Córki Ojców – balansowanie energii męskiej oraz uzdrawianie relacji z mężczyznami i ojcem – warsztaty weekendowe dla kobiet – Dom Nad Rogalami 15-17.11.2024.
Kobieto, czy wiesz, że kobiecość zaczyna się przy ojcu? To właśnie ta pierwsza relacja z męskim opiekunem oraz obserwacja jego funkcjonowania w świecie i stosunku do kobiet (w tym tej najważniejszej – matki) kształtuje nas, jako kobiety. Jeśli męskość nie daje oparcia, poczucia bezpieczeństwa, akceptacji, uszanowania kobiecych jakości, to już jako dziewczynki uczymy się, że same musimy o siebie zadbać. I stajemy się dorosłymi kobietami funkcjonującymi w męski sposób – zawsze w działaniu, dająca radę, twarda, organizująca, kontrolująca, niepotrafiąca odpuszczać i relaksować się. A to nas wykańcza i jest niezdrowe na wszystkich możliwych poziomach – fizycznym, psychicznym, emocjonalnym, energetycznym i duchowym. Nie mamy również dobrego połączenia ze swoją kobiecością i nie potrafimy z niej czerpać. Zamiast tego narzekamy na swoje „słabości”, nie respektujemy cykliczności, nie potrafimy wyrażać emocji. Wpływa to także na nasze relacje – zarówno z mężczyznami jak i z innymi kobietami. Dobra wiadomość jest taka, że mając tego świadomość możemy coś z tym zrobić, przerwać cykl i nie przekazywać tego schematu kolejnemu pokoleniu. Do tego zapraszam Cię podczas listopadowych warsztatów w Domu Nad Rogalami.
Świat, w którym żyjemy
Żyjemy w świecie, w którym dominuje energia męska. System, w którym się wychowałyśmy faworyzował mężczyzn i męski sposób działania praktycznie w każdej dziedzinie życia. A my kobiety musiałyśmy się dostosować i sprostać narzuconym nam oczekiwaniom. W związku z tym balans energii męskiej i żeńskiej jest zaburzony – nie tylko w świecie, ale także w nas samych. Nie chodzi tylko o to, że od kobiet wymaga się więcej – bycia idealną w każdej z licznych ról, jakie pełnimy, ale także o to, że sposób realizacji wielu naszych zadań i obowiązków jest niezgodny z naszą naturą.
Kobiecość to receptywność, otwartość, miękkość, podążanie za tym co przychodzi, emocjonalność, cykliczność oraz bycie w kontakcie z ciałem i intuicją. W dzisiejszym świecie funkcjonowanie w ten sposób jest bardzo trudne. Wymaga się od nas bycia cały czas tak samo produktywną, nastawioną na cel, działanie, aktywność i dostosowanie się do schematu. A to jest męski sposób bycia.
Ale w tym systemie nie tylko kobiety są poszkodowane – cierpią także mężczyźni. Patriarchat narzuca mężczyznom nierealistyczne oczekiwania, zbyt dużą presję, brak możliwości okazywania uczuć, czy nadmierną rywalizację. A prawda jest taka, że chociaż różnimy się pod wieloma względami, to mamy wszyscy mamy podobne potrzeby – miłości, akceptacji, bliskości, bycia widzianym i docenionym. Postrzeganie tego co męskie i kobiece w dzisiejszym świecie jest dalekie od tego czym w istocie są te jakości. Męski mężczyzna to nie maczo, twardziel ani jedyny żywiciel rodziny. To ktoś, kto szanuje kobiety i traktuje je po partnersku, kto swoją obecnością i działaniem umożliwia rozkwit kobiecości, kto wnosi stabilność i klarowność.
Relacje, w których wyrastamy
Zaburzenie energii męskiej i żeńskiej, społeczne i kulturowe oczekiwania oraz stereotypy, brak szacunku wobec różnic, niezdrowe wyrażanie i postrzeganie kobiecości i męskości – to wszystko sprawia, że nasze relacje są bardzo poplątane. Zaczyna się to kształtować już kiedy jesteśmy dziećmi i obserwujemy swoich opiekunów, a potem tylko się pogłębia. Pierwszy męski opiekun staje się naszą matrycą męskości, a relacja z nim definiuje nasze przyszłe relacje z mężczyznami, postrzeganie kobiecości i stosunek do matki.
Większość z nas to córki ojców, a więc kobiety, które ukształtowała relacja z ojcem, nieważne czy był obecny czy nie. Czasem jego brak lub niedostępność jest równie znacząca. Ta pierwotna relacja rzutuje na całe nasze życie i to jak w nim funkcjonujemy. Ponadto, przez to, że patriarchat na piedestale stawia ojca, a z matki czyni postać słabszą, w dorosłym życiu możemy mieć problem z wyrażaniem swojej kobiecości i funkcjonowaniem w zdrowy i sprzyjający nam sposób. Nie chcemy być takie jak nasza mama i nieświadomie odcinamy się od naszego głównego źródła kobiecości. A przy tym staramy się (świadomie lub nie) zasłużyć na aprobatę ojca. I nie jest istotne czy on jeszcze żyje czy już nie. Uwolnienie się z tego kołowrotka wyzwala ogromne ilości energii i daje przestrzeń do bycia sobą. Do bycia kobietą, która lubi być kobietą. Uzdrowienie relacji z ojcem to często droga do zdrowej relacji z matką – a to najważniejsza rzecz, jaką kobieta może dla siebie zrobić.
Warsztaty
Warsztaty, na które Cię zapraszam to wstęp do uzdrowienia relacji z ojcem i mężczyznami. Poruszymy wiele ważnych kwestii i zadamy sobie mnóstwo dobrych pytań, które mogą zmienić Twój sposób myślenia. Rzucimy światło na wiele spraw, które mogą okazać się kluczowe na drodze do uwalniania się z przekonań, które nam nie służą i często nawet nie są nasze. Spotkamy się z naszym wewnętrznym mężczyzną, który pomaga nam funkcjonować w świecie, spełniać nasze marzenia i realizować cele. Przyjrzymy się naszym relacjom z mężczyznami. To ogromna część naszego życia – to nasze najważniejsze związki, ale też nasze poczucie bycia kobietą i kobiecości. Będziemy również szukały własnego sposobu na balansowanie energii męskiej i żeńskiej, a to jest podstawą, jeśli chcemy żyć harmonijnie i szczęśliwie. Ta równowaga wpływa na naszą codzienność – zaczynając od dbania o siebie, przez pracę, relacje, zdrowie i czas wolny. Męski sposób działania jest dla nas kobiet bardzo szkodliwy, ale nie chodzi też o to, żeby teraz być tylko w energii kobiecej. Chodzi o balans. Na tym warsztacie będziemy szukały własnej drogi do tej harmonii.
Będzie nas wspierać cudowna energia pięknego miejsca, w którym odbędzie się warsztat, pyszne wegetariańskie jedzenie, dzika przyroda za oknem oraz nieziemskie masaże.
Co będziemy robić?
Podczas warsztatów wykorzystamy różnorodne narzędzia: dzielenie w kręgu, medytacje prowadzone, medytacje dynamiczne, taniec, malowanie, pracę z głosem, rytuały, pisanie, dyskusję itd.
Dla kogo?
Dla każdej kobiety, która chce wprowadzić więcej równowagi w energii męskiej i żeńskiej do swojego życia oraz harmonii w relacje z mężczyznami, w tym ze swoim ojcem.
Pamiętaj, że zawsze przyjmujesz i dzieje się tylko tyle na ile jesteś w danym momencie gotowa. Nie ma obowiązku dzielenia się tym, o czym nie chcesz mówić. Przestrzeń kręgu jest bezpieczna, wspierająca i uzdrawiająca. Już samo bycie w nim i słuchanie innych kobiet może przynieść zmianę, ważne wglądy, poczucie przynależności i akceptacji.
Prowadząca:
Justyna Cilulko-Dołęga – prowadzę kręgi i warsztaty dla kobiet od 2019 roku. Wzięłam udział w licznych warsztatach, kursach i szkoleniach dotyczących rozwoju osobistego i kobiecości. Dzięki temu, że od wielu lat jestem na ścieżce jogi, mam też solidne wykształcenie z zakresu pracy z ciałem, oddechem i medytacją. Ponadto jestem też nauczycielką metody Soul Body Fusion i praktyczką Reiki. Od 2014 roku jestem na ścieżce własnego rozwoju, coraz bardziej otwierając się na to kim jestem w swojej esencji i rozwijając swoje skrzydła. Do tego samego chcę inspirować inne kobiety. Odczuwam ogromną radość i satysfakcję, kiedy widzę jak uczestniczki moich zajęć i warsztatów odnajdują siebie, jak zrzucają ciążące im przekonania i promienieją. Wiem też, że to co robię ma większy sens, bo wierzę, że szczęśliwe kobiety, stojące w pełni swojej mocy, stworzą lepszy świat dla nas i dla przyszłych pokoleń. Więcej o mnie przeczytasz tutaj.
Kasia Kowalczyk – z (pierwszego) wykształcenia ekonomistka, z zamiłowania, czucia i dalszego rozwoju – masażystka. Kilkanaście lat zajmowałam się zawodowo marketingiem. W 2017 roku w moim życiu pojawił się masaż Lomi lomi nui , który okazał się zarówno miłością od pierwszego dotyku, jak również punktem zwrotnym w moim życiu. Poczułam, że chcę się dzielić takim dotykiem z innymi – świadomym, pełnym uważności, akceptacji, szacunku. Od tamtego czasu pasjonuje mnie świadoma ścieżka poznawania siebie i praca poprzez ciało.
Jestem certyfikowaną masażystką Lomi lomi nui, japońskiego masażu twarzy Kobido, tajskiego masażu stóp, rozluźniającego masażu ciała, absolwentką Policealnej Szkoły Medycznej w Warszawie na kierunku Technik masażysta. Wykonuję również sesje Reiki (nauki pobierałam u Arvick Baghramian) oraz sesje terapii czaszkowo-krzyżowej.
Ukończyłam kurs współczesnego masażu tajskiego, dynamicznego masażu tajskiego, Facemodelingu. W swojej pracy (jak również w życiu) korzystam z wielu narzędzi i technik, m.in. technik szamańskich (kursy u Arvick Baghramian), pracy z energią, podążanie za mądrością ciała i intuicją.
Specjalna oferta na masaże, sesje reiki i terapię czaszkowo-krzyżową
Zapisy bezpośrednio u Kasi (tel. 502718231)
Orientacyjny plan, który może ulec zmianie:
Piątek 15.11. 2024
15-17:00 – przyjazd
17:00-19:00 – krąg otwierający, energia kobieca i męska
19:00-20:30 – kolacja i czas wolny
20:30 – medytacja
Sobota 16.11.2024
8:00-9:00 – medytacja dynamiczna
9:00-10:30 – śniadanie i czas wolny
10:30-14:00 – relacje z mężczyznami, linia męska
14:00-16:00 – obiad i czas wolny
16:00-19:00 – relacja z ojcem
19:00-20:30 – kolacja i czas wolny
20:30-21:30 – medytacja dynamiczna
Niedziela 17.11.2024
8:00-9:00 – medytacja dynamiczna
9:00-11:00 – śniadanie i czas wolny
11:00-14:00 – związki, balansowanie energii kobiecej i męskiej, krąg zamykający
14:00-15:00 – obiad
15:00 – pożegnanie uczestniczek i wyjazd do domu
Kiedy?
15-17 listopada 2024
Gdzie?
A wszystko to na Mazurach Garbatych gdzie pośród pól, łąk i lasów nad jeziorem powstało piękne miejsce prowadzone z pasją i sercem. Budynki otoczone są z dwóch stron ścianą lasu i pofalowanymi łąkami nad jeziorami Rogale i Rogalik, za wsią Rogale. To właśnie stąd bierze się nazwa miejsca – “Nad Rogalami”. Do naszej dyspozycji będzie przestronna wspólna przestrzeń, w tym sala z drewnianą, podgrzewaną podłogą z 11 metrowym oknem oraz tarasem widokowym, a także patio i jadalnia. Wszystkie pokoje i apartamenty (2 i 3 osobowe) mają ogromne 9 m okna, własną łazienkę i są urządzone w stylu skandynawskim i boho, a patronują im ptaki. Tutaj poczytasz więcej o tym wspaniałym miejscu i obejrzysz więcej zdjęć.
Dom „Nad Rogalami”
Rogale 29
19-330 Stare Juchy
Czego potrzebujesz?
Koc lub szal do relaksacji i medytacji, poduszka do medytacji (jeśli posiadasz), wygodny strój na medytację i na warsztaty kobiece (sukienki i spódnice jeśli lubisz nosić jak najbardziej też), opaska lub poduszeczka na oczy, notes i długopis, kredki lub mazaki, ubranie i buty na spacery, butelka lub kubek termiczny na picie.
Kobiety, które się zapiszą na warsztat otrzymają więcej informacji organizacyjnych przed spotkaniem.
Koszt:
1200 zł – cena obowiązuje przy wpłacie zaliczki do 11.10.2024
1450 zł – cena po 11.10.2024
Cena obejmuje koszt noclegu w pokojach 2, 3-osobowych, pełne wyżywienie (wegetariańskie śniadania, obiady i kolacje) oraz udział we wszystkich zajęciach.
Masaże są dodatkowo płatne.
UWAGA! Tylko wpłata zaliczki rezerwuje Twoje miejsce – w przypadku zapisu i nieopłacenia zaliczki w ciągu 7 dni, rezerwacja zostanie anulowana.
Zapisy:
- e-mail: justyna@cilulko-dolega.pl
- telefon: 500534416
- osobiście u mnie
Potwierdzeniem rezerwacji miejsca na warsztatach jest wpłata 600 zł zaliczki gotówką u mnie lub na konto podane poniżej. W tytule proszę wpisać „Zaliczka za warsztaty Córki ojców + swoje imię i nazwisko”
Millennium Bank
numer: 49 1160 2202 0000 0003 8860 6560
Zaliczka jest bezzwrotna w przypadku rezygnacji (z jakiegokolwiek powodu) na mniej niż 14 dni przed planowaną datą rozpoczęcia warsztatów.
Pozostała kwota płatna gotówką na miejscu na warsztatach.
Zapisując się na warsztaty potwierdzasz akceptację Regulaminu, dostępnego tutaj.
W razie dodatkowych pytań odezwij się do mnie:
tel. 500534416
e-mail: justyna@cilulko-dolega.pl