Moc medytacji – kurs stacjonarny i online

Moc medytacji – kurs stacjonarny i online

Medytacja. Wiele osób o niej mówi, sporo zachęca, część planuje spróbować a niektórzy już nawet praktykują 😉 Ten kto medytuje, odczuwa sam na sobie jak to działa i zastanawia się dlaczego nie zaczął wcześniej. Czasami jednak chcielibyśmy medytować, ale nie wiemy od czego zacząć, albo nawet jak zaczynamy to gubimy się w mnogości technik i sprzecznych informacji jakie można znaleźć w internecie. Zdarza się, że próbujemy medytacji wybierając jakąś metodę, a potem zniechęcamy się bo okazuje się, że trudno nam się skupić, przez głowę nadal galopują stada myśli a my oczekujemy, zgodnie z tym co jakiś guru czy nauczyciel obiecał – ciszy i błogostanu.

Medytacja jest obecna w każdej tradycji duchowej czy filozoficznej, dlatego jest mnóstwo jej odmian i sposobów na jakie można do niej podejść. To bogactwo różnorodności nie jest jednak sklepem ze słodyczami, w którym możemy codziennie wybierać na co mamy ochotę i zmieniać według nastroju. Do tego ogromu możliwości jakie dają nam różne narzędzia medytacyjne należy podchodzić z głową. Aby to zrobić trzeba najpierw zorientować się co mamy do wyboru, w jakim celu stosuje się dane metody i jak one będą działały na nas. Aż w końcu znajdziemy praktykę lub praktyki, które będą na nas działały najlepiej w danym okresie życia.

To do czego Was zapraszam to 6-tygodniowa podróż do świata medytacji, w czasie której poznacie najważniejsze tradycyjne techniki medytacji i wypróbujecie je na sobie. Dowiecie się czym jest medytacja i uważność a czym nie są, a także o tym dlaczego praktyka formalna (czyli siadanie do medytacji) jest nie do przecenienia i nie działa tak samo jak uprawianie sportu czy pielenie ogrodu. Zaczniemy od prostszych rzeczy, a następnie przejdziemy do bardziej zaawansowanych. Poznacie znaczenie relaksacji, uważności i koncentracji. Wykorzystamy obserwację, wizualizację, praktyki skierowane na właściwości serca, a także mantry i introspekcję. Nauczycie się wykorzystywać różne punkty utrzymania uważności i koncentracji oraz będziecie potrafili radzić sobie z kołowrotkiem myśli. Doświadczycie medytacji chodzonych, z konkretnym przedmiotem koncentracji oraz bardziej subtelnym. Na prawie wszystkich zajęciach pojawią się też techniki wykonywane w pozycji leżącej, tak więc nigdy nie będzie to tylko 1,5 godziny siedzenia 😉 Na kursie wykorzystamy techniki medytacji świeckiej mających swoje korzenie w jodze, buddyzmie i sufizmie. Nie są one związane z żadną religią i można je praktykować niezależnie od wyznania. Pomiędzy zajęciami będę z Wami w kontakcie, motywując Was do praktyki własnej i ćwiczenia na sobie poznanych technik.

Korzyści z praktyki medytacji:

 • Przeciwdziałanie stresowi
 • Obniżanie nadciśnienia tętniczego
 • Łagodzenie lęków, zmartwień i depresji
 • Poprawa jakości snu i regeneracji
 • Eliminowanie ospałości, apatii
 • Zwiększenie samoświadomości, pewności siebie, poczucia sprawczości
 • Wyciszenie i równowaga emocjonalna
 • Harmonia myśli i koncentracja
 • Radość, optymizm, poczucie spełnienia
 • Łagodzenie przebiegu chorób chronicznych – np. migreny, choroby kardiologiczne, onkologiczne
 • Łagodzenie napięcia przedmiesiączkowego i menopauzy
 • Wsparcie wychodzenia z nałogu
 • I wiele innych…. 🙂

O mojej praktyce medytacji:

Medytuję mniej lub bardziej regularnie od ponad 10 lat. Uczyłam się medytacji na różnych kursach nauczycielskich i warsztatach, w tym od Macieja Wieloboba, uznanego nauczyciela medytacji w Polsce i autora książek. Doświadczyłam rozmaitych rodzajów medytacji – od bardzo prostych medytacji uważności do medytacji dynamicznych w ruchu. Przez te wszystkie lata szukałam swojego sposobu na medytację ponieważ jako osoba o bardzo aktywnym umyśle, miałam trudności z wyciszeniem natłoku myśli. Praktyka medytacji umożliwiła mi obserwację siebie i swoich reakcji na różne sytuacje oraz dokonywanie wyboru tego jak chcę się zachować. Medytacja daje mi przestrzeń, w której mogę podjąć decyzję a nie reagować automatycznie. Dzięki praktyce jestem bardziej świadomą siebie, twórczą i kreatywną osobą, bo mogę usłyszeć swój wewnętrzny głos. Medytacja jest moim schronieniem kiedy dużo się dzieje i daje mi wytchnienie, pozwala odpocząć w samym centrum siebie. Dzisiaj mogę Ci towarzyszyć na Twojej ścieżce, ponieważ sama przeszłam wiele z tych dróg. Moja jednak nadal trwa, nadal się uczę, nadal porządkuję myśli, nadal praktykuję. I to się nie zmieni, ponieważ dzięki medytacji lepiej funkcjonuję a ludziom którzy mnie otaczają lepiej się ze mną żyje 🙂

Dla kogo?

Zajęcia są przeznaczone dla każdego, niezależnie od stopnia zaawansowania w praktyce jogi czy medytacji. Będą dobre zarówno dla osób początkujących jak i tych bardziej zaawansowanych, którzy chcieliby poznać różne techniki i uporządkować swoją wiedzę.

Kiedy?

Wtorki godz. 18:45- 20:15 od 25.06. do 30.07.

Online – w zamkniętej grupie na Facebooku. Będę transmitować zajęcia na żywo, a następnie nagrania będą dostępne do obejrzenia w dowolnym momencie. Dostęp do grupy od momentu wykupienia kursu będzie ważny przez 1 rok.

(Jeśli zajęcia zaplanowane przed kursem Moc oddechu nie odbędą się, to możliwe, że przesuniemy kurs na godz. 18:00)

Miejsce:

Studio Prana na ul. Mickiewicza 7/6 w Olsztynie (naprzeciwko Optyka, zielone drzwi pod złotymi balkonami, drugie piętro)

Cena:

300 zł za 6 zajęć trwających po 90 minut

Tutaj przeczytasz o karnetach na więcej niż 1 kurs lub zajęcia.

Zapisy:

Płatność:

gotówką u mnie osobiście lub przelewem na konto do 24.06.2024.

Millennium Bank

numer: 49 1160 2202 0000 0003 8860 6560

Więcej informacji o innych zajęciach w okresie wakacyjnym.

Uczestnicząc w zajęciach, zobowiązujesz się na przestrzeganie zasad zawartych w obowiązującym Regulaminie zajęć

Tutaj zapoznasz się moją Polityką Prywatności.

Więcej o mnie przeczytasz na tej stronie.

Zapraszam serdecznie! 🙂Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *