Razem dla Ukrainy – weekend z jogą, medytacją, mantrami – 18-20.03.2022

Razem dla Ukrainy – weekend z jogą, medytacją, mantrami – 18-20.03.2022

Z potrzeby serca narodził się we mnie pomysł aby pomóc – tym, których spotkało doświadczenie wojny i nam, którzy współodczuwamy z nimi, angażujemy się w różne akcje pomocowe. Wszyscy potrzebujemy więcej spokoju, wyciszenia, spotkania z drugim człowiekiem, wyrażenia swoich uczuć, zaopiekowania się sobą, naładowania akumulatorów. Bo niestety prawdopodobnie to, co się dzieje na Ukrainie nie skończy się w najbliższych dniach. Musimy nastawić się więc na maraton a nie krótki dystans. Dlatego dbajmy o siebie i bądźmy razem. Piękne dusze z olsztyńskiego środowiska jogi, medytacji i rozwoju entuzjastycznie podeszły do tematu i każda osoba, którą zaprosiłam do udziału zgodziła się bez zastanowienia. Mamy dla Was wspaniałe zajęcia jogi, medytacji i inne – bogactwo, z którego możecie wybierać lub wziąć udział we wszystkim po kolei 😉 Cegiełka-bilet na jedne zajęcia to minimum 20 zł.  Cały dochód ze wszystkich zajęć wspomoże zbiórki na rzecz Ukrainy, liczymy więc na Wasze otwarte serca i portfele 😉

Wszystkie zajęcia są odpowiednie dla każdej osoby, także dla osób początkujących, nie  trzeba mieć doświadczenia w jodze ani medytacji. Potrzebna będzie własna mata do ćwiczeń, koc i coś do picia, wygodne ubranie.

Wszystkie zajęcia odbędą się w Przepływie na ul. Pileckiego 2 (dawna szkoła tańca Pavlovic, II piętro nad siłownią Olimpia Fitness)

Co dla Was przygotowaliśmy?

Piątek 18.03.

18:00 – 19:30 – joga nidra poprzedzona krótką praktyką asan, prowadzenie Justyna Cilulko-Dołęga

Niedziela 20.03.

10:00 – 11:30 – vinyasa flow, prowadzenie Joanna Łotysz

12:00 – 13:45 – joga kundalini, z relaksem w dźwiękach gongu, dodatkowo medytacja Adi Shakti, prowadzenie Gosia Brzóska

14:00 – 15:00 – Pokój z głosem – wprowadzenie do praktyki z głosem z wykorzystaniem mantr, prowadzenie Alicja Ruczko

15:15 – 15:55 – Soul Body Fusion, prowadzenie Justyna Cilulko-Dołęga

16:00 – 16:45 – medytacja Miłującej Dobroci, prowadzenie Marta Markocka-Pepol

Uwaga! Ilość miejsc jest ograniczona, szczególnie na zajęcia jogi.

Zapisy:

Aby wziąć udział w zajęciach należy:

 1. Zgłosić swoje uczestnictwo smsem (tel. 500534416) lub mailem (justyna@cilulko-dolega.pl) aby upewnić się, że są wolne miejsca.
 2. Kiedy otrzymasz potwierdzenie wybrać wybraną zbiórkę z listy poniżej:

https://pomagam.pl/solidarnizukraina

https://www.siepomaga.pl/pah-ukraina

https://www.siepomaga.pl/ukraina

https://pck.pl/na-pomoc-ukrainie/

https://www.siepomaga.pl/sos-dla-dzieci-ukrainy

https://zrzutka.pl/a93rmx (zrzutka dla zwierząt z Ukrainy, którym pomaga olsztyńska Kici Caffe by Fundacja Per Mondo)

 1. Wykonać przelew na rzecz zbiórki o wartości minimum 20 zł za jedne zajęcia (jeśli chcesz wziąć udział w większej ilości zajęć to odpowiednio wielokrotność tej kwoty).
 2. Przesłać potwierdzenie przelewu smsem (tel. 500534416) lub mailem (justyna@cilulko-dolega.pl).
 3. Gotowe! Masz swoje miejsce na naszych zajęciach i pomogłeś Ukrainie! 🙂 Brawo!

Szczegóły zajęć:

Joga nidra

Joga nidra jest techniką relaksacyjną i medytacyjną, dzięki której ciało i umysł doświadczają głębokiego relaksu i regenerują się. W czasie praktyki jogi nidry nie wykonujemy żadnych asan (pozycji jogi) a jedynie leżymy wygodnie na macie i podążamy za głosem osoby prowadzącej, kierując naszą uwagą. Technika ta nazywana jest też jogicznym snem lub drzemką (z sanskrytu słowo ‘nidra’ oznacza sen). W czasie jogi nidry wchodzimy w stan snu, ale zachowujemy świadomość, pozostając na wpół rozbudzonym w stanie głębokiego odprężenia. Naszą uwagę kierujemy z zewnątrz – z naszego bardzo zajętego, pełnego bodźców, szybkiego życia, do wnętrza siebie – swojego ciała, umysłu i podświadomości, do ciszy. Słuchając instrukcji osoby prowadzącej zagłębiamy się w siebie i głęboko odpoczywamy. Uważa się, że czterdzieści pięć minut jogi nidry odpowiada aż trzem godzinom snu. Jest to doskonały sposób na wyciszenie, odpoczynek, regenerację a także zajrzenie w siebie.

Korzyściami z praktyki jogi nidry są:

 • Głęboki odpoczynek na poziomie fizycznym i psychicznym,
 • Zmniejszenie lęku, depresji, poprawa ogólnego samopoczucia,
 • Pozytywny wpływ na zaburzenia miesiączkowania,
 • Zmniejszenie poziomu odczuwanego bólu,
 • Obniżenie ciśnienia krwi, poziomu cholesterolu i uregulowanie poziomu cukru we krwi,
 • Poprawa funkcjonowania układu hormonalnego i nerwowego,
 • Usprawnienie regeneracji i naprawy komórek,
 • Polepszenie jakości snu i nastroju,
 • Zwiększenie poziomu energii, koncentracji i motywacji do pracy,
 • Zwiększenie akceptacji siebie i życzliwości wobec siebie i innych.

Zajęcia poprowadzi Justyna Cilulko-Dołęga, nauczycielka jogi (vinyasa, yin joga, joga nidra, pranajama i medytacja).

Vinyasa Flow
Vinyasa Flow joga to forma jogi skupiająca się na łączeniu ruchu ciała ze świadomym oddechem. Płynne ruchy połączone z rozgrzewającym oddechem wzmacniają ciało i jednocześnie pozwalają skupić się na chwili obecnej. Praktyka idealna, aby zregenerować ciało i umysł. Rozwijająca wytrzymałość, siłę, elastyczność, balans i przede wszystkim ucząca uważnego ruchu. Każda sesja zakończona jest relaksem, co daje poczucie wewnętrznej równowagi.

Zajęcia poprowadzi Joanna Łotysz – certyfikowana nauczycielka jogi w nurcie Ashtanga Vinyasa Yoga (200 RYT) kurs ukończony pod kierunkiem Basi Lipskiej Larsen, dyplomowana instruktorka Vinyasa Power Yoga, a także instruktorka Aerial Yoga, instruktorka Pilates i instruktor zajęć ruchowych z uprawnieniami państwowymi.

Warsztat jogi kundalini dla podniesienia ciała, ducha i umysłu

Zaczniemy od przebudzenia energii kundalini -naszej energii duchowej- naszej świadomości i kreatywności. Dalej będziemy podnosić energię wzdłuż głównego kanału energetycznego aby zrównoważyć pracę czakr, które są punktami energetycznego połączenia ciała i ducha, są miejscami w ciele, gdzie krzyżują się kanały energetyczne (nadi) i gromadzi się energia. Czakry odbierają, magazynują i promieniują energię o wibracji właściwej dla swojej funkcji- zasilają w ten sposób organy znajdujące się w pobliżu czakry, wpływają na myśli, emocje i wybory. Działają podobnie jak termostat na kaloryferze- jeśli jest zamknięty ciepła woda nie wpłynie do kaloryfera – jeśli jest za mocno otwarty to będzie za gorąco, tylko ustawienie optymalne daje komfort. Podobnie jest z czakrą- jeśli jest zrównoważona to energia przepływa w odpowiedniej ilości zasila działanie narządów znajdujących się w okolicy czakry.  Praktyka jogi kundalini rozwija nasz pełen potencjał, dodaje radości i żywotności, pomaga zapanować nad stresem i radzić sobie z trudami życia codziennego.

Po ćwiczeniach czeka nas delikatny relaks w dźwiękach gongu, dzwonków koshi, misy tybetańskiej i szmeru strumienia dla poprawy samopoczucia, złagodzenia napięcia, wyciszenia i uspokojenia.

Zajęcia zakończymy medytacją dla uwalniania stresu, która pomoże nam puścić napięcie, stres i lęki.

wskazówki BHP: Na zajęcia Jogi warto przyjść 5 minut wcześniej, ćwiczymy boso w wygodnym, bawełnianym ubraniu. Nie jemy na 2 godziny przed zajęciami i nie ćwiczymy po zażyciu środków odurzających. Podczas praktyki dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych. W przypadku ciąży oraz problemów zdrowotnych należy skonsultować się z lekarzem oraz poinformować o tym nauczyciela przed zajęciami.

Medytacja dynamiczna z mantrą Adi Shakti

Niebiańska komunikacja z mantrą Adi Shakti to medytacja w ruchu. Narzędzie do relaksacji umysłowej, mantra oraz ruch ramion i górnej części ciała. Znaczenie mantry wyraża się poprzez ruch. Mantra poruszy ducha, a jednocześnie uciszy głowę i rozpuści emocje i uczucia.

Ta medytacja przywołuje uniwersalną kreatywną siłę, która jako uniwersalna matka –kundalini wyraża boską kobiecość. Kiedy kobieta intonuje tą mantrę łączy ze swoją esencją jako wcielenie uniwersalnej energii matki, która jest zawsze dostępna, aby jej służyć. Kiedy mężczyzna czantuje tą mantrę może połączyć się bezpośrednio z boską matką i uwolnić swoje ziemskie rany i przywiązania matki. Ta mantra przełamuje bariery umysłu i łączy twoje serce z boską matką, a ciało z matką ziemią, nic nie może stanąć między twoją duszą a uniwersalną matką kiedy jest miłość. Ta medytacja daje wsparcie i opiekę uniwersalnej matki i wszystkich waszych sióstr shakti.

W dosłownym tłumaczeniu, Adi Shakti oznacza Pierwotną, Pierwszą Siłę.  To modlitwa artystek, twórczyń,  kreatorek i przede wszystkim – Matek. Znana także jako Bhakti mantra,  pozwala zestroić się z wibracją Boskiej Matki, z częstotliwością Pierwotnej, Opiekuńczej Energii Twórczej. Śpiewanie jej pomaga pokonać strach i spełnić marzenia, a także sprawia, że jesteśmy bardziej twórcze, produktywne i płodne. Modlitwa ta pomaga przyszłym Mamom zajść w ciążę. To mantra oddania (mantra Bhakti) przywołuje pierwotną Moc Stwórczą, która objawia się jako kobieca. Wzywa Moc Matki. Pomoże ci uwolnić się od niepewności, która blokuje swobodę działania. Ta potężna mantra należy do wszystkich kobiet, które mogą wezwać w dowolnym momencie.  Zajęcia poprowadzi Gosia Brzóska, nauczycielka Kundalini Jogi wg przekazu Yogi Bhajana.

Pokój z głosem

Będzie to praktyczne, proste wprowadzenie do praktyki z głosem (wg autorskiej metody Alicji Ruczko). Jak sobie dać wsparcie „puszczając” głos na wolność oraz jak podnieść swoją wibrację poprzez śpiew. Śpiewanie może dać poczucie spokoju, ugruntowania, doświadczenie uwolnienia i sprawczości. Śpiewanie uskrzydla. Zapraszam. Będziemy inkantować mantry.

