Ziemia i Niebo w Tobie – warsztaty dla kobiet z jogą i medytacją – 18-20.06.2021 r.

Ziemia i Niebo w Tobie – warsztaty dla kobiet z jogą i medytacją – 18-20.06.2021 r.

Jesteśmy niezwykłymi istotami, żyjącymi na styku Nieba i Ziemi, w których te dwa światy łączą się. Ziemia – materia, tworzy nasze ciała, nasz fizyczny świat, daje nam pożywienie i wszystko czego potrzebujemy do życia. Jednak jesteśmy także istotami duchowymi, w których to, co materialne spotyka się z tym, co nieuchwytne, transcendentne, subtelne. Bez tego elementu (Nieba) i połączenia z czymś większym od nas czujemy się niepełni, nie do końca szczęśliwi. Prawda jest taka, że to właśnie dzięki temu, że mamy Ciało, nasza Dusza może doświadczać bogactwa życia i przeżyć duchowych. Dlatego nasz harmonijny rozwój powinien zawierać w sobie dbałość i troskę o ciało oraz połączenie z sercem i duchowością.
Tuż przed Nocą Świętojańską, tak ważną dla naszych przodków, u schyłku wiosny, zapraszam Was drogie Kobiety na niezwykłe spotkanie – ze Sobą, swoim Ciałem i Duszą oraz z innymi kobietami. W otoczeniu pięknej i soczystej przyrody, będziemy uważnie wsłuchiwać się w swoje ciała, rozluźniać je, odprężać, wprawiać w ruch i odżywiać pysznym roślinnym pożywieniem. Zatrzymamy też nasze pędzące umysły, zanurzymy się w ciszy, pozwolimy przeniknąć się dźwiękom i zapachom natury, wsłuchamy w nasz wewnętrzny głos i pozwolimy naszej Duszy prowadzić. Na tych warsztatach połączymy różne praktyki aby obudzić, rozluźnić i rozruszać nasze Ciało (joga, taniec, automasaż, medytacje dynamiczne) a także połączyć się z naszym wewnętrznym spokojem, intuicją, Duszą i Źródłem (różne medytacje, pranajamy, Soul Body Fusion, praca z podświadomością). Wszystko to będzie się działo w życzliwej, przyjaznej, kobiecej atmosferze, która powstaje kiedy kobiety spotykają się, zwracają do swojego wnętrza i mówią głosem serca.

W połączeniu z Ziemią pomoże nam przyroda – jeśli pogoda na to pozwoli będziemy praktykować na trawie, wieczorem usiądziemy przy wspólnym ognisku, będzie można oczyścić ciało i umysł w rzece, która znajduje się obok domu, chodzić boso, patrzeć w chmury, spacerować po lesie, leżeć na słońcu… Dopełnieniem w powrocie do Siebie i naszych korzeni będą warsztaty robienia motanek z cudowną olsztyńską artystką – Jolą Niedzielą-Chudzik. Motanki to specjalne słowiańskie lalki z intencją, znane kobietom na naszych ziemiach od wieków. Wykorzystamy też mądrość Ziemi i głos kamieni do pracy z naszą intuicją i podświadomością.

Moim życzeniem jest abyś na tych warsztatach połączyła się z przyrodą, ze swoim Ciałem, Duszą i Sercem, głęboko odprężyła, wypoczęła, naładowała swoje akumulatory i poczuła wspierającą energię kobiet. Wszystkie potrafimy to robić, jesteśmy już z tym połączone, musimy sobie tylko o tym przypomnieć.

Miejsce:

Dobry Zaczyn Młyn Tomaryny

Tomaryny 26

Siedlisko położone nad rzeką wśród drzew, na styku Warmii i Mazur składa się z zabytkowego 102-letniego prawdziwego młyna (obecnie jeszcze w remoncie), Domu Młynarza z komfortowymi pokojami, z widokiem na rzekę i las, z kuchnią, wspólnym salonem i jadalnią oraz ze 100-metrowej drewnianej stodoły, z przeszkloną ścianą, gdzie mieści się sala do jogi. Każde okno domu wychodzi na zieleń, a okolice tworzą idealną scenerię zarówno dla leniwego jak i bardziej aktywnego wypoczynku. Działkę otacza swą wstęgą Pasłęka, dom stoi na Mazurach, ale wystarczy przejść przez kładkę, by znaleźć się na Warmii! Do dyspozycji mamy ponad 3 hektary prywatnego terenu, na którym prędzej spotkacie stado saren i zająca niż człowieka. Prędzej też usłyszycie szum rzeki, ptasie trele i brzęczenie owadów niż jakikolwiek hałas znany z miasta Tereny są piękne, idealne do kąpieli, biegania, nordic walking lub po prostu swojskich spacerów albo leżenia w trawie i gapienia się w niebo.

Wszystkie pokoje z łazienkami. Do dyspozycji pokoje 2-osobowe, 3-osobowe i 4-osobowe.

