Masaż Lomi Lomi Nui

Masaż Lomi Lomi Nui

Znaczenie
Lomi Lomi Nui jest masażem wywodzącym się ze starożytnej hawajskiej sztuki pracy z ciałem zwanej Kino Mana. Samo słowo Lomi określa masaż, pod którym rozumiemy: naciskanie, ugniatanie, pocieranie, ale także praca nad wewnętrzną i zewnętrzną stroną oraz dotykanie miękką łapą zadowolonego kota. Podwojenie słowa w języku hawajskim powoduje zwielokrotnienie jego znaczenia, a więc podwojenie słowa Lomi podkreśla intensywność i jakość masażu. Natomiast Nui znaczy ważny, jedyny w swoim rodzaju. Tak więc Lomi Lomi Nui możemy przetłumaczyć jako jedyny w swoim rodzaju masaż, dający uczucie błogości zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz.

Tradycja
Masaż Lomi Lomi Nui pierwotnie wykonywany był jedynie przez kahunów w świątyniach, jako forma rytuału, zarezerwowanego na specjalne okoliczności, np. wejścia w dorosłość, przed podjęciem bardzo ważnej decyzji lub stawienia czoła trudnemu wyzwaniu i trwał wiele godzin. Masaż był związany ze świętym tańcem i wykonywaniem pieśni. Stosunkowo niedawno kahuni zdecydowali się podzielić swoją tysiącletnią wiedzą i doświadczeniem pracy z ciałem z ludźmi poza ich społeczności. Dzięki temu dzisiaj możemy wszyscy korzystać z dobroczynnego działania masażu Lomi Lomi Nui.

Współczesność
Współcześnie masaż Lomi Lomi Nui trwa ok 2 godzin i obejmuje całe ciało – od stóp do głowy i twarzy oraz dłoni. Jest masażem niezwykle relaksującym i głębokim, a jego odprężające działanie możemy odczuć zarówno na poziomie ciała jak i umysłu. Masażysta wykorzystuje do masażu swoje dłonie oraz przedramiona, dzięki czemu zwiększa powierzchnię kontaktu z ciałem osoby masowanej i dotyk jest przyjemniejszy. Poprzez czuły, miękki, świadomy i uważny dotyk, masażysta usuwa lub zmniejsza występujące w ciele osoby masowanej napięcia i blokady i okazuje jej, tak potrzebną nam wszystkim, bezwarunkową akceptację i wsparcie. W zależności od potrzeb stosowany jest delikatny, łagodny dotyk i pocieranie, jak i mocniejszy zdecydowany nacisk. Ruchy masażysty są, w dużej mierze, powolne, ale zdarzają się też nieco szybsze. Masażysta stara się zachować płynność ruchów i stosować długie, bardzo przyjemne pociągnięcia.
Bardzo ważna w masażu Lomi Lomi Nui jest uważna obecność – zarówno osoby masowanej w swoim ciele i w chwili teraźniejszej, jak i masażysty. Masażysta stara się podążać za sygnałami z ciała, tak aby jak najbardziej wspomóc naturalne procesy samouzdrawiania u osoby masowanej. Jest to istotna kwestia, gdyż Hawajczycy wierzą, iż każdy człowiek, posiada takie zdolności, o ile jego energia może przepływać swobodnie. Napięcia, które nieświadomie gromadzimy w ciele (m.in. w wyniku długotrwałego stresu, braku uwolnienia silnych emocji, zepchnięcia traum do ciała i podświadomości), blokują przepływ tej energii, a w konsekwencji mogą spowodować chorobę. Może się zdarzyć, że masażysta dotknie miejsc w ciele, gdzie skumulowane są takie napięcia, a to może spowodować pojawienie się różnych emocji – od śmiechu, drżenia, uczucia mrowienia, do łez. U każdego może to wyglądać inaczej, ale ważne jest aby tego nie tłumić, nie powstrzymywać, ale pozwolić temu przepłynąć, uwolnić się i przyjąć to z akceptacją i miłością. Masaż ten jest, więc także formą pracy z energią, gdyż uwalniając nagromadzone w ciele napięcia, poprawia się przepływ energii, a co za tym idzie samopoczucie i zdrowie osoby masowanej. Usprawnienie przepływu energii, czuły, akceptujący dotyk, który wzmacnia osobę masowaną na wielu poziomach, sprawiają, że w życiu tej osoby zaczynają zachodzić pozytywne zmiany, realizują się sprawy, o których od dawna marzyła i dużo rzeczy przychodzi z łatwością.

Jak to wygląda?
Masaż poprzedza krótka rozmowa osoby masowanej z masażystą, tak aby obie strony mogły się odrobinę poznać, a masażysta mógł poznać potrzeby osoby masowanej oraz jej stan psychofizyczny. Osoba masowana może (a nawet powinna) ustanowić intencję na dany masaż – coś czego potrzebuje na dany moment, czego pragnie, o czym marzy, i mieć tą myśl blisko siebie przez cały czas trwania masażu, a szczególnie wracać do niej kiedy umysł zaczyna odpływać daleko od ciała. Przed rozpoczęciem masażu wykonywana jest rytualna pieśń hawajska, w której masażysta prosi o błogosławieństwo i jak najlepszy masaż. Masażowi towarzyszy hawajska muzyka, wspomagająca nawiązanie kontaktu z ciałem i relaks. Masaż obejmuje całe ciało – od stóp do głowy, a także tył i przód ciała (za wyjątkiem stref intymnych). Jest wykonywany nago, z umiejętnym wykorzystaniem przez masażystę ręcznika do przykrycia części intymnych. Masaż jest w większości wykonywany z użyciem przedramion. Dominują długie powolne ruchy, ale występują także tzw. rotacje rozciągające mięśnie i tkanki wokół głównych stawów. Zwiększa to elastyczność i bardzo rozluźnia całe ciało. Po masażu osoba masowana może czuć się lekko oszołomiona, dlatego bardzo ważne jest aby dać sobie czas na dojście do siebie, nie spieszyć się, zadbać o siebie. Masaż pracuje w osobie masowanej jeszcze kilka dnia po jego zakończeniu, możemy być bardziej wrażliwi, dobrze jest więc w tym czasie dbać o siebie, swoje potrzeby i wysokie wibracje (nie wdawać się w negatywne sytuacje, unikać toksycznych ludzi, filmów i książek pokazujących przemoc itd.).
Do masażu używam oleju migdałowego z olejkiem eterycznym (rozmarynowy, lawendowy lub Ylang Ylang). Jeśli masz uczulenie na nie daj mi koniecznie znać.

Jakie są korzyści masażu Lomi Lomi Nui?
• usprawnienie krążenia krwi i limfy
• usuwanie toksyn z organizmu
• usuwanie blokad i napięć z ciała
• zwiększenie elastyczności
• rozluźnienie i odprężenie
• łagodzi ból fizyczny
• wspomaga leczenie depresji i innych chorób
• uwolnienie emocji i przeżytych traum
• usprawnienie przepływu energii
• zwiększenie zdolności do samouzdrawiania
• poprawa samopoczucia i samoakceptacji

Kiedy warto skorzystać z masażu Lomi Lomi Nui?
Każdy moment jest dobry jeśli chcesz wspomóc siebie, swoje zdrowie, energię i rozwój, ale szczególnie korzystny będzie:
• w stanach przemęczenia, przepracowania, stresu
• przed podjęciem trudnej decyzji
• przed czekającym nas wyzwaniem
• w stanach osłabienia organizmu
• w celu odprężenia, relaksu
• kiedy chcemy zmienić coś w swoim życiu

Masaż Lomi Lomi Nui jest świetnym pomysłem na niezapomniany i ekologiczny prezent. Możesz wykupić voucher o odpowiedniej wartości do wykorzystania na masaż ważny przez rok. Zapytaj mnie o szczegóły 🙂

Jak się przygotować?
Przed masażem weź prysznic, nie jedz obfitego posiłku. Tuż przed masażem skorzystaj z toalety. Po masażu pij dużo wody i dbaj o siebie. Chociaż włosy mogą być natłuszczone, to dobrze jest zostawić olej na ciele do wchłonięcia, jeśli jednak potrzebujesz – weź prysznic.

Cena:
250 zł

Chcesz dowiedzieć się więcej lub umówić – zadzwoń lub napisz do mnie:
tel. 500 534 416
e-mail: justyna@cilulko-dolega.pl

Moje kwalifikacje znajdziesz w zakładce O mnie.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *