Siła i elastyczność – harmonia pomiędzy rozciąganiem a wzmacnianiem ciała w jodze

Siła i elastyczność – harmonia pomiędzy rozciąganiem a wzmacnianiem ciała w jodze

Osoba, która zna jogę tylko ze słyszenia, kojarzy ją głównie z rozciąganiem ciała, ogromną elastycznością i ekwilibrystycznymi pozycjami. Tymczasem, oprócz rozciągania, które jest bardzo potrzebne i stawi ważny element ćwiczeń jogi, ogromną rolę odgrywa też wzmacnianie ciała. Siła jest potrzebna do wykonania zarówno bardziej zaawansowanych pozycji – jak np. balanse na rękach, jak również tych znacznie prostszych. Słabe ręce i centrum ciała (co jest szczególnie częste u kobiet) sprawiają kłopoty nie tylko na macie, np. kiedy nie jesteśmy w stanie dłużej pozostać w pozycji psa z głową w dół, czy zejść do kija z pozycji deski, ale również w życiu codziennym. Przykładowo mocny brzuch, znacznie odciąża nasz kręgosłup (dając mu podparcie z przodu ciała) i daje siłę oraz precyzję ruchów (więcej o roli silnych mięśni brzucha przeczytasz tutaj). Podobnie nasze nogi – nie wystarczy ich rozciągać, ale aby chronić kręgosłup i stawy – a więc utrzymać ciało w dobrej formie, należy także pracować nad ich wzmacnianiem.
Na warsztatach poszukamy odpowiedzi na pytanie jak osiągnąć harmonię w praktyce jogi balansując pomiędzy rozciąganiem ciała a jego wzmacnianiem. Poznacie ćwiczenia wzmacniające poszczególne części ciała a także mięśnie głębokie, które w praktyce jogi są niezwykle istotne. Omówimy zasady bezpiecznego rozciągania i ustawienia ciała w poszczególnych asanach. Na koniec każdy uczestnik otrzyma gotowe zestawy ćwiczeń do samodzielnej praktyki.

Warsztaty są przeznaczone dla osób początkujących i średniozaawansowanych. Nie trzeba mieć wcześniejszego przygotowania aby wziąć udział w warsztatach – wystarczy decyzja i chęć dbania o własne ciało 😉

Czas i miejsce:
Centrum H&B, ul. Wilczyńskiego 25E, lokal 223 (II piętro, nad restauracją Jakubek)
Sobota 21.04.2018 godz. 11:00 – 15:00
Przypomnienie podstawowych zasad praktyki jogi, omówienie znaczenia wzmacniania i rozciągania ciała w odniesieniu do poszczególnych jego części, praktyka jogi.
Niedziela 22.04.2018 godz. 10:00 – 14:00
Zapoznanie z poszczególnymi grupami asan wzmacniających dane partie mięśni, bezpieczne i efektywne rozciąganie, praktyka jogi, omówienie sekwencji domowych.

Inwestycja:
– uczestnicy zajęć regularnych oraz poprzednich warsztatów – 170 zł
– pozostałe osoby – 200 zł

Na miejscu są maty i pomoce do jogi, jednak jeśli masz już swoją matę, możesz czuć się bardziej komfortowo ćwicząc na własnej.
Przed zajęciami nie jedz bardzo obfitego posiłku, w trakcie warsztatów zjedz coś lekkiego, np. owoce. Na miejscu dostępna będzie herbata i kawa.
Strój: wygodny, nie krępujący ruchów, góra najlepiej dopasowana, ćwiczymy na boso.
Uwaga! W celu zapewnienia uczestnikom i sobie komfortowych warunków przewiduję ograniczoną liczbę miejsc.

Prowadzenie: Justyna Cilulko-Dołęga
Jogę praktykuję od ponad 15 lat – od sivanandy jogi, przez ashtangę i vinyasa kramę. Obecnie jestem w trakcie kursu nauczycielskiego u jednych z najlepszych nauczycieli jogi w Polsce – Agnieszki i Macieja Wielobobów. Zrealizowałam też pod ich okiem kurs terapii jogą. U Bartłomieja Niedaszkowskiego uczę się anatomii i fizjologii ćwiczeń jogi. Ponadto jestem certyfikowaną trenerką jogi śmiechu z międzynarodowym dyplomem Laughter Yoga University z siedzibą w Indiach.

 

 

Zapisy:
telefonicznie pod numerem: 500-534-416
poprzez e-mail: justyna.cilulko-dolega@outlook.com
Potwierdzeniem rezerwacji miejsca na warsztatach jest opłacenie zaliczki w wysokości 70 zł na podane niżej konto lub osobiście u mnie.
Pozostałą kwotę należy wpłacić na konto podane poniżej lub zapłacić osobiście w dniu warsztatów.
Numer konta: 10 1910 1048 2120 8074 3283 0001

Jeśli masz jakieś pytania skontaktuj się ze mną a chętnie na nie odpowiem 🙂
Jeśli interesują Cię regularne zajęcia jogi ze mną zapraszam po więcej informacji tutaj