Warsztaty Somatic Yoga

Warsztaty Somatic Yoga

Z nieskrywaną dumą i ogromną radością zapraszamy Państwa na pierwszy w Polsce warsztat, znanej i cenionej na świecie metody pracy z ciałem – jogi somatycznej (Somatic Yoga). Poprowadzi go Anna Prakofyeva – doświadczona nauczycielka jogi powietrznej, jogi śmiechu i Somatic Yoga, która gościła z warsztatami w wielu krajach Europy. Więcej o Annie przeczytacie naszej zakładce Prowadzący.

Praktyka somatyczna jest skierowana do każdego, i uczy tak zwanego ruchu „inside out” – ze środka na zewnątrz – jak inicjować świadomy ruch i jak pracują mięśnie.

Świadomy ruch jest podstawą zdrowego życia, ponieważ jeśli nie napinamy się, nie usztywniamy mięśni, ale inicjujemy naturalny ruch w zgodzie z nami, to pozwalamy na swobodny przepływ energii.

 • Metoda ta pomogła także wielu osobom, które cierpiały na chroniczne bóle mięśni, stawów czy kręgosłupa.
 • Somatic Yoga to jest miękką, łagodną i świadomą metodą pozbycia się chronicznych bólów i skruszenia złych wzorców ruchowych.
 • W trakcie warsztatów każdy się nauczy jak pozwolić sobie otrzymać więcej przyjemnosći od tańca, sportu, jogi i każdego ruchu w Twoim życiu.
 • Somatic Yoga nie jest nową metodą na świecie, chociaż w Polsce nie ma jak do tej pory szkoły, która prowadziłaby zajęcia w tym duchu.
 • Ta praktyka pozwala na rozluźnienie i regenerację oraz zapobiega kontuzjom wynikającym z napięcia mięśni, usztywnienia i istniejących blokad.

Trenerka przeprowadza wywiad z każdym uczestnikiem, obserwuje jego sposób poruszania i budowę ciała, i pomaga znaleźć ruch, który będzie naturalny i zgodny z ciałem danej osoby. Działanie zgodnie z budową anatomiczną i predyspozycjami pozwala inicjować świadomy, bezpieczny ruch, który przynosi ulgę.

W praktyce ćwiczenia Somatic Yoga polegają na ciągłej serii niewielkich ruchów, które nigdy nie są kontynuowane do granicy bólu – tutaj nie ma miejsca na siłowy ruch. Ponadto, bardzo istotna jest indywidualna praca nauczyciela z każdą ćwiczącą osobą – ponieważ każdy z nas jest inny, a w związku z tym zalecenia i sposób ruchu będą nieco się różniły. Jest to również znakomita praktyka uważnościowa – jak każda joga – ale ta szczególnie, wymaga od nas skupienia się na swoim ciele i sygnałach jakie nam wysyła oraz próbie zrozumienia ich.

Program warsztatów:

 • Wprowadzenie do filozofii wychowania somatycznego oraz historii Somatic Yoga.
 • Jakie odruchy (refleksy) powstają jako reakcje na stres?
 • Czym jest amnezja sensomotoryczna, jak ona powstaje, i jakie skutki powoduje? Dlaczego pojawiają się chroniczne bóle w ciele? Jak pokonać te skutki?
 • Codzienna praktyka Somatic Yoga, ruch somatyczny i praktyka „cat stretch”.
 • Uwolnienie ciała i umysłu dla redukcji stresu codziennego życia.
 • Praktyka płynnego ruchu i tańca, jako ćwiczenie samoakceptacji i świadomości ciała.

Oprócz warsztatów grupowych przewidziane są indywidualne konsultacje z nauczycielką, która pomoże zdiagnozować problem i każdemu da wskazówki i sposoby na przeciwdziałanie i eliminację dolegliwości.

Zapewniamy maty i paski do jogi, koce oraz wodę i materiały do pisania.

Czas:

25 czerwca 2016 (sobota), godz. 10:00 – 14:00 (plus konsultacje indywidualne)

Miejsce:

Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, ul. Parkowa 1

Cena:

– 149 zł/os

Zapisy:

poprzez stronę internetową – formularz zgłoszenia

telefonicznie pod numerem: 500-534-416

poprzez e-mail: biuro@cilulko-dolega.pl

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca na warsztatach jest wpłata zaliczki w wysokości 50 zł lub całości kwoty na konto najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem zajęć. Po wpłaceniu zaliczki pozostałą część należności należy opłacić najpóźniej do 21 czerwca, na konto:

HOBBITON Justyna Cilulko-Dołęga
ul. ks. J. Popiełuszki 26/12, 10-693 Olsztyn

numer: 10 1910 1048 2120 8074 3283 0001

i akceptacja Ogólnych Warunków Uczestnictwa

Jeśli masz jakiekolwiek pytania – skontaktuj się z nami a chętnie na nie odpowiemy!:)