Przedświąteczny restart ciała i umysłu – weekend z jogą i uważnością

Przedświąteczny restart ciała i umysłu – weekend z jogą i uważnością

Na 2 tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia zapraszam Was na wyjazdowe warsztaty weekendowe do Leśniczówki Gaja, w Kabornie koło Olsztyna. Wszyscy wiemy jak w tym czasie potrafi być gorąco, głośno i szybko. Wydaje się, że Życie przyspiesza jeszcze bardziej i wymaga od nas jeszcze więcej niż zwykle. Niezależnie od tego jak obchodzicie święta, czy dajecie się porwać w wir przedświątecznych przygotowań czy też nie, każdemu z nas przyda się spotkanie ze sobą i uważnością. Na ten jeden weekend zwolnimy tempo, kto wie, może uda nam się nawet zatrzymać, wsłuchamy się w swoje ciało i zanurzymy w ciszy. Wieczorami będziemy ćwiczyć yin jogę, a rano rozruszamy ciało i uspokoimy umysł podczas praktyki Myoyin, pranajamy i medytacji. Zarówno w yin jodze, jak i Myoyin bardzo intensywnie pracujemy z powięziami i często docieramy tam, gdzie nie da się dotrzeć podczas dynamicznej praktyki jogi. Sprawne, elastyczne, nawilżone powięzi to dobre samopoczucie, zdrowie i sprawność. Spróbujemy je efektywnie rozruszać dzięki łagodnym ćwiczeniom i technikom automasażu. Dodatkowo nauczymy się wykonywać chiński masaż twarzy Gua sha (również działa na powięziach), chętni wykonają domki z pierników, a w sobotę wieczorem zażyjemy kąpieli w dźwiękach gongu podczas koncertu.

Warsztaty są przeznaczone dla każdego, niezależnie od poziomu zaawansowania w jodze (także dla osób zupełnie początkujących). Wszystkie praktyki będą spokojne i bardziej nastawione na czucie niż osiąganie trudnych pozycji. Osoby chętne będą mogły skorzystać z koncertu gongów oraz warsztatów pieczenia pierników (za dodatkową opłatą). Masaż twarzy w parach płytkami Gua sha jest w cenie warsztatów.

Więcej o technikach:

Yin joga – nazywana też jogą powięziową, gdyż oddziałuje intensywnie na nasze powięzi, ścięgna, więzadła, a także chrząstki oraz kości, masowane są także nasze narządy wewnętrzne i uciskane punkty akupresury (meridiany – linie łączące punkty akupunkturowe, odnoszące się do kanału, którą przemieszcza się energia życiowa). Praca z meridianami usprawnia przepływ energii życiowej Qi i przywraca ciału zdrowie. W pozycjach zostajemy na dłużej i poddajemy się ich działaniu. Tutaj największym wyzwaniem jest pozostanie w bezruchu i zapanowanie nad umysłem. Poza zajęciach czujemy się zrelaksowani, rozciągnięci i uziemieni.

Myoyin – technika pracy z powięziami autorstwa znanej nauczycielki yin jogi – Jo Phee. Podczas praktyki staramy się poruszyć powięziami w różnych kierunkach i wprowadzić je w wibracje podczas rytmicznego poruszania ciałem, a także w trakcie bardziej statycznej pracy z piłeczkami. Wykonuje się automasaż za pomocą piłek do masażu w odpowiednich punktach ciała, uwalniając nagromadzone w nich napięcie. Po praktyce jesteśmy rozluźnieni i naenergetyzowani.

Masaż twarzy Gua sha – masaż twarzy przy użyciu specjalnych jadeitowych płytek. Zabieg ten pochodzi z XV wieku z Chin i bywa nazywany wschodnich liftingiem. Technika ta usprawnia przepływ limfy, wzmacnia osłabione mięśnie, wygładza skórę twarzy, pomaga pozbyć się worków i cieni pod oczami, a także rozjaśnić zmiany w kolorycie skóry. Masaż wykonujemy wzdłuż meridianów, odprowadzając zgromadzone płyny do węzłów chłonnych. Masaż Gua Sha doskonale porusza zastaną limfę, a dzięki temu organizm pozbywa się toksyn. Istotną zaletą według medycyny chińskiej jest oczyszczenie porów skóry poruszając Qi, czyli naszą energię życiową.

Dodatkowe atrakcje:

TRADYCYJNE PIECZENIE PIERNICZKÓW I DOMKÓW Z PIERNIKA

Pieczenie świątecznych pierników w pojedynkę może być żmudnym zajęciem, natomiast, razem będzie wesoło, kolorowo, magicznie. W planach jest pieczenie pierniczków, wykrawanie z ciasta domków z piernika, sklejanie i dekorowanie. Ciastka i domki dekorować będziemy lukrem z cukru. Można przynieść własne dekoracje, ulubione foremki do pierników oraz koniecznie swój wałek do ciasta i naczynie, w którym zabierzemy pierniki i domek ze sobą do domu. Foremki, masa do wykrawania pierników, kolorowe lukry i karmel będą dostępne na miejscu.

Prowadząca: Małgorzata Olejnik, gospodyni Leśniczówki Gaja

Koszt: 50 zł/osoby płatne gotówką na miejscu.

Zapisy: najpóźniej na tydzień przed warsztatami u Justyny (kontakt na dole).

CEREMONIA DŹWIĘKU – RELAKS I UWOLNIENIE NAPIĘĆ

Zapraszamy na wyjątkowe doświadczenie głębokiego relaksu i wewnętrznej integracji. Doskonałe dla osób praktykujących jogę. Dźwięki gongu powodują mikro drgania naszego ciała na poziomie komórkowym. Można to porównać z bardzo przyjemnym masażem. Ciało bardzo szybko regeneruje się, uwalnia z toksyn. Dodatkowo specjalna wieloetapowa formuła koncertu pozwala uczestnikom doświadczyć siebie samego na bardzo głębokim, niemożliwym do określenia poziomie. Poprzez świadomy naturalny oddech i świadomość doznań w ciele następuje wewnętrzna integracja. Energia, która do tej pory była używana na blokowaniu różnego rodzaju treści psychicznych, uwalnia się,  dzięki temu uczestnicy odczuwają po koncercie jasność umysłu, poczucie odprężenia i do-energetyzowania.

Słuchamy koncertu na leżąco, poddając się dobroczynnym dźwiękom gongów. Koncert trwa 90 minut

Czego możesz się spodziewać.

  • Bardzo wysokiej jakości odpoczynku
  • Zwiększy się uważność na Twoje potrzeby. Często zmęczenie jest manifestacją w postaci oporu, przed tym czego nie chcemy robić lub tego, że nie dajemy sobie szansy by robić to czego pragniemy
  • Twoje ciało doświadczy naturalnego stanu harmonii, dzięki czemu na zasadzie kontrastu będziesz mógł/mogła zdiagnozować co sprawia, że czujesz się źle podczas codziennych czynności.
  • Dzięki częstym kąpielom na gongach można uwolnić się od chronicznego zmęczenia i poprawić jakość swojego życia.
  • Głębokiego doświadczenia siebie – wiele osób nie przeżywając tego typu stanów na co dzień szuka rekompensaty w używkach i diecie bogatej w cukier, gluten itd.
  • Dużej ilości energii do działania
  • Inspiracji – niezwykłe dźwięki gongu, zagrane w niecodzienny twórczy sposób, wymykają się racjonalnym i konceptualnym schematom myślenia. Rodzi się w nas iskra inspiracji, pojawiają się nowe drogi.

Koncertu słuchamy na leżąco – przydadzą się maty, koce i poduszki.

KONCERT PROWADZI:

Jacek Wiktor – Mistrz Gongu, terapeuta, artysta, przedsiębiorca. Jego przygoda z koncertami  zaczęła się w 2005 roku. Ukończył kurs gongów u Sławomira Sówki w tradycji Don Conreaux, który z kolei jest jednym z trzech głównych nauczycieli Kundalini Joga. Jacek po latach wypracował własną drogę prowadzenia koncertów opartej na doświadczeniach z oddechem, ustawieniami hellingerowskimi, archetypami, artystycznej podróży w głąb emocji i siebie.  Razem ze znaną terapeutką Ewą Mikołajczak współprowadzi sesje oddechowe z muzyką gongów. W pracy wykorzystuje kilkunastoletnie doświadczenie, uzyskane podczas ustawień helingerowskich.

Koszt: pierwsze 10 osób 30 zł/os, pozostałe 40 zł/os, płatne gotówką na miejscu

Zapisy: u Justyny (kontakt na dole).

Na warsztaty zabierz ze sobą otwarty umysł 🙂 wygodne ubranie do ćwiczeń, ciepłe skarpetki, ulubiony szal lub kocyk, dziennik lub notes i długopis, własną matę do jogi (jeśli nie masz – odezwij się do mnie, a wypożyczę Ci ją na czas warsztatów), butelkę/termos na wodę lub ciepły napój. Zabierzcie też ciepłe ubrania abyście mogły skorzystać ze spacerów do lasu.

Poniżej przedstawiam Wam orientacyjny harmonogram, który w miarę potrzeb może ulec zmianie:

Piątek 11.12.

15:00-16:30 – przyjazd i zakwaterowanie do Leśniczówki Gaja

17:00 -19:00 – spotkanie otwierające, praktyka yin jogi, medytacja

19:00 – kolacja

20:00 – wspólny czas na poznanie się/krąg

 

Sobota 12.12.

7:30 – 9:00 – poranna praktyka Myoyin + pranajama + medytacja

9:00 – 10:00 – śniadanie

10:00 – 14:00 – czas wolny/warsztaty pieczenia pierników z Małgosią Olejnik, koszt 50 zł/osoby (grupa max 10 osób)/ masaż twarzy Gua sha w parach (ustalimy dokładną godzinę)

14:00 – 15:00 – obiad

15:00-17:00 – czas wolny

17:00 – 19:00 – yin joga + medytacja

19:00 – 20:00 – kolacja

Ok 20:00 – 21:30 – koncert gongów, prowadzi Jacek Wiktor, koszt 30/40 zł /osoby

Niedziela 13.12.

7:30 – 9:00 – praktyka  Myoyin + pranajama + medytacja

9:00 – 10:00 – śniadanie

10:00-13:00 – czas wolny/warsztaty pieczenia pierników z Małgosią Olejnik, koszt 50 zł/osoby (grupa max 10 osób)/ masaż twarzy Gua sha w parach (ustalimy dokładną godzinę)

Ok 13:00 – krąg zamykający i medytacja

14:00 – 15:00 – obiad

Miejsce:

Leśniczówka Gaja, Kaborno 36

Inwestycja:

600 zł – przy wpłacie zaliczki do 15 listopada

650 zł – przy wpłacie zaliczki po 15 listopada

Cena obejmuje wszystkie zajęcia jogi, praktykę Myoyin, pranajamy i medytacje, masaż twarzy płytkami Gua Sha w parach, nocleg w pokojach 2,3 i 4-osobowych z łazienkami oraz pełne wyżywienie wegańskie (można też zgłosić potrzebę posiłków bez glutenu, laktozy, cukru  itp.).

Uwaga! Mamy 4 dodatkowe miejsca w specjalnej cenie 520 zł do 15 listopada (po 15 listopada 570 zł). W tej cenie macie wszystko co dotyczy warsztatów (poza piernikami i koncertem) z tym, że nocleg byłby w wyremontowanej i ogrzewanej stodole (nad salą). W budynku jest toaleta ale nie ma łazienki, z tej trzeba by było korzystać w domu głównym. Jeśli jesteś zainteresowana tym miejscem, koniecznie zaznacz to przy rezerwacji.

Cena nie zawiera warsztatów pieczenia pierników i koncertu gongów. Jeśli chcesz się zapisać na te atrakcje odezwij się do mnie 🙂

Więcej o mnie przeczytasz tutaj.

Zapisy:

Justyna Cilulko-Dołęga

Tel. 500534416

e-mail: justyna@cilulko-dolega.pl

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca na warsztatach jest wpłata zaliczki w wysokości 200 zł na konto:

Millennium Bank

numer: 49 1160 2202 0000 0003 8860 6560

Pozostała część kwoty jest płatna gotówką na miejscu pierwszego dnia warsztatów.

Zapisując się na warsztaty potwierdzasz akceptację Regulaminu.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *