy od pierwszej czakry nazywanej czakrą podstawy lub korzenia. Jej sanskrycka nazwa to Muladhara, co znaczy 'podpora korzenia’. Przypisany jest jej kolor czerwony i żywioł Ziemi. Ten ośrodek energetyczny znajduje się u podstawy kręgosłupa, a energia jest w nim skierowana w dół, do nóg i dalej do Ziemi. Prawidłowe funkcjonowanie tej czakry jest kluczowe dla wszystkich pozostałych, położonych wyżej.

Jest to czakra, która łączy nas z materią i odnosi się do wszystkich stałych, fizycznych rzeczy w tym świecie, jak nasze ciała, zdrowie, przetrwanie, pożywienie, nasza sytuacja finansowa, dom. Wiąże się z potrzebą pozostania przy życiu, w zdrowiu, z prawem do bycia na tym świecie i do posiadania. Czakra podstawy umożliwia przejawianie świadomości w świecie fizycznym w namacalnej formie, np. przekształcenie pomysłu czy marzenia w rzeczywistość. Jest to nasza zdolność do manifestacji. Czakra korzenia kontaktuje nas Ziemią i zapewnia ugruntowanie, a więc stabilność, spokój, poczucie bezpieczeństwa i umiejętność relaksowania się. Kiedy działa prawidłowo czujemy się witalni, jesteśmy zdrowi, spokojni, czujemy się dobrze w naszym ciele, nasze życie jest pełne obfitości i mamy zaufanie do Wszechświata. Jednak bardzo wiele czynników wpływa na zaburzenia tej sfery – począwszy od wydarzeń w okresie prenatalnym i wczesnym dzieciństwie, poprzez nasze doświadczenia z okresu młodzieńczego, do odłączenia od Natury i programowanie przez świat zewnętrzny w dorosłości. Brak harmonii w czakrze podstawy przejawia się m.in. problemami ze zdrowiem, zaburzeniami odżywiania, depresją, brakiem granic, niepokojem i ciągłym zmęczeniem, słabą koncentracją i kiepską dyscypliną a także problemami finansowymi.

Na listopadowych warsztatach dowiecie się więcej na temat czakry podstawy – o jej charakterystyce, rozwoju, wpływie różnych traum z dzieciństwa na jej funkcjonowanie, o objawach zaburzeń wskazujących na niedoczynność i nadczynność oraz brak harmonii. Ale przede wszystkim poznacie sposoby na kontaktowanie się z tą czakrą i balansowanie jej energii. Wykonamy różnorodne ćwiczenia  – od ćwiczeń fizycznych i bioenergetycznych, poprzez wsłuchanie się w ciało i świadomą pracę z przekonaniami, do medytacji i wizualizacji. Istotną częścią tego spotkania będzie praca z przekonaniami dotyczącymi pieniędzy i obfitości, której celem jest otwarcie się na większy dobrostan finansowy. Ponadto otrzymacie zadania do wykonania w domu przez najbliższy miesiąc. Przez ten czas będę z Wami w stałym kontakcie na grupie WhatsApp dopingując Was, motywując i przesyłając dodatkowe materiały.

Kiedy?

18 listopada 2023 (sobota) godz. 10-14 (ok 4 godzin, w zależności od potrzeb i dynamiki grupy)

Gdzie?

Studio Prana ul. Mickiewicza 7/6 w Olsztynie (naprzeciwko Optyka, zielone drzwi pod złotymi balkonami, drugie piętro)

Dla kogo?

Dla każdego kto pragnie doświadczać w swoim życiu więcej harmonii, zdrowia, spokoju i obfitości. Nie musisz mieć doświadczenia w praktyce jogi, medytacji ani w samorozwoju. Tym bardziej nie musisz nic wiedzieć o czakrach na ten moment 🙂

Inwestycja w równowagę:

200 zł

Prowadząca:

Justyna Cilulko-Dołęga – nauczycielka jogi i medytacji, certyfikowana konsultantka i praktyk ajurwedy, od niedawna terapeutka Reiki. Zafascynowana zdrowym stylem życia i metodami zachowującymi w równowadze ciało, umysł i duszę. Organizuje zajęcia, warsztaty, wyjazdy i kręgi dla kobiet wspierając je w odnajdywaniu swojej pełni, mocy i zdrowia na każdym poziomie. Absolwentka licznych kursów na temat kobiecości i świadomego życia, w tym 2-letniej szamańskiej szkoły Arvick Baghramian i cyklu „Pełnia kobiecości” prowadzonego przez Komalę Amorim, na którym później asystowała. Uniwersalna duchowość, kobiecość, połączenie z Naturą i praca z energią to ważne elementy jej ścieżki. Z wykształcenia przyrodniczka z doktoratem. Uwielbia się rozwijać, uczyć nowych rzeczy i przekazywać swoją wiedzę. Poprzez swoje poszukiwania, naukę, codzienne życie oraz pracę z ludźmi stara się dotrzeć do prawdy, esencji – o sobie, o świecie, życiu. Istota twórcza, która poza tworzeniem ciekawych i inspirujących treści, zajęć i warsztatów, uwielbia pisać, malować i na inne sposoby kreować swój świat. Więcej przeczytasz tutaj.

Zapisy:

osobiście u mnie

lub:

e-mail: justyna@cilulko-dolega.pl

tel. 500534416

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca na warsztatach jest wpłata całości kwoty gotówką lub przelewem na konto przed warsztatami:

Millennium bank

numer: 49 1160 2202 0000 0003 8860 6560

W tytule proszę wpisać: „Zaliczka za warsztat Czakra podstawy” + swoje imię i nazwisko

Osoby, które się zgłoszą otrzymają przed warsztatami informacje o tym jak się przygotować i co będzie potrzebne.

Ilość miejsc mocno ograniczona – będziemy pracować w kameralnym gronie.

Jeśli masz pytania chętnie na nie odpowiem 🙂

Kontakt:

e-mail: justyna@cilulko-dolega.pl

tel. 500534416

Więcej informacji o całym cyklu spotkań

Pełna podróż przez wszystkie czakry przyniesie Ci najwięcej korzyści i zrozumienia, ale można też uczestniczyć w każdym warsztacie z cyklu niezależnie. Każdy z nich jest bardzo obfity i pełny sam w sobie.

Terminy kolejnych warsztatów:

  • 21.10.2023 – warsztat wprowadzający
  • 18.11.2023 – Czakra Podstawy
  • 9.12.2023 – Czakra Sakralna
  • 13.01.2024 – Czakra Splotu Słonecznego
  • 10.02.2024 – Czakra Serca
  • 16.03.2024 – Czakra Gardła
  • 13.04.2024 – Czakra Trzeciego Oka
  • 11.05.2024 – Czakra Korony
  • 8.06.2024 – warsztat podsumowujący wszystkie czakryDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *