Joga śmiechu. Droga do Radości. Spotkanie z Piotrem Bielskim, joginem śmiechu – 25 lutego 2016

Joga śmiechu. Droga do Radości. Spotkanie z Piotrem Bielskim, joginem śmiechu – 25 lutego 2016

Czy optymizm można w sobie zbudować mocą praktyki?  Czemu banki i duże korporacje fundują swoim pracownikom zajęcia ze śmiechu? Czy śmiech może być językiem pokoju? Czy można się śmiać nie widząc wokół siebie powodu do śmiechu? Czy śmiech może ułatwiać zajście w ciążę? Z ogromną radością chcielibyśmy Państwa zaprosić na wyjątkowe spotkanie z człowiekiem, który zna odpowiedzi na te pytania – najbardziej roześmianym joginem w Polsce – Piotrem Bielskim. Na spotkaniu Piotr opowie o jodze śmiechu oraz zaprezentuje swoją nową książkę „Joga śmiechu. Droga do radości”, którą będzie można nabyć w specjalnej cenie.

Kiedy?

25 lutego 2016 roku, godz. 17:30

Gdzie?

Biblioteka Multimedialna w Olsztynie PLANETA 11, al. Piłsudskiego 38

WSTĘP WOLNY!

Aby stworzyć możliwość praktyki dla tych z Państwa, których temat zainteresuje, na spotkaniu zapowiemy cykl regularnych zajęć jogi śmiechu w Olsztynie prowadzonych przez Piotra Bielskiego, który wystartuje już 10 marca. Więcej informacji tutaj.

joga32Joga śmiechu to sprawdzona w 70 krajach metoda gimnastyczna, która łączy unikalne ćwiczenia wywołujące śmiech, proste techniki oddechowe jogi, ćwiczenia aktywizujące i relaksację. Metoda ta pozwala ludziom korzystać z medycznych i psychologicznych korzyści śmiechu takich jak rozluźnienie napięć, dotlenienie i pobudzenie endorfin.

Na co dzień dorośli śmieją się 10 razy dziennie, podczas gdy dzieci aż 300 razy, ten nowy system gimnastyczny stwarza możliwość by śmiać się więcej. Na zajęciach śmiech jest stymulowany, jako ćwiczenie fizyczne, któremu sprzyja utrzymywanie kontaktu wzrokowego, ruch i klimat dziecięcej zabawy. Zazwyczaj prowadzi to do szczerego, zaraźliwego śmiechu, ale nawet, jeśli śmiejemy się w ramach ćwiczeń szczęśliwie ciało i umysł i tak doświadczają pobudzenia endorfin i relaksacji. Praktyka ta buduje w praktyczny sposób optymizm. Im więcej śmiejemy się na zajęciach tym bardziej wzmacniamy przeponę i tym łatwiej śmiać się nam głębiej i zdrowiej, w pełni z brzucha w codziennych sytuacjach.

 

jogamin9 maleKorzyści z jogi śmiechu:

– redukcja stresu fizycznego, emocjonalnego oraz mentalnego i rozluźnienie napięć w ciele

– śmiech pobudzając radość wspaniale łączy i integruje ludzi, łatwiej się rozmawia i współpracuje

– buduje postawę optymistyczna pozwalającą przejść ze śmiechem przez różne wyzwania życiowe

– daje większy spokój ducha

 

 

piotr bielski kwadratPiotr Bielski jest pionierem jogi śmiechu w Polsce i współzałożycielem Fundacji Jogini Śmiechu. Stawia sobie za cel by Ziemia stała się najbardziej roześmianą planetą w kosmosie, a Polska najbardziej roześmianym państwem świata. Dlatego poprowadził już warsztaty we wszystkich 16 województwach Polski i przeszkolił już ponad 300 instruktorów tej metody, a także gości z zajęciami w znanych firmach, ośrodkach jogi i rozwoju, uniwersytetach, klubach seniorów, szpitalach, a nawet więzieniach. Zorganizował już 2 wyprawy do Indii, ojczyzny tej metody, gdzie uczył się jej bezpośrednio od jej założyciela – doktora Madana Katarii otrzymując tytuł certyfikowanego trenera Dr Kataria School of Laughter Yoga. Z wykształcenia socjolog i absolwent stosunków międzynarodowych, z wcześniejszego zawodu dziennikarz, stały współpracownik „Joga Magazynu” oraz „Polityki” i autor wielu tekstów poświęconych tej metodzie, którą twórczo rozwija.