Przedświąteczny restart ciała i umysłu – weekend z jogą i uważnością

Przedświąteczny restart ciała i umysłu – weekend z jogą i uważnością

Na 2 tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia zapraszam Was na wyjazdowe warsztaty weekendowe do Leśniczówki Gaja, w Kabornie koło Olsztyna. Wszyscy wiemy jak w tym czasie potrafi być gorąco, głośno i szybko. Wydaje się, że Życie przyspiesza jeszcze bardziej i wymaga od nas jeszcze więcej niż zwykle. Niezależnie od tego jak obchodzicie święta, czy dajecie się porwać w wir przedświątecznych przygotowań czy też nie, każdemu z nas przyda się spotkanie ze sobą i uważnością. Na ten jeden weekend zwolnimy tempo, kto wie, może uda nam się nawet zatrzymać, wsłuchamy się w swoje ciało i zanurzymy w ciszy. Wieczorami będziemy ćwiczyć yin jogę, a rano rozruszamy ciało i uspokoimy umysł podczas praktyki Myoyin, pranajamy i medytacji. Zarówno w yin jodze, jak i Myoyin bardzo intensywnie pracujemy z powięziami i często docieramy tam, gdzie nie da się dotrzeć podczas dynamicznej praktyki jogi. Sprawne, elastyczne, nawilżone powięzi to dobre samopoczucie, zdrowie i sprawność. Spróbujemy je efektywnie rozruszać dzięki łagodnym ćwiczeniom i technikom automasażu. Dodatkowo nauczymy się wykonywać chiński masaż twarzy Gua sha (również działa na powięziach), chętni wykonają domki z pierników, a w sobotę wieczorem zażyjemy kąpieli w dźwiękach gongu podczas koncertu.

Warsztaty są przeznaczone dla każdego, niezależnie od poziomu zaawansowania w jodze (także dla osób zupełnie początkujących). Wszystkie praktyki będą spokojne i bardziej nastawione na czucie niż osiąganie trudnych pozycji. Osoby chętne będą mogły skorzystać z koncertu gongów oraz warsztatów pieczenia pierników (za dodatkową opłatą). Masaż twarzy w parach płytkami Gua sha jest w cenie warsztatów.

Więcej o technikach:

Yin joga – nazywana też jogą powięziową, gdyż oddziałuje intensywnie na nasze powięzi, ścięgna, więzadła, a także chrząstki oraz kości, masowane są także nasze narządy wewnętrzne i uciskane punkty akupresury (meridiany – linie łączące punkty akupunkturowe, odnoszące się do kanału, którą przemieszcza się energia życiowa). Praca z meridianami usprawnia przepływ energii życiowej Qi i przywraca ciału zdrowie. W pozycjach zostajemy na dłużej i poddajemy się ich działaniu. Tutaj największym wyzwaniem jest pozostanie w bezruchu i zapanowanie nad umysłem. Poza zajęciach czujemy się zrelaksowani, rozciągnięci i uziemieni.

Myoyin – technika pracy z powięziami autorstwa znanej nauczycielki yin jogi – Jo Phee. Podczas praktyki staramy się poruszyć powięziami w różnych kierunkach i wprowadzić je w wibracje podczas rytmicznego poruszania ciałem, a także w trakcie bardziej statycznej pracy z piłeczkami. Wykonuje się automasaż za pomocą piłek do masażu w odpowiednich punktach ciała, uwalniając nagromadzone w nich napięcie. Po praktyce jesteśmy rozluźnieni i naenergetyzowani.

Masaż twarzy Gua sha – masaż twarzy przy użyciu specjalnych jadeitowych płytek. Zabieg ten pochodzi z XV wieku z Chin i bywa nazywany wschodnich liftingiem. Technika ta usprawnia przepływ limfy, wzmacnia osłabione mięśnie, wygładza skórę twarzy, pomaga pozbyć się worków i cieni pod oczami, a także rozjaśnić zmiany w kolorycie skóry. Masaż wykonujemy wzdłuż meridianów, odprowadzając zgromadzone płyny do węzłów chłonnych. Masaż Gua Sha doskonale porusza zastaną limfę, a dzięki temu organizm pozbywa się toksyn. Istotną zaletą według medycyny chińskiej jest oczyszczenie porów skóry poruszając Qi, czyli naszą energię życiową.

Dodatkowe atrakcje:

TRADYCYJNE PIECZENIE PIERNICZKÓW I DOMKÓW Z PIERNIKA

Pieczenie świątecznych pierników w pojedynkę może być żmudnym zajęciem, natomiast, razem będzie wesoło, kolorowo, magicznie. W planach jest pieczenie pierniczków, wykrawanie z ciasta domków z piernika, sklejanie i dekorowanie. Ciastka i domki dekorować będziemy lukrem z cukru. Można przynieść własne dekoracje, ulubione foremki do pierników oraz koniecznie swój wałek do ciasta i naczynie, w którym zabierzemy pierniki i domek ze sobą do domu. Foremki, masa do wykrawania pierników, kolorowe lukry i karmel będą dostępne na miejscu.

Prowadząca: Małgorzata Olejnik, gospodyni Leśniczówki Gaja

Koszt: 50 zł/osoby płatne gotówką na miejscu.

Zapisy: najpóźniej na tydzień przed warsztatami u Justyny (kontakt na dole).

CEREMONIA DŹWIĘKU – RELAKS I UWOLNIENIE NAPIĘĆ

Zapraszamy na wyjątkowe doświadczenie głębokiego relaksu i wewnętrznej integracji. Doskonałe dla osób praktykujących jogę. Dźwięki gongu powodują mikro drgania naszego ciała na poziomie komórkowym. Można to porównać z bardzo przyjemnym masażem. Ciało bardzo szybko regeneruje się, uwalnia z toksyn. Dodatkowo specjalna wieloetapowa formuła koncertu pozwala uczestnikom doświadczyć siebie samego na bardzo głębokim, niemożliwym do określenia poziomie. Poprzez świadomy naturalny oddech i świadomość doznań w ciele następuje wewnętrzna integracja. Energia, która do tej pory była używana na blokowaniu różnego rodzaju treści psychicznych, uwalnia się,  dzięki temu uczestnicy odczuwają po koncercie jasność umysłu, poczucie odprężenia i do-energetyzowania.

Słuchamy koncertu na leżąco, poddając się dobroczynnym dźwiękom gongów. Koncert trwa 90 minut

Czego możesz się spodziewać.

  • Bardzo wysokiej jakości odpoczynku
  • Zwiększy się uważność na Twoje potrzeby. Często zmęczenie jest manifestacją w postaci oporu, przed tym czego nie chcemy robić lub tego, że nie dajemy sobie szansy by robić to czego pragniemy
  • Twoje ciało doświadczy naturalnego stanu harmonii, dzięki czemu na zasadzie kontrastu będziesz mógł/mogła zdiagnozować co sprawia, że czujesz się źle podczas codziennych czynności.
  • Dzięki częstym kąpielom na gongach można uwolnić się od chronicznego zmęczenia i poprawić jakość swojego życia.
  • Głębokiego doświadczenia siebie – wiele osób nie przeżywając tego typu stanów na co dzień szuka rekompensaty w używkach i diecie bogatej w cukier, gluten itd.
  • Dużej ilości energii do działania
  • Inspiracji – niezwykłe dźwięki gongu, zagrane w niecodzienny twórczy sposób, wymykają się racjonalnym i konceptualnym schematom myślenia. Rodzi się w nas iskra inspiracji, pojawiają się nowe drogi.

Koncertu słuchamy na leżąco – przydadzą się maty, koce i poduszki.

KONCERT PROWADZI:

Jacek Wiktor – Mistrz Gongu, terapeuta, artysta, przedsiębiorca. Jego przygoda z koncertami  zaczęła się w 2005 roku. Ukończył kurs gongów u Sławomira Sówki w tradycji Don Conreaux, który z kolei jest jednym z trzech głównych nauczycieli Kundalini Joga. Jacek po latach wypracował własną drogę prowadzenia koncertów opartej na doświadczeniach z oddechem, ustawieniami hellingerowskimi, archetypami, artystycznej podróży w głąb emocji i siebie.  Razem ze znaną terapeutką Ewą Mikołajczak współprowadzi sesje oddechowe z muzyką gongów. W pracy wykorzystuje kilkunastoletnie doświadczenie, uzyskane podczas ustawień helingerowskich.

Koszt: pierwsze 10 osób 30 zł/os, pozostałe 40 zł/os, płatne gotówką na miejscu

Zapisy: u Justyny (kontakt na dole).

Na warsztaty zabierz ze sobą otwarty umysł 🙂 wygodne ubranie do ćwiczeń, ciepłe skarpetki, ulubiony szal lub kocyk, dziennik lub notes i długopis, własną matę do jogi (jeśli nie masz – odezwij się do mnie, a wypożyczę Ci ją na czas warsztatów), butelkę/termos na wodę lub ciepły napój. Zabierzcie też ciepłe ubrania abyście mogły skorzystać ze spacerów do lasu.

Poniżej przedstawiam Wam orientacyjny harmonogram, który w miarę potrzeb może ulec zmianie:

Piątek 11.12.

15:00-16:30 – przyjazd i zakwaterowanie do Leśniczówki Gaja

17:00 -19:00 – spotkanie otwierające, praktyka yin jogi, medytacja

19:00 – kolacja

20:00 – wspólny czas na poznanie się/krąg

 

Sobota 12.12.

7:30 – 9:00 – poranna praktyka Myoyin + pranajama + medytacja

9:00 – 10:00 – śniadanie

10:00 – 14:00 – czas wolny/warsztaty pieczenia pierników z Małgosią Olejnik, koszt 50 zł/osoby (grupa max 10 osób)/ masaż twarzy Gua sha w parach (ustalimy dokładną godzinę)

14:00 – 15:00 – obiad

15:00-17:00 – czas wolny

17:00 – 19:00 – yin joga + medytacja

19:00 – 20:00 – kolacja

Ok 20:00 – 21:30 – koncert gongów, prowadzi Jacek Wiktor, koszt 30/40 zł /osoby

Niedziela 13.12.

7:30 – 9:00 – praktyka  Myoyin + pranajama + medytacja

9:00 – 10:00 – śniadanie

10:00-13:00 – czas wolny/warsztaty pieczenia pierników z Małgosią Olejnik, koszt 50 zł/osoby (grupa max 10 osób)/ masaż twarzy Gua sha w parach (ustalimy dokładną godzinę)

Ok 13:00 – krąg zamykający i medytacja

14:00 – 15:00 – obiad

Miejsce:

Leśniczówka Gaja, Kaborno 36

Inwestycja:

600 zł – przy wpłacie zaliczki do 15 listopada

650 zł – przy wpłacie zaliczki po 15 listopada

Cena obejmuje wszystkie zajęcia jogi, praktykę Myoyin, pranajamy i medytacje, masaż twarzy płytkami Gua Sha w parach, nocleg w pokojach 2,3 i 4-osobowych z łazienkami oraz pełne wyżywienie wegańskie (można też zgłosić potrzebę posiłków bez glutenu, laktozy, cukru  itp.).

Uwaga! Mamy 4 dodatkowe miejsca w specjalnej cenie 520 zł do 15 listopada (po 15 listopada 570 zł). W tej cenie macie wszystko co dotyczy warsztatów (poza piernikami i koncertem) z tym, że nocleg byłby w wyremontowanej i ogrzewanej stodole (nad salą). W budynku jest toaleta ale nie ma łazienki, z tej trzeba by było korzystać w domu głównym. Jeśli jesteś zainteresowana tym miejscem, koniecznie zaznacz to przy rezerwacji.

Cena nie zawiera warsztatów pieczenia pierników i koncertu gongów. Jeśli chcesz się zapisać na te atrakcje odezwij się do mnie 🙂

Więcej o mnie przeczytasz tutaj.

Zapisy:

Justyna Cilulko-Dołęga

Tel. 500534416

e-mail: justyna@cilulko-dolega.pl

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca na warsztatach jest wpłata zaliczki w wysokości 200 zł na konto:

Millennium Bank

numer: 49 1160 2202 0000 0003 8860 6560

Pozostała część kwoty jest płatna gotówką na miejscu pierwszego dnia warsztatów.

Zapisując się na warsztaty potwierdzasz akceptację Regulaminu.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *