Żywioły w Tobie – warsztaty jogi i ajurwedy 24-26.03.2023 Stara Szkoła w Harszu

Żywioły w Tobie – warsztaty jogi i ajurwedy 24-26.03.2023 Stara Szkoła w Harszu

Wraz z nadejściem wiosny i powrotem bocianów zapraszam Cię na odżywcze warsztaty weekendowe na Mazurach, podczas których będziemy obserwować jakości żywiołów w naszym ciele, umyśle i praktyce jogi. Poznacie teorię 5 elementów w ajurwedzie, która jest podstawą zrozumienia funkcjonowania dosz (energii zarządzających w świecie materialnym – vata, pitta i kapha). Dowiecie się co to są guny sattwa, radżas i tamas oraz co mają wspólnego z jogą, odżywianiem i naszym samopoczuciem. Przeprowadzimy wspólnie test prakriti na odkrycie pierwotnej natury każdego uczestnika warsztatów i opowiemy sobie, co to oznacza w praktyce dla każdej osoby. Przedstawię Wam również zalecenia ajurwedy na 4 pory roku odnośnie dbania o siebie i odżywiania. Ponadto będziemy oczywiście praktykować jogę J W planie jest praktyka z elementem Ziemi, Ognia, Wody, Powietrza oraz Eteru. Wykorzystamy vinyasę, vinyasa kramę, yin jogę, pranajamę i medytację. W sobotę wieczorem na deser czeka nas jeszcze koncert relaksacyjny z żywiołami, który poprowadzi Szymon Sajkowski. A w międzyczasie o nasze maksymalne poczucie odżywienia i błogostanu zadba Emilka, serwując nam masaże i zabiegi ajurwedysjkie. A wszystko to w pięknym, klimatycznym miejscu na Mazurach, nad samym brzegiem jeziora, z pysznym wege jedzeniem i wygodnymi pokojami. Brzmi dobrze? Zapraszam do zapisów bo liczba miejsc jest ograniczona! 🙂

Miejsce:

Stara Szkoła w Harszu, k. Węgorzewa, Harsz 25/5, 2 godziny drogi z Olsztyna

Położna nad samym brzegiem Jeziora Harsz, w ponad 500-letniej wioseczce, otoczona polami, łąkami i lasami, Stara Szkoła jest klimatycznie urządzonym miejscem z własną historią. Czekają tu na nas przytulne wnętrza, wygodnie urządzone pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami, 2 salony i kominek. W starym pawilonie mieści się jasna i ciepła sala do ćwiczeń i warsztatów z kominkiem i widokiem na jezioro. Goście w Starej Szkole zachwycają się słynną przepyszną roślinną kuchnią Pani Ani, która sama od 30 lat jest wegetarianką. Z pewnością niczego nam tu nie zabraknie! 🙂

Tutaj przejdziesz na stronę Starej Szkoły.

Termin:

24-26 marca 2023

Przyjazd od 16ej w piątek i zakończenie obiadem w niedzielę o 15ej.

Dla kogo?

Dla wszystkich, niezależnie od stopnia zaawansowania w jodze i ajurwedzie, a więc także dla osób początkujących. To świetny pomysł na wyjazd z przyjaciółką, siostrą, mamą czy okazja by zebrać myśli w samotności i odpocząć.

Stosowane metody:

  • Vinyasa joga
  • Yin joga
  • Pranajama
  • Medytacja
  • Warsztaty wprowadzające do ajurwedy
  • Test na dosze
  • Warsztat „4 pory roku z ajurwedą”

Dodatkowe atrakcje:

Masaże i zabiegi ajurwedyjskie

Emilia Laszczkowska – masażem zajmuje się od 2018 roku. Od 2021 roku praktykuje również masaże i zabiegi ajurwedyjskie, masując często podczas warsztatów jogi. Wiedzę z tego zakresu zdobywała u Elżbiety Żuk-Widmańskiej i Marii Koszuckiej-Dębickiej z ajurweda.pl. Nie poprzestając na tym, zgłębia temat dalej, w wyniku czego jest obecnie na Rocznym Kursie na Certyfikowanego Terapeutę Ajurwedy organizowanym przez Szkołę Ajurwedy ATMA w Warszawie.

Prywatnie mieszka w Rucianem-Nidzie, jest mamą 11-letniej Dorotki i z powodzeniem stosuje zdobytą wiedzę, by cieszyć się dobrym zdrowiem i dbać o swoich bliskich.

Opis i cennik masaży i zabiegów

Zapisy bezpośrednio u Emilii.

Koncert relaksacyjny „Żywioły”

Szymon Sajkowski

„Nazywam się Szymon Sajkowski, na co dzień zajmuję się zawodowo techniką dentystyczną, a także terapią czaszkowo krzyżową, hipnoterapią i logopedią. Muzyka, eksperymentowanie z instrumentami i ich dźwiękami od bardzo dawna towarzyszą mi w różnej formie. W szkole muzycznej poznałem flet i gitarę klasyczną, a z czasem także misy tybetańskie, hang drum oraz  inne instrumenty etniczne i perkusyjne.

Będę miał przyjemność zagrać na waszych warsztatach godzinny koncert, w którym zabiorę was na podróż przez bardzo różne jakości brzmień. Będą przyziemne dźwięki mis, ognisty łomot bębna szamańskiego, wodnisty szum bębna morskiego, eterycznie lekkie dzwonki, kalimba, ocarina i hang drum…

W kameralnej przestrzeni poczujecie na własnym ciele jak z wami zarezonują te wibracje. Zapraszam Wasze osobiste intencje, które chcecie wesprzeć podczas tego spotkania lub po prostu na głęboki relaks i regenerację, leżąc wygodnie i przepuszczając przez siebie fale uzdrawiających dźwięków.”

Cena 30-50 zł w zależności od liczby chętnych

Zapisy u mnie – tel. 500534416

Co ze sobą zabrać?

Wygodne ubranie – do ćwiczeń, medytacji, spacerów, ciepłe skarpetki, opaskę na oczy lub poduszeczkę na oczy, matę do jogi, kostkę/bloczek do jogi (jeśli masz), koc i/lub szal/pled do medytacji i relaksacji, płaską poduszkę, notes i długopis oraz otwarty umysł.

Orientacyjny plan (który może ulec zmianie):

Piątek 24.03.

16:00-17:00 – przyjazd i zakwaterowanie uczestników

17:30-19:00 – spotkanie wstępne, praktyka jogi z elementem Ziemi, relaksacja

19:00-20:00 – kolacja

20:00 – 21:00 – wprowadzenie do ajurwedy (teoria 5 elementów, dosz i gun)

Sobota 25.03.

7:30-9:00 – poranna praktyka jogi z elementem ognia + pranajama i medytacja

9:00-10:00 – śniadanie

12:00-14:00 – test na dosze wraz z objaśnieniem

14:00-15:00 – obiad

17:00-19:00 – wieczorna praktyka jogi z elementem wody + pranajama i medytacja

19:00-20:00 – kolacja

20:00-21:00 – koncert relaksacyjny „Żywioły”

Niedziela 26.03

7:30-9:00 – poranna praktyka jogi z elementem powietrza i eteru + pranajama i medytacja

9:00-10:00 – śniadanie

12:30-14:00 – warsztat „4 pory roku z ajurwedą” i zakończenie

14:00-15:00 – obiad

15:00 – pożegnanie uczestników i wyjazd

Inwestycja w odżywienie siebie:

– 800 zł

Cena zawiera 2 noclegi w pokojach 2-3-4 osobowych z łazienkami, pełne wyżywienie wegańskie, oraz wszystkie zajęcia ujęte w programie prowadzone przez Justynę.

Cena nie zawiera koncertu relaksacyjnego i masaży.

UWAGA! Tylko wpłata zaliczki rezerwuje Twoje miejsce – w przypadku zapisu i nieopłacenia zaliczki w ciągu 7 dni, rezerwacja zostanie anulowana.

Prowadząca:

Justyna Cilulko-Dołęga

Praktykuje jogę i medytację od ponad 20 lat, od kilku lat dzieli się nią z innymi. Nauczycielka jogi w nurcie vinyasa (dynamiczna odmiana jogi), vinyasa krama a także yin jogi (spokojna, statyczna), jogi nidry, myoyin i jogi śmiechu. Certyfikowana konsultantka ajurwedy drugiego stopnia, praktykuje również masaże i zabiegi ajurwedyjskie. Zafascynowana zdrowym stylem życia i metodami zachowującymi w równowadze ciało, umysł i duszę. Organizuje zajęcia, warsztaty, wyjazdy i kręgi dla kobiet wspierając je w odnajdywaniu swojej pełni, mocy i zdrowia na każdym poziomie. Praktyk hawajskiej pracy z ciałem poprzez masaż Lomi Lomi Nui. Studentka szamańskiej szkoły Arvick Baghramian. Absolwentka licznych kursów na temat kobiecości i świadomego życia.  Z wykształcenia przyrodniczka z doktoratem. Uwielbia się rozwijać, uczyć nowych rzeczy i przekazywać swoją wiedzę. Poprzez swoje poszukiwania, naukę, codzienne życie oraz pracę z ludźmi stara się dotrzeć do prawdy, esencji – o sobie, o świecie, życiu. Kocha przyrodę, koty w szczególności, dobre roślinne jedzenie i podróżowanie. Żona zapalonego triathlonisty.

Zapisy:

osobiście u mnie

lub:

e-mail: justyna@cilulko-dolega.pl

tel. 500534416

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca na warsztatach jest wpłata zaliczki w wysokości 350 zł gotówką u mnie lub na konto:

Millennium Bank

numer: 49 1160 2202 0000 0003 8860 6560

UWAGA! Tylko wpłata zaliczki rezerwuje Twoje miejsce – w przypadku zapisu i nieopłacenia zaliczki w ciągu 7 dni, rezerwacja zostanie anulowana.

Zaliczka jest bezzwrotna w przypadku rezygnacji (z jakiegokolwiek powodu) na mniej niż 14 dni przed planowaną datą rozpoczęcia warsztatów.

Pozostała kwota płatna gotówką na miejscu na warsztatach.

Zapisując się na warsztaty potwierdzasz akceptację Regulaminu, dostępnego tutaj:

Ilość miejsc ograniczona.