Do dyspozycji mamy:

  • dużą jadalnię
  • salon z kominkiem, wygodną kanapą i fotelami
  • dwa tarasy
  • meble ogrodowe, leżaki
  • biblioteczkę, gry planszowe
  • 3 hektary terenu z linią brzegową Pasłęki i kawałkiem lasu
  • mały wodospad
  • miejsce na ognisko

Dodatkowe atrakcje:

Warsztaty robienia motanek

Lalki motanki to lalki amulety. Tradycja ich tworzenia przetrwała na Białorusi. W Polsce taką pozostałością po tradycji tworzenia obrzędowych lalek jest Marzanna. Motanki przynosiły pomyślność, chroniły przed złem, spełniały życzenia. Towarzyszyły różnym obrzędom, inicjacjom, służyły zabawie. Clarisa Pinkola Estes w „Biegnącej z Wilkami” pisze „Lalka jest symbolem duchowości ukrytej głęboko w człowieku. Pozornie to tylko lalka. Wewnętrznie reprezentuje ona mały fragment duszy. To głos wewnętrznej wiedzy, wewnętrznej świadomości. To nasz pomocnik – intuicja”.

Na warsztatach stworzymy lalkę Podróżkę. To strażniczka wewnętrznego świata. Lalka ta jest mocno związana z intuicją. Przypomina o tym, o czym w natłoku różnych spraw zapominamy. Swoją cichą obecnością przypomina o kierunku naszej podróży, pomaga odnaleźć drogę do samej siebie. Jest naszym czułym ochroniarzem.

Każda z uczestniczek wyjdzie z własną lalką – amuletem.

Weź ze sobą jakiś swój niewielki przedmiot, który chcesz połączyć z lalką – np. koralik, kamyk, talizman.

Cena: 50 zł

Zapisy: u Justyny przed warsztatami

Prowadzenie:

Jolanta Niedziela-Chudzik – od ponad 20 lat maluje obrazy, od kilku tworzy lalki artystyczne i lalki amulety. Jej pasją jest również ilustracja i szeroko pojęte rękodzieło. Organizuje warsztaty twórcze dla kobiet, pod nazwą „Ogrody Kobiet”. Więcej o artystce niech powiedzą jej prace:

https://www.facebook.com/jolaniedziela.il

https://www.facebook.com/Jola-Niedziela-paintings-614968458574916/

Orientacyjny plan, który może ulec zmianie:

Piątek 18.06.

15-17 – przyjazd i zakwaterowanie uczestniczek

17-19 – powitanie uczestniczek, praktyka dla ciała, wyciszenie

19:00 – kolacja

20:00 – krąg i dynamiczna medytacja kundalini

 

Sobota 19.06.

7:30 – vinyasa joga i pranajama

9:00 – śniadanie

11-14 – warsztaty robienia motanek (płatne osobno)

14:00 – obiad

15-17 – czas wolny

17-19 – różne oblicza medytacji

19:00 – kolacja

20:00 – ognisko, wspólne granie i śpiewanie, kąpiele w rzece, puszczanie wianków 😉

Niedziela 20.06.

7:30 – vinyasa joga i pranajama

9-10 – śniadanie

12-14 – praca z podświadomością i intuicją – czytanie z kamienia, krąg zamykający, praktyka Soul Body Fusion.

14-15 – obiad

Dla kogo?

Dla wszystkich kobiet zainteresowanych wyciszeniem, naładowaniem akumulatorów, wsłuchaniem się w siebie i połączeniem z Naturą. Nie musisz mieć doświadczenia w jodze, medytacji, pranajamie i innych technikach rozwojowych.

Co ze sobą zabrać?

Wygodne ubranie – do ćwiczeń, medytacji, spacerów, na ognisko, długą spódnicę lub sukienkę, opaskę na oczy, strój kąpielowy (opcjonalnie 😉 ), matę do jogi, kostkę/bloczek do jogi (jeśli masz), koc, notes i długopis, instrumenty muzyczne jeśli posiadasz (bębny, grzechotki, gitarę itp.), kamień o nierównej powierzchni, wielkości grejpruta, który Ci się spodoba i otwarty umysł 🙂

Cena:

750 zł – miejsce w pokoju 3 lub 4-osobowym z łazienką

800 zł – miejsce w pokoju 2-osobowym z łazienką

W cenę warsztatu wchodzi nocleg, pełne wyżywienie wegańskie, bezglutenowe (śniadanie, 3-daniowy obiad, kolacja i napoje dostępne w międzyczasie), wszystkie zajęcia i praktyki (oprócz warsztatów robienia lalek motanek), ognisko i krąg.

Zapisy:

osobiście u mnie

lub:

e-mail: justyna@cilulko-dolega.pl

tel. 500534416

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca na warsztatach jest wpłata zaliczki w wysokości 200 zł gotówką u mnie, a dla osób spoza Olsztyna na konto:

Millennium Bank

numer: 49 1160 2202 0000 0003 8860 6560

UWAGA! Tylko wpłata zaliczki rezerwuje Twoje miejsce – w przypadku zapisu i nieopłacenia zaliczki w ciągu 7 dni, rezerwacja zostanie anulowana.

Zaliczka jest bezzwrotna w przypadku rezygnacji (z jakiegokolwiek powodu) na mniej niż 14 dni przed planowaną datą rozpoczęcia warsztatów.

Zapisując się na warsztaty potwierdzasz akceptację Regulaminu, dostępnego tutaj

Ilość miejsc ograniczona (maksymalnie 15 osób).