Joga śmiechu z Olsztyn Aktywnie!

Joga śmiechu z Olsztyn Aktywnie!

Zapraszamy na otwarte spotkania z jogą śmiechu w ramach dobrze znanego Olsztyniakom programu pt. Olsztyn Aktywnie!

_E1A0528Zajęcia będą się odbywały w sali w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych, przy ul. Parkowej 1, sala nr 37, w godz. 19:00 – 20:00 w następujących terminach:
– 12.05
– 9.06
– 30.06.
– 7.07
– 21.07.
– 4.08
– 18.08
– 1.09

Joga śmiechu to unikalna gimnastyka prozdrowotna, metoda integrująca ludzi, jak również ścieżka rozwoju osobistego. Praktykę tę opracował 20 lat temu lekarz medycyny z Indii – dr Madan Kataria, a obecnie metoda jest stosowana w 104 krajach na świecie. Joga śmiechu opiera się na potwierdzonym naukowo założeniu, że organizm nie widzi różnicy pomiędzy śmiechem spontanicznym a wywołanym – korzyści prozdrowotne i psychologiczne są takie same. Joga śmiechu łączy przyjemne ćwiczenia wywołujące śmiech w grupie z dużą dawką ruchu, gier, spontanicznego tańca i ćwiczeń oddechowych jogi. Podczas zajęć grupowych śmiech stymulowany różnego rodzaju ćwiczeniami i zabawami najczęściej naturalnie przeradza się w śmiech spontaniczny, gdyż uczestnicy nawzajem się wzmacniają w śmiechu.Efektem zajęć jogi śmiechu jest uczucie rozluźnienia, poprawy nastroju, dotleniania całego organizmu oraz otwartości na innych ludzi. Joga śmiechu jest praktyką niezależną od wszelkich kościołów i religii. Więcej…

Zalety jogi śmiechu w pigułce:

 • dostarcza świeżej dawki endorfin i poprawia nastrój w trybie natychmiastowym
 • wzmacnia system immunologiczny i wspomaga samoleczenie się organizmu
 • działa przeciwbólowo
 • sprzyja lepszej wydajności i kreatywności w pracy dostarczając tlen do organizmu
 • ułatwia kontakty społeczne, dzięki wewnętrznej pogodzie ducha, którą daje ta praktyka łatwiej przyciągnąć znajomych i przyjaciół
 • pozwala przejść ze śmiechem przez wyzwania, które nam stawia życie, daje więcej spokoju i dystansu, otwiera nasze umysły i serca na nowe rozwiązania

Jak to wygląda?

 1. Zajęcia odbywają się w grupach od 5 do ok 20 osób. Udział w zajęciach może wziąć każdy, w tym seniorzy, za wyjątkiem szczególnych przeciwwskazań zdrowotnych. Jedynym warunkiem jest niepożywanie alkoholu i innych środków odurzających.
 2. Praktyka nie wymaga też specjalnego stroju, można praktykować nawet w garniturze, ale zawsze jest łatwiej w wygodnym ubraniu i obuwiu, bądź boso, chyba, że ktoś ma opanowaną do perfekcji umiejętność swobodnego poruszania się w szpilkach 😉 Zabieramy swoje maty do jogi lub koce.
 3. Zajęcia odbywają się w sali aby stworzyć bezpieczne i komfortowe warunki. Jeśli pogoda będzie nam sprzyjać i będziemy mieli ochotę poćwiczyć na świeżym powietrzu, dopuszczamy taką możliwość.
 4. Przechodzimy do sesji jogi śmiechu – serii ćwiczeń aktywizujących, rozciągających oraz tzw. „ćwiczeń śmiechowych”, które przeplatane są ćwiczeniami oddechowymi jogi, a także elementami spontanicznego tańca. W trakcie sesji panuje lekki klimat dziecięcej zabawy połączony z dbałością prowadzących o odpowiednią dynamikę zajęć.
 5. Zajęcia kończymy łagodnym powrotem do chwili obecnej wykorzystując ćwiczenia relaksacyjne, w tym głęboką relaksację (część relaksacyjna może być poprowadzona w pozycji leżącej na matach do jogi, lub na siedząco na krzesłach).

Prosimy o zapisywanie się drogą mailową na adres: biuro@cilulko-dolega.pl lub telefonicznie pod numerem: 500 534 416.

23 22 21 18 3