W krainie łagodności i oddechu – warsztaty jogi, medytacji i pranajamy 30.09-2.10.2022

W krainie łagodności i oddechu – warsztaty jogi, medytacji i pranajamy 30.09-2.10.2022

Łagodność. Mówi się, że to najwyższy stopień zaawansowania w jodze. Według mnie jest to także podstawa pracy ze sobą – zarówno na płaszczyźnie ciała, jak i psychiki oraz duchowości. Ale musiałam dojrzeć do takiego sposobu myślenia i działania. Bardzo łatwo jest przenieść nasze nawykowe postępowanie z życia codziennego na matę, do praktyki jogi, czy jakiejkolwiek pracy rozwojowej. Współczesny świat przyzwyczaił nas, że działanie, aktywność, szybie rezultaty, efektywność, przekraczanie swojej strefy komfortu, ambicja, niepobłażanie sobie i wysokie oczekiwania to standardy funkcjonowania jeśli chcemy coś osiągnąć. Tymczasem, nasze ciała nie nadążają za tymi wymaganiami, albo dają radę tylko do czasu. Aby zbalansować szybkie tempo życia, nadmiar bodźców, obowiązków, wymagań jakie stawia nam życie, potrzebujemy zwolnić, zatrzymać się, zwrócić się do wewnątrz, wysłuchać ciała, stać się w końcu jego najlepszym przyjacielem, zaopiekować się nim. Potrzebujemy wszyscy więcej szacunku wobec siebie i swoich ciał, więcej miłości, więcej uważności i łagodnego traktowania. Takie postępowanie przyniesie dobre samopoczucie, rozluźnienie, zdrowie, uchroni przed kontuzjami, pomoże wyleczyć te istniejące, pozwoli usłyszeć prawdziwe potrzeby i przyniesie zaskakujące rezultaty na wielu płaszczyznach. Właśnie tak chcę pracować i tego uczyć i właśnie to będziemy robili na jesiennym warsztacie wyjazdowym w Harszu. Dodamy do tego pracę z oddechem, który jest naszym niezawodnym przewodnikiem i wprowadza więcej przestrzeni tam gdzie jest ciasno, ciemno i jest dużo napięcia. Zanurzymy się w tej przestrzeni i w naszych ciałach, doświadczając rozluźnienia i spokoju.

Czego możesz się spodziewać?

– praktyk jogi w stylu vinyasa krama, slow vinyasa, yin joga, joga nidra

– praktyk pranajamy (praktyki uważności z wykorzystaniem oddechu) i medytacji

– koncertu relaksacyjnego

– masaży i innych terapii ciała

– pysznego jedzenia wegetariańskiego

– pokoi 2,3,4-osobywych z łazienkami w ośrodku na Mazurach położonym nad brzegiem jeziora

– czasu wolnego na cokolwiek potrzebujesz i zapragniesz

Orientacyjny plan, który może ulec zmianie:

Piątek 30.09.

16-17:30 – przyjazd i zakwaterowanie

17:30-19:00 – praktyka jogi (slow vinyasa)

19-20:00 – kolacja

20-21:00 – joga nidra

Sobota 1.10.

8-9:00 – praktyka pranajamy i medytacji

9-10:00 – śniadanie

10-12:00 – czas wolny

12-14:00 praktyka jogi (slow vinyasa)

14-15:00 – obiad

15-17:00 – czas wolny

17-19:00 – praktyka jogi

19-20:00 – kolacja

20:00 – koncert relaksacyjny lub praktyka medytacji

Niedziela 2.10.

8-9:00 – praktyka pranajamy i medytacji

9-10:00 – śniadanie

10-12:00 – czas wolny

12-14:00 – praktyka jogi

14-15:00 – obiad

15:00 – zakończenie i pożegnanie uczestników

Kiedy?

30 września – 2 października 2022

Rozpoczynamy praktyką jogi w piątek o 17:30, kończymy obiadem w niedzielę o 14ej.

Gdzie?

Stara Szkoła w Harszu

Harsz 25/5, koło Pozezdrza na trasie Giżycko-Węgorzewo

Tutaj przejdziesz na stronę Starej Szkoły

Dla kogo?

W warsztatach może wziąć udział każdy bez względu na stopień zaawansowania w jodze czy medytacji, zarówno kobiety jak i mężczyźni 🙂 Warsztat jest odpowiedni dla osób początkujących, jak również tych bardziej zaawansowanych, ponieważ każdy doświadczy go na innym poziomie, biorąc to czego potrzebuje na dany moment.

To dobra okazja by wrócić do praktyki jogi po dłuższej przerwie lub zacząć przygodę z jogą ? Świetny pomysł na wyjazd z przyjaciółkami albo z mamą, siostrą ?

Co ze sobą zabrać?

Wygodne ubranie – do ćwiczeń, medytacji, spacerów, opaskę na oczy lub poduszeczkę na oczy, matę do jogi, kostkę/bloczek do jogi (jeśli masz), koc i/lub szal/pled do medytacji i relaksacji, płaską poduszkę, strój kąpielowy i dodatkowy ręcznik (jeśli chciałabyś/chciałbyś się kąpać) nad jezioro oraz otwarty umysł.

Cena:

Zapisy i wpłata zaliczki do końca sierpnia – 700 zł

Zapisy i wpłata zaliczki od 1 września – 750 zł

Cena zawiera 2 noclegi w pokojach 2-3-4 osobowych z łazienkami, pełne wyżywienie wegańskie, oraz zajęcia jogi, medytacji i pranajamy. Cena nie zawiera masażu i koncertu.

UWAGA! Tylko wpłata zaliczki rezerwuje Twoje miejsce – w przypadku zapisu i nieopłacenia zaliczki w ciągu 7 dni, rezerwacja zostanie anulowana. Przy promocyjnej cenie liczy się data wpłaty zaliczki.

Prowadząca:

Justyna Cilulko-Dołęga

Praktykuje jogę i medytację od ponad 20 lat, od kilku lat dzieli się nią z innymi. Nauczycielka jogi w nurcie vinyasa (dynamiczna odmiana jogi), vinyasa krama a także yin jogi (spokojna, statyczna), jogi nidry, myoyin i jogi śmiechu. Certyfikowana konsultantka ajurwedy drugiego stopnia, zafascynowana zdrowym stylem życia i metodami zachowującymi w równowadze ciało, umysł i duszę. Praktyk i nauczycielka metody Soul Body Fusion®. Organizuje zajęcia, warsztaty, wyjazdy i kręgi dla kobiet wspierając je w odnajdywaniu swojej pełni, mocy i zdrowia na każdym poziomie. Praktyk hawajskiej pracy z ciałem poprzez masaż Lomi Lomi Nui. Studentka szamańskiej szkoły Arvick Baghramian. Absolwentka licznych kursów na temat kobiecości i świadomego życia.  Z wykształcenia przyrodniczka z doktoratem. Uwielbia się rozwijać, uczyć nowych rzeczy i przekazywać swoją wiedzę. Poprzez swoje poszukiwania, naukę, codzienne życie oraz pracę z ludźmi stara się dotrzeć do prawdy, esencji – o sobie, o świecie, życiu. Kocha przyrodę, koty w szczególności, dobre roślinne jedzenie i podróżowanie. Żona zapalonego triathlonisty.

Dodatkowe atrakcje:

Masaże i terapie:

-Lomi Lomi Nui

-Kobido

-MER (Myofascial Energetic Release)

-Starosłowiański masaż brzucha

-Masaż stóp

-Terapia Czaszkowo-Krzyżowa

-Reiki

Masują Ania Zaleska i Robert Stępień z Aloha 6A

Opis masaży i terapii z cennikiem

Koncert relaksacyjny SOUNDHEALING Ceremonia dźwięku

To godzinna podróż po Twoim wewnętrznym kosmosie, do której zabiorą Cię gong, bębny, didgeridoo, misy kryształowe i mosiężne oraz dzwonki, grzechotki i inne instrumenty. Kierunek nadaje Twoja Intencja, my zabieramy Cię na pokład zapewniając bezpieczny powrót. Wysokie wibracje i uzdrawiające dźwięki instrumentów oraz synergia wynikająca z połączenia naszych Serc, przynoszą odpowiedzi z najgłębszych części Twojej Istoty. Wystarczy, że będziesz otwarty i zaufasz. Dźwięki przynoszą oczyszczenie, wglądy, zrozumienia, ukojenie, harmonię, relaks. Po kąpieli w wysokich częstotliwościach jesteś wypoczęty, zrelaksowany, oczyszczony, nakarmiony.

Czas trwania spotkania: ok 1,5h (rozpoczynamy od krótkiego wprowadzenia)

Cena biletu – 50zł/osobę

Zapisy na koncert: Justyna 500534416

Grają Ania Zaleska i Robert Stępień z Aloha 6A

Strona Ani i Roberta

Zapisy:

osobiście u mnie

lub:

e-mail: justyna@cilulko-dolega.pl

tel. 500534416

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca na warsztatach jest wpłata zaliczki w wysokości 300 zł gotówką u mnie lub na konto:

Millennium Bank

numer: 49 1160 2202 0000 0003 8860 6560

UWAGA! Tylko wpłata zaliczki rezerwuje Twoje miejsce – w przypadku zapisu i nieopłacenia zaliczki w ciągu 7 dni, rezerwacja zostanie anulowana. Przy promocyjnej cenie liczy się data wpłaty zaliczki.

Zaliczka jest bezzwrotna w przypadku rezygnacji (z jakiegokolwiek powodu) na mniej niż 14 dni przed planowaną datą rozpoczęcia warsztatów.

Pozostała kwota płatna gotówką na miejscu na warsztatach.

Zapisując się na warsztaty potwierdzasz akceptację Regulaminu, dostępnego tutaj

Ilość miejsc ograniczona.