Archetypy Świętej Kobiecości – Stara Kobieta / Mędrczyni – 9.09.2023

Archetypy Świętej Kobiecości – Stara Kobieta / Mędrczyni – 9.09.2023

Zapraszam na ostatni warsztat z cyklu Archetypy Świętej Kobiecości, na którym naszą przewodniczką będzie Stara, Mądra Kobieta.

Stara Kobieta jest archetypem znanym ludzkości od zarania dziejów – istnieje w bajkach i mitach, a także obok nas. Jest to faza życia oraz ważna rola społeczna, która w ostatnich dziesięcioleciach została odarta z należnego szacunku. Kult młodości nie akceptuje starzenia się i naturalnych cyklów życia a starszych ludzi wyklucza ze społeczeństwa robiąc tym samym wielką krzywdę dla wszystkich jego członków. Mądrość przychodzi wraz z doświadczeniem, nie jest to coś, czego można się nauczyć z książek czy na warsztatach i jest to największy skarb dojrzałego życia. Chociaż przyjmuje się, że naturalnie kobiety wchodzą w fazę Mędrczyni po menopauzie, to jest to archetyp dostępny dla każdej z nas, także wcześniej.

Stara Kobieta jest ostatnią z potrójnej bogini. Reprezentuje fazę końca, nowiu Księżyca, symboliczne umieranie. Każda z nas przechodzi przez tą fazę podczas każdego cyklu miesięcznego. Archetyp ten przypomina nam więc o cykliczności życia, jego rytmach, o śmierci i potrzebie robienia miejsca na nowe. Związany jest także z intuicją i dostępem do wewnętrznej mądrości. Mędrczyni jest kobietą, która przeszła już wiele dróg, nieraz upadała i zwyciężała, wyciągając z tego lekcje. Jest opowiadaczką historii, której chce się słuchać i do której idziemy po radę w trudnej sytuacji. Jest także tą, która wie, uzdrowicielką, szamanką, wróżką. Jest silna swoim doświadczeniem i ma w nosie opinie innych, ponieważ sama wie co dla niej najlepsze. Ma dystans do siebie i świata, potrafi z humorem znosić nawet najtrudniejsze sytuacje. Idzie własną drogą w pełni swojej mocy, ale służy również innym, jeśli zwracają się do niej o pomoc. Archetyp ten związany jest z boginią Hekate, a w naszej kulturze także z cieszącą się złą sławą Babą Jagą.

Na wrześniowych warsztatach podejmiemy temat starości, dojrzewania i przemijania a także roli innych kobiet w naszym życiu, zanurzając się w opowieściach. Czekają na Was ważne ćwiczenia pisemne i wykonywane w grupach. Porozmawiamy o śmierci i naszym stosunku do niej. Czeka nas podróż do naszej wewnętrznej Starej Kobiety i praca z czakrą trzeciego oka. Ponadto specjalne karty tarota odpowiedzą na Twoje pytanie.

Kobiety, które zgłoszą się na warsztat otrzymają więcej informacji o tym jak się przygotować w wiadomościach prywatnych.

Kiedy?

9 września 2023 (sobota) godz. 11-14.30.

Czas trwania ok 3-3,5 godziny (w zależności od grupy i potrzeb).

Miejsce:

Studio Prana ul. Mickiewicza 7/6 w Olsztynie (naprzeciwko Optyka, zielone drzwi pod złotymi balkonami, drugie piętro)

Inwestycja w siebie:

150 zł

Prowadząca:

Justyna Cilulko-Dołęga

Nauczycielka jogi w nurcie vinyasa (dynamiczna odmiana jogi), vinyasa krama a także yin jogi (spokojna, statyczna), jogi nidry, myoyin i jogi śmiechu. Certyfikowana konsultantka ajurwedy drugiego stopnia, zafascynowana zdrowym stylem życia i metodami zachowującymi w równowadze ciało, umysł i duszę. Praktyk i nauczycielka metody Soul Body Fusion®. Organizuje zajęcia, warsztaty, wyjazdy i kręgi dla kobiet wspierając je w odnajdywaniu swojej pełni, mocy i zdrowia na każdym poziomie. Praktyk hawajskiej pracy z ciałem poprzez masaż Lomi Lomi Nui. Ukończyła dwuletnią szamańską szkołę Arvick Baghramian. Absolwentka licznych kursów na temat kobiecości i świadomego życia, w tym dwuletniego kursu „Pełnia kobiecości” prowadzonego przez Komalę Sunder Amorim, asystentka Komali na tych warsztatach dla kobiet. Z wykształcenia przyrodniczka z doktoratem. Uwielbia się rozwijać, uczyć nowych rzeczy i przekazywać swoją wiedzę. Poprzez swoje poszukiwania, naukę, codzienne życie oraz pracę z ludźmi stara się dotrzeć do prawdy, esencji – o sobie, o świecie, życiu oraz żyć pełnią swojego potencjału. Kocha przyrodę, koty w szczególności, dobre roślinne jedzenie i podróżowanie. Żona zapalonego triathlonisty.

Zapisy:

osobiście u mnie

lub:

e-mail: justyna@cilulko-dolega.pl

tel. 500534416

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca na warsztatach jest wpłata całości kwoty gotówką lub przelewem na konto przed warsztatami:

Millennium Bank

numer: 49 1160 2202 0000 0003 8860 6560

W tytule proszę wpisać: „Zaliczka za warsztaty Stara Kobieta 9.09.2023”

Ilość miejsc mocno ograniczona – będziemy pracować w kameralnym gronie.

Jeśli masz pytania chętnie na nie odpowiem 🙂

Kontakt:

e-mail: justyna@cilulko-dolega.pl

tel. 500534416

Więcej informacji o całym cyklu spotkań

Można uczestniczyć w każdym warsztacie z cyklu niezależnie. Każdy z nich jest wyjątkowy i pełny sam w sobie.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *