Wakacyjna joga dla szyi i barków

Wakacyjna joga dla szyi i barków

Któż z nas nie ma problemu z napiętymi barkami i szyją? W dzisiejszych czasach kiedy dużo czasu spędzamy przed komputerem, w samochodzie, korzystając ze smartfona czy nawet czytając książki, nasza szyja znosi duże obciążenia i napięcia. Nieprawidłowa postawa (w tych wszystkich czynnościach) sprawia, że szyja i kark napinają się, a to może prowadzić do napięcia barków, bólu głowy, drętwienia rąk (szczególnie w nocy), przeprostu szyi czyli zaniku naturalnego wygięcia do przodu odcinka szyjnego kręgosłupa (tzw. lordozy szyjnej) a w konsekwencji do zwyrodnień kręgów w tym obszarze i/lub ucisku na nerwy. Chociaż barki są z tym powiązane, to one same stanowią osobny problem – wiele osób, w reakcji na doświadczany stres unosi barki i napina je, co także może prowadzić do napięcia szyi i karku, zmniejszenia przepływu krwi do mózgu i rąk, a więc także drętwienia rąk w nocy, bólu w tym obszarze, bólu głowy i innych.

W związku z tym zapraszam na miesiąc dla naszych barków i szyi – niech one także mają wakacje, dzięki czemu my poczujemy więcej lekkości w ciele, rozluźnienia, przepływu i spokoju. Zajęcia będą prowadzone w stylu slow vinyasa/vinyasa krama z elementami yin jogi. Wykorzystamy również mikroruchy, a także automasaż i świadomy oddech. Oprócz barków i szyi skupimy się także na rękach, szczęce, klatce piersiowej i górnych plecach. Czy pozostałe części ciała będą się nudzić w tym czasie? Nie! Będzie to joga ogólnorozwojowa, dla całego ciała, harmonijna, a po prostu więcej uwagi poświęcimy obręczy barkowej, nauczymy się jak wykonywać pozycje, ćwiczyć aby nie napinać barków i szyi, jak świadomie je rozluźniać – czyli jak działać profilaktycznie ale też terapeutycznie w razie napięcia.

Dla kogo?

Dla każdego 🙂

Niezależnie od tego czy już jesteś świadomy/świadoma swoich problemów z obszarem barków i szyi czy też uważasz jest w porządku u Ciebie, skorzystasz z tych zajęć ogólnorozwojowo i rozwiniesz nowe umiejętności i świadomość ciała, które wykorzystasz profilaktycznie oraz w razie pojawienia się napięć.

Zajęcia odpowiednie także dla osób początkujących w jodze.

 

Kiedy?

Od 27.06. do 27.07. 2 razy w tygodniu (poniedziałki i środy o 18:30) według harmonogramu:

27.06. poniedziałek 18:30

29.06. środa 18:30

4.07. poniedziałek 18:30

11.07. poniedziałek 18:30

13.07. środa 18:30

25.07. poniedziałek 18:30

27.07. środa 18:30

 

Gdzie?

Przepływ, ul. Pileckiego 2, Olsztyn (drugie piętro nad siłownią Olimpia Fitness)

 

Koszt:

200 zł za 7 zajęć trwających po 1,5 godziny

 

Zapisy:

Justyna Cilulko-Dołęga

e-mail: justyna@cilulko-dolega.pl

tel. : 500534416

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca na zajęciach jest wpłata całości kwoty w gotówce na zajęciach lub na konto podane poniżej. W tytule proszę wpisać „Zaliczka za zajęcia wakacyjne” i podać imię i nazwisko uczestnika zajęć:

Millennium Bank

numer: 49 1160 2202 0000 0003 8860 6560

 

Uwaga – ograniczona liczba miejsc na sali.

Więcej o mnie przeczytasz tutaj.

Zapraszam serdecznie!