Zajęcia poprowadzi Alicja Ruczko – artystka, dyplomowana specjalistka w dziedzinie emisji i terapii głosu; terapeutka dźwiękami mis tybetańskich. Twórczyni metody – Voice Healing©.mOd 2006 roku prowadzi swoją praktykę Studio Głosu i Dźwięku; współpracuje z HARMONIUM Studio w Olsztynie i innymi ośrodkami wspierającymi rozwój człowieka. Prowadzi sesje indywidualne emisji i terapii głosu, sesje Voice Healing, indywidualne i grupowe masaże dźwiękiem mis tybetańskich, wykłada w Policealnym Studium Aktorskim przy Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie. Tworzy muzykę kontemplacyjno-relaksacyjną w zespole Spirit Tree.

 

Sesja Soul Body Fusion®

Soul Body Fusion® jest prostą metodą, która pomaga nam zwiększyć połączenie z naszą duszą. Do jej oddzielenia lub oddalenia dochodzi w różnych sytuacjach takich jak: trauma, choroba, lęk, chroniczny stres, nieakceptowanie/niekochanie siebie. SBF jest wyrażonym w sercu pragnieniem połączenia się ze swoją duszą, intuicją, wyższą mądrością i pełnym zaufaniu w jej prowadzenie. Nasza dusza widzi nasze życie jakby z lotu ptaka – ma dużo większą perspektywę, zasoby, doświadczenie i mądrość, nie jest ograniczona ego i uwarunkowaniami społecznymi i zawsze wie, co jest dla nas najlepsze w danej chwili. Jeśli jej zaufamy i pozwolimy prowadzić, nasze życie wejdzie na zupełnie inny poziom.

Możliwe efekty stosowania Soul Body Fusion®:

 • Lepszy kontakt ze swoim ciałem
 • Pogłębienie kontaktu z własną intuicją, podążanie za głosem serca
 • Wzrost poczucia własnej wartości
 • Poczucie spokoju, harmonii i szczęścia
 • Odczuwanie radości, lekkości, przyjemności z bycia w ciele
 • Przekierowanie uwagi z umysłu do serca, do przekłada się na uspokojenie natłoku myśli i poczucie bezpieczeństwa
 • Poczucie uziemienia, ugruntowania i zwiększona koncentracja
 • Przypływ energii i chęci do działania
 • Zwiększenie wibracji ciała, co może się przełożyć na uruchomienie procesów samouzdrawiających, zwiększenie odporności i szybszą regenerację ciała
 • Zwiększenie kreatywności, odkrycie lub przypomnienie sobie o własnych talentach i darach
 • Klarowność własnych pragnień i działań, podążanie za głosem duszy, serca, odnalezienie życiowej misji lub tego co jest do zrobienia na ten moment
 • Przyciąganie do siebie najlepszych okoliczności, ludzi i zdarzeń, pomocnych w realizacji pragnień naszego serca – poczucie synchroniczności (przyciąganie tego o czym myślimy)
 • Możemy doświadczać więcej obfitości, także finansowej
 • …i wiele więcej, w zależności od tego czego potrzebujemy.

Soul Body Fusion® jest jedną z metod, które mogą nam pomóc czuć się lepiej w swoim ciele i być bardziej spełnionymi ludźmi, którzy wykorzystują swój potencjał w pełni i cieszą się życiem.

Sesja będzie prowadzona przez Justynę Cilulko-Dołęga, certyfikowaną nauczycielkę Soul Body Fusion®.

Medytacja Miłującej Dobroci (Metta)

Medytacja metta (miłującej dobroci) – to medytacja, która, choć czasem niełatwa, daje poczucie ogromnej mocy oraz wspólnoty ludzkiej. Świadomie wysyłamy w niej życzliwość do siebie i innych, pielęgnując szlachetną postawę NIEROZRÓŻNIANIA. Wierzę, że właśnie taką postawę warto teraz w sobie rozwijać, bo choć nie mamy wpływu na decyzje i działania innych, to możemy mieć wpływ na siebie samych jako jednostki i w ten sposób, małymi kroczkami, zmieniać świat na lepsze.

Zajęcia poprowadzi Marta Markocka-Pepol, nauczycielka medytacji uważności i współczucia z Wasza Uważność – mindfulness & compassion. Medytacja siedząca, potrwa około 45 min.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *