Joga

Joga jest u nas coraz bardziej popularna – i nic dziwnego. Jest to bowiem doskonały sposób na utrzymanie zdrowia, pięknej sylwetki i pogody ducha do późnych lat życia. Praktykowanie jogi m.in. obniża ciśnienie tętnicze, poprawia krążenie, prawidłową postawę ciała, wzmacnia mięśnie, modeluje sylwetkę, pomaga w utrzymaniu prawidłowej masy ciała, uśmierza ból (np. kręgosłupa), poprawia samoakceptację, pewność siebie i koncentrację. Oprócz ćwiczeń fizycznych (asan) uczestnicy zajęć wykonują także ćwiczenia oddechowe (pranajama), które dotleniają organizm i wyciszają.

W prowadzonych zajęciach mogą uczestniczyć zarówno osoby początkujące jak i bardziej zaawansowane. Poziom trudności zostanie dopasowany do umiejętności i predyspozycji uczestników. Proponowane zajęcia jogi to sesja jogi dynamicznej w stylu vinyasa, podczas której ruch synchronizowany jest z oddechem oraz nie pozostaje się na długo w jednej pozycji. Jak podczas każdych typowych zajęć hatha jogi sesja jest zakończona relaksacją na leżąco.

Możliwe jest też zorganizowanie zajęć jogi biurowej w miejscu pracy, z wykorzystaniem biurek, krzeseł/foteli i dostępnej przestrzeni, bez konieczności rozkładania mat i przebierania się. Jest to idealna forma zajęć cyklicznych w open space, a w efekcie otrzymujemy rozluźnienie ciała i umysłu i polepszenie samopoczucia pracowników.

Zapewniamy maty do jogi i pomoce.

Czas trwania: od 30 do 90 minut (w zależności od potrzeb).

Zadaj pytanie