Warsztaty jogi śmiechu „Paszport do Krainy Radości” 19 września Olsztyn

Warsztaty jogi śmiechu „Paszport do Krainy Radości” 19 września Olsztyn

21Zapraszamy na jedyne takie wydarzenie w Olsztynie – warsztaty jogi śmiechu z najsłynniejszym roześmianym joginem w Polsce, twórcą tej metody w naszym kraju – Piotrem Bielskim. Naładuj swoje akumulatory na koniec lata aby radośnie powitać powrót do pracy, szkoły, kolorową a  czasem i deszczową jesień – odbierz nasz „Paszport do Krainy Radości” i podejmij decyzję o zamieszkaniu w niej na dobre!

Co to jest joga śmiechu?

Joga śmiechu to sprawdzona w 70 krajach metoda gimnastyczna, która łączy unikalne ćwiczenia wywołujące śmiech, proste techniki oddechowe jogi, ćwiczenia aktywizujące i relaksację. Metoda ta pozwala ludziom korzystać z medycznych i psychologicznych korzyści śmiechu takich jak rozluźnienie napięć, dotlenienie i pobudzenie endorfin.

48Na co dzień dorośli śmieją się 10 razy dziennie, podczas gdy dzieci aż 300 razy, metoda ta stwarza możliwość by śmiać się więcej. Na zajęciach śmiech jest stymulowany, jako ćwiczenie fizyczne, któremu sprzyja utrzymywanie kontaktu wzrokowego, ruch i klimat dziecięcej zabawy. Zazwyczaj prowadzi to do szczerego, zaraźliwego śmiechu, ale nawet, jeśli śmiejemy się w ramach ćwiczeń, szczęśliwie ciało i umysł i tak doświadczają pobudzenia endorfin i relaksacji. Praktyka ta buduje w praktyczny sposób optymizm. Im więcej śmiejemy się na zajęciach tym więcej praktykujemy przeponę i tym łatwiej śmiać się nam głębiej i zdrowiej, w pełni z brzucha w codziennych sytuacjach.72

Gimnastyka ta nazywa jest na świecie „jogą śmiechu”, gdyż stworzył ją lekarz pochodzący z Indii i włączył do niej proste ćwiczenia oddechowe inspirowane jogą. Jednakże jest to praktyka dostępna dla wszystkich, praktykowana przez ludzi różnych religii i ścieżek życia, niezwiązaną z żadną religią.

Korzyści z jogi śmiechu:

85-redukcja stresu fizycznego, emocjonalnego oraz mentalnego i rozluźnienie napięć w ciele

-śmiech pobudzając radość wspaniale łączy i integruje ludzi, łatwiej się rozmawia i współpracuje

-buduje postawę optymistyczną pozwalającą przejść ze śmiechem przez różne wyzwania życiowe

– daje większy spokój ducha

 

Więcej o jodze śmiechu Piotra Bielskiego przeczytasz tutaj

Co trzeba wziąć:99

– wygodny strój i obuwie dające swobodę ruchu

– wodę

– otwartość na coś nowego i nie za dużo oczekiwań, które psują dobre zabawę

 

Jak wygląda sesja gimnastyki śmiechu?

1. Zaczynamy od wprowadzenia opowieścią Piotra o jego przygodzie z jogą śmiechu wspartą prezentacją zdjęć i filmów z wypraw do Indii i wizyt w tamtejszych klubach śmiechu. Przedstawiony zostanie cel zajęć i zasad, które pozwolą Wam skorzystać z zajęć w sposób optymalny.

1032. Przechodzimy do sesji jogi śmiechu – serii ćwiczeń aktywizujących, rozciągających oraz tzw. „ćwiczeń śmiechowych”, które przeplatane są ćwiczeniami oddechowymi jogi, a także elementami spontanicznego tańca. W trakcie sesji panuje lekki klimat dziecięcej zabawy połączony z dbałością prowadzących o odpowiednią dynamikę zajęć.

3. Sesję kończymy łagodnym powrotem do chwili obecnej wykorzystując właściwe jodze śmiechu ćwiczenia relaksacyjne – zarówno aktywne (taniec relaksacyjny) jak i pasywne (na siedząco, bądź leżąco)

4. Końcowa część warsztatu to coaching radości – porozmawiamy o tym jak wprowadzić w życie więcej śmiechu i radości i za pomocą prostych narzędzi każdy będzie miał okazję przyjrzeć się temu jak to zrobić i wyznaczy swój własny najbliższy krok ku zmianie.

 

Miejsce: ARToffNIA, al. Sybiraków 2, Olsztynartoffnia+wnetrze+6a

Miejsce warsztatów obejrzysz tutaj.

Czas: 19 września 2015, godz. 11:00 – 15:00

Inwestycja w radość:

  • Zapisy indywidualne – 80 zł/os
  • Zapisy* w parach – 75 zł/os

Zapewniamy maty do jogi, koce oraz poduszki, a także ciepłe napoje i przekąski  (ciastka i owoce) podczas przerwy.

* rezerwacja miejsca w promocyjnej cenie następuje w chwili wpłynięcia na konto Organizatora należności za warsztaty

Zapisy:

poprzez stronę internetową – formularz zgłoszenia42

telefonicznie pod numerem: 89 612-05-33 lub 500-534-416

poprzez e-mail: biuro@cilulko-dolega.pl

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca na warsztatach jest wpłata całości kwoty na konto do 11 września 2015 r. (w wyjątkowych przypadkach termin ten może zostać wydłużony po wcześniejszym ustaleniu z Organizatorem):

 

111HOBBITON Justyna Cilulko-Dołęga

ul. W. Trylińskiego 14/114

10-683 Olsztyn

numer: 10 1910 1048 2120 8074 3283 0001

Deutsche Bank Polska S.A.

lub osobiście w siedzibie firmy:

i akceptacja  Ogólnych Warunków Uczestnictwa

Jeśli masz jakiekolwiek pytania – skontaktuj się z nami a chętnie na nie odpowiemy!:)

W dniach od 12 do 18 września jestem na urlopie i poza zasięgiem telefonicznym i internetowym, ale w bardzo pilnych sprawach proszę pisać smsa na nr 500 534 416, odpiszę jak tylko będę mogła.